Zasady bezpieczeństwa 3com Xlpci

Zasada bezpieczeństwa 3Com XLPCI (Extended Long Packet Control Interface) jest ważna dla bezpieczeństwa sieci. Zasada ta zapewnia, że ​​pakiety danych wysyłane przez sieć 3Com XLPCI mają określoną maksymalną długość. Oznacza to, że wszystkie dane wysyłane i odbierane przez sieć są ograniczone do określonego rozmiaru. Zasada ta zapobiega przesyłaniu zbyt dużych pakietów danych, co z kolei zmniejsza ryzyko przeciążenia sieci. Ponadto 3Com XLPCI zapobiega nielegalnej przeciążalności sieci, która może wystąpić, jeśli nie ma kontroli przesyłania danych.

Ostatnia aktualizacja: Zasady bezpieczeństwa 3com Xlpci

W ostatnich latach skala postępującej cyfryzacji jest niezwykle wysoka. Bez zdobyczy najnowszych technologii, wiele zjawisk, które możemy oglądać we współczesnym świecie, byłoby to niemożliwe. Wpływ technologii jest niezwykle wysoki na nasze życie. Rok 2021 przyniósł jeszcze większe zyski w tej sferze, za sprawą pandemii, która całkowicie zmieniła nasze codzienne życie. Wprowadziła nas w cyfrowy świat. To dzięki niemu możemy pracować z domu i spędzać wolny czas w sieci.

Co to jest cyberbezpieczeństwo?

Większość działalności musiała przenieść swoje działania w świat online. Tym samym pojawiło się zjawisko cyberprzestępczości, które wymusiło na firmach zadbanie o bezpieczeństwo w sieci. Wszelkie organizacje usługowe czy medyczne musiały zaadaptować się w nowe środowisko. Nie tylko dla swoich klientów, ale również pracowników. Firmy zaczęły prowadzić rejestrację czasu online, a nawet przechodziły całkowicie na internetowy obieg dokumentacji. Pracownicy wysłani na pracę zdalną, nierzadko w zbyt dużym pośpiechu korzystali ze swoich prywatnych komputerowych, by móc połączyć się z firmową siecią. Spotkania biznesowe, kursy czy rozmowy rekrutacyjne przeniosły się do aplikacji, pozwalających na organizację telekonferencji. Niestety, cyberprzestępcy często wykorzystywali te sytuacje, dlatego też cyberbezpieczeństwo stało się jednym z największych wyzwań obecnych czasów.

Cyberbezpieczeństwo jest to zastosowanie wszelkich procesów i kontroli, wykorzystujących najnowszą technologię, w celu ochrony sieci, urządzeń, programów oraz systemów firmowych. Wrażliwe dane stały się łupem ataków cybernetycznych. Cyberbezpieczeństwo ma na celu zmniejszenie ryzyka tych ataków oraz skuteczną ochronę przed nieuprawnionym wykorzystaniem wszelkich danych i programów. Biorąc pod uwagę ujęcie biznesowe, cyberbezpieczeństwo jest najważniejszym elementem startegii bezpieczeństwo IT każdej jednostki wykorzystującej najnowszą technologię w życiu codziennym. Cyberbezpieczeństwo jest formą obejmującą proceduty, technologie oraz wszelkie inne środki, które zabezpieczają aplikacje i systemy przetwarzające i przechowujące wrażliwe dane firmowe. Warto zaznaczyć, iż cyberbezpieczeństwo nie jest tożsame z bezpieczeństwem informacji. Jest to duży szerszy obszar, który chroni aktywa informacyjne nie tylko w formie cyfrowej, ale również papierowej.

Rodzaje cyberbezpieczeństwa

Każda z firm posługująca się technologią, koncentruje się na bezpieczeństwie swych danych. Większość z nich stosuje podstawową ochronę, jaką może uzyskać z zainstalowanego oprogramowania ochronnego. Niestety, w dzisiejszych czasach to nie wystarczy. Największym wyzwaniem cyberbezpieczeństwa jest szybka ewolucja grożeń. Im więcej technologii pojawia się w naszym codziennym życiu, tym więcej występuje zagrożeń z tym związanych. Zagrożenia cybernetyczne pojawiają się i zmieniają szybciej, niż może za nimi nadążyć podstawowe oprogramowanie. Najczęściej spotykanymi rodzajami cyberbezpieczeństwa są:

 1. Bezpieczeństwo danych przechowywanych w chmurze, czyli ochrona, która zapewniona jest przy pomocy systemów ochrony zasobów oraz stałego monitorowania.
 2. Bezpieczeństwo sieci, ochrona wszelkiej infrastruktury przed niepożądanym dostępem. Najczęściej zapewniają ją administratorzy sieciowi, którzy wprowadzają szereg zasad dotyczących loginów, haseł, szyfrowania danych, programów antywirusowych oraz zapór sieciowych. W przypadku firmowej strony internetowej niezwykle ważny jest bezpieczny hosting, który pozwala na ograniczenie wszelkich zagrożeń.
 3. Zarządzanie tożsamością, skupia się na dostępie każdego pracownika do określonych danych. W tym przypadku niezwykle ważne jest również zabezpieczenie internetowej tożsamości i elektronicznego podpisu.
 4. Bezpieczeństwo aplikacji, czyli ochrona wszelkich programów, za pomocą których wykonywane są codzienne zadania. Skupia się ona na regularnym aktualizacjach oraz wprowadzaniem poprawek po uprzednich testach aplikacji.
 5. Bezpieczeństwo urządzeń mobilnych, jest to jeden z najważniejszych punktów. Za pomocą urządzeń mobilnych użytkownicy łączą się z siecią firmową.
 6. Bezpieczeństwo baz danych, to ochrona danych i wszelkich komponentów, na których są przetwarzane i przechowywane.
 7. Bezpieczeństwo danych i informacji, to zabezpieczenie wszystkich poufnych informacji, które przechowywane są w aplikacjach i systemach firmowych.
 8. Plan na ciągłość działania i odtwarzania awaryjnego, jest to podstawa zarządzania kryzysowego, które ma na celu zapewnienie działania wszystkich systemów w przypadku ataku cybernetycznego czy zaistnienia sytuacji klęsk żywiołowych.
 9. Ochrona punktów końcowych, jest to ochrona zdalnego dostępu do firmowej sieci internetowej.
 10. Edukacja pracowników i klientów, czyli wszelkie kursy oraz promowanie dobrych praktyk wśród klientów i pracowników.

Zasady cyberbezpieczeństwa

Każdy z nas może wdrożyć w swoje działania podstawowe zasady cyberbezpieczeństwa. Absolutną podstawą bezpieczeństwa w sieci są programy antywirusowe i aktualizacje. Bezpieczne hasło to kolejna z podstawowych zasad bezpieczeństwa i prywatności w świecie cyfrowym. Hasła oraz loginy są furtką do wrażliwych danych pojawiających się na portalach społecznościowych, e-mailach czy kontach bankowych. Bezpieczne hasło oraz przestrzeganie zasad korzystania z niego daje nam dużą ochronę przed niepożądanymi atakami. Warto pamiętać, iż bezpieczne hasło powinno zawierać co najmniej 8 znaków, w tym litery oraz cyfry, a także znaki specjalne. Należy również zwrócić uwagę na pogramy szyfrujące. W obecnej dobie, wielu z nas, korzysta z danych zgromadzonych w chmurze, które są łatwo dostępne dla innych osób. Korzystając z narzędzi szyfrujących, nadamy im bezpieczeństwa, którego potrzebują. Istotne znaczenie ma również bezpieczne połączenie sieciowe. Łącząc się z siecią, prywatną czy firmową, każdy z nas otwiera furtkę dostępu do swoich urządzeń i danych, które na nich się znajdują. Ważne jest, aby połączenie internetowego było odpowiednio zaszyfrowane. Dzięki temu mamy pewność, że nasze konta, aplikacje oraz systemy nie zostaną przejęte przez hakerów, a nasze wrażliwe dane nie wypłyną, a w następstwie nie trafią w niepowołane ręce.

Szkolenia – cyberbezpieczeństwo w Twojej firmie

Istotne w całej zasadzie cyberbezpieczeństwa jest promowanie dobrych praktyk w tym zakresie. Aby dane, systemy, aplikacje oraz urządzenia mobilne znajdujące się w firmie były bezpieczne, ważne jest wdrażanie wiedzy na temat bezpieczeństwa cyfrowego. Dzięki szkoleniom firmowym, na temat cyberbezpieczeństwa, pracownicy dowiedzą się jakie zagrożenia mogą napotkać ich w sieci oraz jak reagować na wszelkie niepożądane zachowania. Często na szkoleniach o bezpieczeństwie w sieci demonstrowane są prawdziwe ataki. Dzięki nim każdy z pracowników może nauczyć się jak wykrywać oraz jak poprawnie reagować na niebezpieczeństwa skierowane bezpośrednio w jego osobę. Materiały pozyskane na szkoleniach, zawierają wiele cennych wskazówek oraz porad, które mogą przydać się w dalszej pracy oraz utrzymać cyberbezpieczeństwo w firmie na wysokim poziomie.

Bezpieczni w sieci – w każdym wieku

29. 12. 2020

O bezpieczeństwie w sieci powinni pamiętać i najmłodsi użytkownicy internetu, i ci najstarsi. Z myślą o obu tych grupach zrealizowaliśmy kampanie, które wygrały konkurs „(Nie)Bezpieczni w sieci”.

Może pamiętacie - w lutym ogłosiliśmy skierowany do organizacji pozarządowych konkurs „(Nie)Bezpieczni w sieci”. Chodziło nam o wybór najlepszej kampanii edukacyjnej związanej z bezpieczeństwem w internecie. W maju poznaliśmy zwycięzców, w wakacje przygotowywaliśmy kampanie i… właśnie wyemitowaliśmy ostatnie materiały. Wszyscy powinni je zobaczyć!

Koniecznie zobaczcie!

Wspólnie z NASK i laureatami konkursu zrealizowaliśmy dwie zwycięskie kampanie. Pierwsza – „Bądź z innej bajki”. Powstała na kanwie pomysłu Stowarzyszenia Góry Kultury i była skierowana do dzieci oraz ich rodziców. Druga – „Seniorze - spotkajmy się w sieci” była pomysłem Fundacji Warszawski Instytut Bankowości.

Kilka miesięcy prac kreatywnych nad koncepcjami i materiałami edukacyjnymi, realizacja nagrań instruktaży w studio, animowanie bajek, przygotowanie broszur i plakatów, a potem ponad miesiąc regularnych emisji w internecie. Poznajcie efekty tej współpracy! I koniecznie pokażcie je swoim bliskim!

- Przygotowane w ramach kampanii materiały są ponadczasowe. W przystępny i bardzo interesujący sposób przedstawiają ważne zagadnienia związane z bezpieczeństwem w sieci. Mamy nadzieję, że skorzysta z nich jeszcze wiele osób - mówi minister Marek Zagórski, sekretarz stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. – Każdy rodzic i dziecko powinni zajrzeć do materiałów kampanii „Bądź z innej bajki”, a każdy senior – do kampanii „Seniorze – spotkajmy się w sieci” – dodaje.

Budżet, który przeznaczyliśmy na realizację zwycięskich kampanii to 500 000 zł. Dzięki temu możliwe było nie tylko przygotowanie profesjonalnych materiałów, które powstały we współpracy z ekspertami pracującymi w obu instytucjach (Stowarzyszeniu Góry Kultury i Warszawskim Instytucie Bankowści), ale też zaangażowanie do tych projektów znanych i lubianych osób. W kampanii „Seniorze – spotkajmy się w sieci” wystąpiła aktorka Barbara Bursztynowicz. Narratorem animacji w kampanii „Bądź z innej bajki” została Krystyna Czubówna.

Dla dzieci i rodziców

Zacznijmy od kampanii „Bądź z innej bajki”. Tak jak wspominaliśmy – zrealizowaliśmy ją na bazie koncepcji Stowarzyszenia Góry Kultury. To cztery animacje oparte na znanych wszystkim baśniach.

W kampanii spotykamy więc znane postacie - Czerwonego Kapturka, Śpiącą Królewnę, Królową Śniegu oraz Rybaka i Złotą Rybkę. Nieco inne są jednak ich przygody. Postanowiliśmy przed nimi nowe wyzwania – muszą poradzić sobie z zagrożeniami, które wcale nie są bajkowe, a jak najbardziej realne i współczesne.

Wspólnie poruszyliśmy takie tematy jak hejt, grooming, patostreamy czy FOMO. Wybraliśmy je nie przez przypadek. To zagrożenia, z którymi coraz częściej spotykają się młodzi użytkownicy internetu.

Internet jest kopalnią wiedzy i rozrywki, jednocześnie nie można zapominać, że jest też źródłem niebezpieczeństw, przed którymi rodzic powinien chronić swoje dziecko. A my podpowiadamy jak to zrobić!

Bajki uzupełniliśmy o dodatkowe materiały:

 • podcasty, w którym ekspertki NASK dzielą się sposobami radzenia sobie z internetowymi zagrożeniami. Nagrania znajdziecie na większości popularnych platform podcastowych, ale i na naszym kanale na YouTube.
 • broszury z gotowymi do zastosowania poradami, które można wydrukować i powiesić w domu lub szkole.

Wideo

Nasze animacje zostały już wyświetlone ponad 800 000 razy! Mamy nadzieję, że podbijecie jeszcze te statystyki 😉

Celem kampanii było (i jest) uświadomienie rodzicom i opiekunom, że zagrożenia, z którymi dzieci mogą się zetknąć w wirtualnym świecie, są równie prawdziwe jak te pojawiające się w świecie realnym.

Jeśli chcecie dowiedzieć się więcej o naszych innych działaniach związanych z bezpieczeństwem dzieci w internecie, koniecznie zajrzyjcie na stronę www. pl/niezagubdzieckawsieci

Spotkanie z seniorami

Czas na drugą kampanię. Tym razem pomyśleliśmy o najbardziej dojrzałych użytkownikach internetu.

„Seniorze – spotkajmy się w sieci” – to kampania, która powstała na bazie pomysłu Fundacji Warszawski Instytut Bankowości. Przygotowaliśmy ją z myślą o osobach starszych, ale i ich bliskich: dzieciach i wnukach.

Głównymi materiałami kampanii są filmy instruktażowe - tutoriale, w których – wspólnie z Barbarą Bursztynowicz - wyjaśniamy m. in. kluczowe pojęcia i mechanizmy związane z bezpiecznym poruszaniem się w internecie.

Filmy instruktażowe wprowadzają do tematyki każdego z poszczególnych zagadnień, a ich rozwinięciem i uzupełnieniem są broszury, które znajdziecie na stronie https://www. pl/seniorze-spotkajmy-sie-w-sieci

Tematy wszystkich pięciu filmów instruktażowych i pięciu broszur zostały dobrane tak, aby pomóc seniorowi zidentyfikować zagrożenia w sieci i wskazać sposoby ich unikania.

Pierwsze trzy tematy to bezpieczne korzystanie z rozrywki i komunikacji w sieci oraz bezpieczne załatwianie różnych spraw online. Kolejne dwa - dotyczą sposobów na zabezpieczenie swoich danych w sieci, a także konkretnych metod oszustów w internecie.

Dzięki takiemu ujęciu, senior może rozpoznać zagrożenie, ale też dowie się, jak sobie z nim poradzić.

- To co było i jest dla nas w tej kampanii najważniejsze to międzypokoleniowa współpraca. Bardzo nam zależy, aby w pomoc seniorom w bezpiecznym korzystaniu z internetu włączały się dzieci i wnuki. To realne wsparcie, szczególnie w dzisiejszych czasach – mówi minister Marek Zagórski.

Jeśli chcecie wiedzieć więcej o naszych działaniach związanych z podnoszeniem kompetencji cyfrowych Polaków, koniecznie zajrzyjcie na www. pl/epolakpotrafi

O projekcie

Projekt „Kampanie edukacyjno-informacyjne na rzecz upowszechniania korzyści z wykorzystywania technologii cyfrowych” realizowany jest przez Ministerstwo Cyfryzacji we współpracy z Państwowym Instytutem Badawczym NASK. Kampanie mają na celu promowanie wykorzystywania technologii w codziennym życiu przez osoby w różnym wieku, przełamywanie barier z tym związanych oraz wzrost cyfrowych kompetencji społeczeństwa. Projekt obejmuje cztery obszary: jakość życia, e-usługi publiczne, bezpieczeństwo w sieci i programowanie.

Bezpieczeństwo

Samsung Knox,
jak w pełni chronimy Twoje urządzenie
i usługi

Samsung Knox,
jak w pełni chronimy Twoje urządzenie i usługi

Samsung Knox chroni urządzenia i usługi w oparciu o nasze rozbudowane zasady bezpieczeństwa i bliskiej współpracy.
Niestrudzenie pracujemy na to, aby platforma Samsung Knox zyskiwała zaufanie użytkowników w zakresie pełnej ochrony ich danych i stylu życia.

Zasady bezpieczeństwa Samsung Knox

Zaufanie do sprzętu i nie tylkoKliknij, aby rozszerzyć

Nasz łańcuch zaufania budujemy na bazie odpornego na ingerencję modułu bezpieczeństwa Hardware Root of Trust (RoT).

Moduł ten jest głęboko zagnieżdżony w naszych chipach i nie jest narażony na działanie świata zewnętrznego, a dostęp do niego ma jedynie wybrany zestaw aplikacji.
Zapewniamy, że podstawowe funkcje naszego oprogramowania są zabezpieczone przed ingerencją z zewnątrz, oferując jednocześnie kompleksową ochronę danych osobowych.
Nasze zabezpieczenia sprzętowe zapewniają klientom poczucie spokoju i bezpieczeństwa.

Bezpieczne środowisko dla pracy oprogramowania

Zapewniamy dedykowane środowisko, w którym wrażliwe i poufne dane są przetwarzane i chronione przed cyberatakami.

Chronione aplikacje do odtwarzania wideo, autentykacji użytkowników i płatności działają w naszym bezpiecznym środowisku. W przypadku aplikacji do autentykacji użytkowników nasze bezpieczne środowisko blokuje nieautoryzowany dostęp do wrażliwych informacji biometrycznych. Jeśli natomiast chodzi o aplikacje płatnicze, nasze środowisko zapewnia bezpieczną obsługę transakcji płatniczych.

Sprawdzone technologie kryptograficzne

Stosujemy sprawdzone algorytmy i technologie kryptograficzne, które oferują odpowiednie rozwiązania w zakresie ochrony danych.

W produktach i usługach Samsung wykorzystywane są technologie kryptograficzne uznane i standaryzowane w skali międzynarodowej. Wdrożenie tych technologii potwierdzają certyfikaty takie jak np. Federal Information Processing Standard (FIPS). Dane klientów są bezpiecznie przechowywane w zaszyfrowanej postaci. Takie zabezpieczenia stosowane są również w odniesieniu do danych w stanie spoczynku oraz danych w ruchu.

Rozbudowane technologie autentykacji użytkowników

Wykorzystujemy zaawansowane technologie autentykacji, które pozwalają tylko wyznaczonym użytkownikom na dostęp do naszych urządzeń i usług.

Szeroki wachlarz technologii autentykacji użytkowników, takich jak PIN, wzór, hasło, linie papilarne i rozpoznawanie tęczówki oferuje wiarygodność uwierzytelnienia. Ponadto, konto Samsung Account można wykorzystać do kontrolowania dostępu do usług internetowych, a nasza wieloetapowa autentykacja może być stosowana w celu umożliwienia dostępu i korzystania z urządzeń, usług i danych tylko wyznaczonym użytkownikom.

Proaktywne zapobieganie próbom manipulowania kodem i danymi

Wykorzystujemy technologie, które wykrywają nielegalne ingerencje w urządzenia i usługi. Proaktywnie tworzymy mechanizmy, które powiadamiają i ostrzegają użytkowników o takich działaniach, aby zapobiec potencjalnym zagrożeniom.

Wykrywamy i zapobiegamy próbom naruszania bezpieczeństwa naszych produktów. Weryfikujemy integralność oprogramowania w czasie uruchamiania systemu za pomocą technologii secure boot. Nasza technologia weryfikacji oprogramowania obejmuje również jego aktualizacje, co zapobiega nieuprawnionym instalacjom. Nasza technologia ochrony w czasie rzeczywistym zapewnia ciągłą ochronę działającego oprogramowania i danych wrażliwych.

Najnowsze aktualizacje zabezpieczeń

Instalujemy najnowsze aktualizacje zabezpieczeń i poprawki, aby zwalczać ataki ze strony stale zmieniającego się świata złośliwego oprogramowania i hakerów.

Produkty Samsung zapewniają aktualizacje zabezpieczeń poprzez różne kanały. Oferujemy aktualizacje online, a także okresowe i pilne aktualizacje zabezpieczeń w celu szerokiego i szybkiego usuwania luk w zabezpieczeniach.

Ścisły proces zapewniania bezpieczeństwa
Począwszy od koncepcji do zakończenia eksploatacji, stosujemy rygorystyczny proces zapewniania bezpieczeństwa, który obejmuje cały okres funkcjonowania naszych produktów i doświadczenia klientów.

Nasze zasady bezpieczeństwa obejmują klasyfikację, wykorzystywanie i przetwarzanie sposobu ochrony danych osobowych i innych form informacji poufnych. Przeprowadzamy rygorystyczne kontrole projektów zabezpieczeń, które uwzględniają wszystkie rodzaje kierunków ataku. Na bieżąco monitorujemy krajobraz zagrożeń dla naszych urządzeń i usług.

Kompleksowe bezpieczeństwo
dzięki certyfikowanej platformie Knox

Platforma bezpieczeństwa Samsung Knox to podstawa ochrony w urządzeniach osobistych, rozwiązaniach biznesowych dla przedsiębiorstw i usługach.
Knox składa się z wielu warstw zabezpieczeń, które chronią dane przed złośliwym oprogramowaniem i zagrożeniami. Platforma Knox to sprawdzone rozwiązanie, certyfikowane przez różne agencje rządowe, jednostki certyfikujące oraz zewnętrznych dostawców zabezpieczeń.
Od chwili włączenia urządzenia przez klienta, platforma Knox chroni jego urządzenie i usługi.

Technologia bezpieczeństwa Knox głęboko zagnieżdżona w naszych produktach

Samsung Knox zapewnia środowisko cyfrowe, w którym klienci mogą bezpiecznie korzystać z naszych produktów i usług.
Technologia「Secured by Knox」 to gwarancja bezpieczeństwa

Urządzenia mobilne

Technologia Knox chroni poufne i wrażliwe dane w każdej warstwie urządzenia Samsung Galaxy.
Od momentu włączenia urządzenia Galaxy technologia Knox zapewnia nieustanną ochronę w czasie rzeczywistym.

"an-la":"carousel:index:2"}" data-type-headline="TV">

TV

Technologia Knox zapewnia ochronę danych i usług użytkownika na urządzeniach Smart TV marki Samsung oraz platformach i serwisach internetowych.
Zapewniamy bezpieczeństwo i optymalizację doświadczeń związanych z korzystaniem z telewizji.

"an-la":"carousel:index:3"}" data-type-headline="Sprzęt AGD">

Sprzęt AGD

Platforma Knox i jej zaawansowana technologia autentykacji i szyfrowania stanowią podstawę bezpiecznej kontroli i monitoringu inteligentnego sprzętu AGD Samsung za pomocą aplikacji SmartThings.

Najwyższy poziom bezpieczeństwa i ochrony

Samsung współpracuje aktywnie z różnymi środowiskami na całym świecie w dążeniu do zapewnienia kompleksowych rozwiązań bezpieczeństwa.
Zgłoszenia błędów i luk w zabezpieczeniach otrzymujemy z różnych kanałów, między innymi za pośrednictwem poczty elektronicznej i specjalnej strony internetowej. Wszystkie zagrożenia usuwamy niezwłocznie.
Prowadzimy również program Bug Bounty, w ramach którego nagradzamy jego uczestników za wykrywanie i zgłaszanie luk w zabezpieczeniach.

Zasady bezpieczeństwa 3com Xlpci

Bezpośredni link do pobrania Zasady bezpieczeństwa 3com Xlpci

Starannie wybrane archiwa oprogramowania - tylko najlepsze! Sprawdzone pod kątem złośliwego oprogramowania, reklam i wirusów

Ostatnia aktualizacja Zasady bezpieczeństwa 3com Xlpci