Zastosowanie i konserwacja Bosch Hba 21b3 0 J

Bosch HBA 21B3 0 J to wysokiej jakości piec gazowy, który jest przeznaczony do zastosowania w domach jednorodzinnych. Piec ten jest łatwy w konserwacji i ma unikalny system automatycznego czyszczenia, który zapobiega tworzeniu się nagaru i zanieczyszczeń. Piec ten posiada również system kontroli temperatury, który reguluje temperaturę wody w celu zapewnienia optymalnych warunków pracy. Dodatkowo, Bosch HBA 21B3 0 J ma również trwałą konstrukcję, która zapewnia długoletnią bezawaryjną pracę.

Ostatnia aktualizacja: Zastosowanie i konserwacja Bosch Hba 21b3 0 J

Wyrażenie zgody poprzez kliknięcie przycisku "Akceptuję" sprawi, że będziemy mogli gromadzić dane dotyczące zachowania użytkowników na naszej stronie. Dzięki tym danym będziemy mogli ulepszać stronę i przygotowywać interesujące naszych użytkowników reklamy.

Wyrażenie sprzeciwu poprzez kliknięcie przycisku "Odrzucam" oznacza, że będziemy używać tylko plików cookies związanych z sesją, statystykami i poprawianiem użyteczności strony.

Idealne rezultaty od początku: Wykorzystaj swoją zmywarkę w najlepszy sposób!

Zmywarka jest naprawdę pomocnym urządzeniem doomowym: szybko i precyzyjnie myje talerze i przybory kuchenne, dzięki czemu możesz pozostać zrelaksowany i nie martwić się więcej o zmywanie po posiłkach. Podczas pierwszego użycia postępuj zgodnie z naszymi wytycznymi! Dzięki nim dowiesz się jak uzyskać idealne rezultaty – od samego początku.

Krok 1: Zmierz twardość wody.

Aby zapewnić Ci perfekcyjnie rezultaty zmywania, Twoja zmywarka potrzebuje miękkiej wody, zawierającej niewiele wapnia. W przeciwnym razie osad wapienny może pojawić się na naczyniach i w zmywarce, a szklanki mogą utracić swój blask na skutek korozji szkła. Aby uniknąć osadów wapiennych, powinieneś określić twardość wody przed pierwszym użyciem zmywarki. Skorzystaj z pasków testowych do badania twardości wody, załączonych do instrukcji obsługi Twojej nowej zmywarki: zanurz pasek testowy na sekundę w wodzie z kranu, strząśnij nadmiar wody i poczekaj około minuty. Po minucie, pasek testowy pokaże Ci twardość Twojej wody z kranu.

 • Kup paski testowe

Krok 2: Wyreguluj system zmiękczania wody w zmywarce.

Po określeniu twardości Twojej wody z kranu, dostosuj wewnętrzny system zmiękczania wody swojej zmywarki. Wymagane ustawienia zmiękczania wody dla Twojej zmywarki znajdują się w tabeli twardości wody w instrukcji obsługi. Aby zachować właściwe ustawienia, postępuj zgodnie z wytycznymi w instrukcji obsługi.

Krok 3: Dodaj sól.

Aby działać prawidłowo, system zmiękczania wody potrzebuje specjalnej zmiękczającej soli do zmywarek. Aby wsypać sól, odkręć nakrętkę dozownika i napełnij dozownik wodą (ta czynność wymagana jest jedynie w przypadku pierwszego użycia zmywarki). Korzystając z lejka wsyp sól do pełna (dopóki woda nie zacznie wypływać). Upewnij się, że nakrętka została właściwie założona na dozownik. Włącz zmywarkę lub uruchom program zmywania, aby upewnić się, że nadmiar soli zostanie natychmiast spłukany. Pamiętaj, że nie należy wlewać środka do zmywania do dozownika soli. Spowoduje to zniszczenie systemu zmiękczania wody!

Krok 4: Uzupełnij nabłyszczacz.

Aby uzyskać krystalicznie czyste naczynia i lśniące szklanki, do swojej zmywarki dodaj nabłyszczasz. W tym celu otwórz dozownik oznaczony symbolem przypominającym gwiazdkę i ostrożnie wlej nabłyszczasz do linii maksymalnego poziomu. Zamykaj pokrywkę dozownika, dopóki nie usłyszysz charakterystycznego kliknięcia. Aby zapobiec nadmiernemu powstawaniu piany podczas cyklu płukania, usuń szmatką nadmiar nabłyszczacza, który wydostał się na zewnątrz. Pamiętaj, że należy stosować tylko te rodzaje nabłyszczaczy, które są przeznaczone do zmywarek domowych.

Krok 5: Dodaj detergent.

W Twojej zmywarce, możesz stosować zarówno tabletki, jak i inne środki w proszku i w płynie przeznaczone do zmywarek, lecz pamiętaj by nigdy nie stosować płynu do naczyń! Dozowanie detergentu należy dostosować indywidualnie do stopnia zabrudzenia naczyń. Stopniowany dozownik detergentu pomaga dodać odpowiednią ilość środka do mycia w proszku lub w płynie.

W przypadku stosowania tabletek łączonych, takich jak: tabletki 3w1, 4w1 lub 5w1 pamiętaj, że produkty te zawierają nie tylko środek myjący, ale także nabłyszczasz, substancje zastępujące sól oraz dodatkowe składniki, takie jak substancje zabezpieczające szkło lub środek czyszczący stal szlachetną. Te łączone środki do mycia naczyń, działają tylko w wodzie o stopniu twardości nie przekraczającym 21°dH. Jeśli twardość wody jest wyższa niż 21°dH, powinnieneś osobno dodać sól i nabłyszczacz.

Krok 6: Uruchom jeden cykl mycia w gorącej wodzie.

Jeśli postępowałeś zgodnie z pierwszymi pięcioma krokami, możesz teraz uruchomić jeden cykl mycia w gorącej wodzie bez załadunku zmywarki. Po zakończeniu cyklu, Twoja zmywarka będzie gotowa na umycie pierwszych naczyń i od tego momentu stanie się w kuchni Twoim niezastąpionym pomocnikiem.

Wskazówki pomocne przy codziennym użytkowaniu zmywarki.

Abyś mógł uzyskać najlepsze rezultaty mycia i suszenia w swojej zmywarce, zebraliśmy dla Ciebie kilka pożytecznych wskazówek, które pomogą Twojej zmywarce pracować coraz lepiej z każdym cyklem zmywania.

1. Usuwaj wszystkie resztki jedzenia z talerzy – płukanie wstępne nie jest konieczne.
2. Układaj naczynia w odpowiedni sposób, upewniając się, że talerze nie zachodzą na siebie, i nie tworzą się martwe pola, do których nie dociera strumień wody.
3. Eliminuj gromadzenie się osadu wyjmując filtr raz w miesiącu i myjąc go dokładnie gorącą wodą z mydłem. Pozwoli to pozbyć się niepożądanej mazi.
4. Wybieraj odpowiednie programy i opcje, w zależności od stopnia zabrudzenia oraz od rodzaju naczyń znajdujących się w zmywarce. Możesz skonfigurować swoje programy, aby uzyskać krótsze czasy pracy i lepsze rezultaty suszenia naczyń.
5. Aby usunąć wszelkie nieprzyjemne zapachy odświeżaj swoją zmywarkę przyczepiając do jej górnego kosza odświeżacz.
6. Nie stosuj zbyt dużej ilości detergentu w proszku lub w płynie. Sprawdź w instrukcji obsługi zmywarki, zalecaną ilość środka do mycia naczyń.

Mając w pamięci te wskazówki, możesz być pewien doskonałych rezultatów zmywania naczyń i możesz cieszyć się swoim kuchennym pomocnikiem przez cały czas jego eksploatacji.

Centrum Kontaktu

Chętnie odpowiemy na Twoje pytania.
Centrum Kontaktu pracuje od poniedziałku do piątku, w godzinach 8:00-20:00, w weekendy 8:00-17:00.

42 271 5555
 • Poznaj nasz serwis
 • Jak wyczyścić zmywarkę

  Co 6 tygodni lub maksymalnie co 3 miesiące do czyszczenia zmywarki należy używać środka czyszczącego. Sprawdzony w zmywarce środek czyszczący Bosch jest wysoce zalecany do zmywarek.

  Podczas czyszczenia zmywarki należy wyczyścić uszczelki i obszar drzwi wilgotną szmatką, w razie potrzeby nasączoną wodą z mydłem.
  Filtr należy czyścić po każdym myciu.

  Należy również sprawdzić, czy ramiona spryskujące są czyste. Zobacz, jak to zrobić w tym filmie.

  Dysze można czyścić za pomocą wykałaczki. com/watch? v=fgSA7Cm-ARo" target="_blank">filmie.

  Produkty do czyszczenia i pielęgnacji

  • Powrót do przeglądu

  Zastosowanie i konserwacja Bosch Hba 21b3 0 J

  Bezpośredni link do pobrania Zastosowanie i konserwacja Bosch Hba 21b3 0 J

  Starannie wybrane archiwa oprogramowania - tylko najlepsze! Sprawdzone pod kątem złośliwego oprogramowania, reklam i wirusów

  Ostatnia aktualizacja Zastosowanie i konserwacja Bosch Hba 21b3 0 J