Wymiary i montaż Ge Jk3500df3bb

Ge Jk3500df3bb to kompaktowa lodówka, która ma wymiary 59,8 cm szerokości, 65,5 cm głębokości i 177 cm wysokości. Jest to jedna z najbardziej efektywnych energetycznie lodówek na rynku i posiada wszystkie funkcje, jakie można oczekiwać od tego typu urządzenia. Ge Jk3500df3bb jest łatwe w montażu i może być łatwo zainstalowane w dowolnym miejscu w domu. Oprócz tego, że jest skuteczna energetycznie, będzie również łatwa do utrzymania.

Ostatnia aktualizacja: Wymiary i montaż Ge Jk3500df3bb

Króćce do zabudowy są stosowane do wykonywania połączeń przegubowych do konstrukcji, takich jak studzienki lub odpływy uliczne. Rozróżnia się króćce do zabudowy strony dopływu (GZ) i odpływu (GA) oraz do montażu w konstrukcji (GE). Elementy montażowe (GE) są całkowicie lub częściowo nieszkliwione, co zapewnia szczelne zintegrowanie ze ścianą studzienki.

Standardy dla rur i kształtek kamionkowych są podane w normie EN 295-1. Wymogi uzupełniające są ustalone w programie certyfikacji ZP WN 295.

Wszystkie wymiary - w szczególności podczas łączenia z produktami innych firm - należy sprawdzać. Są one opracowane na podstawie danych normy EN 295 oraz programu certyfikacji ZP WN 295. Możliwe są zmiany techniczne.

Okna na zamówienie dają możliwość zakupu przeszkleń o nietypowym wymiarze, wyglądzie i kształcie. Czy to się opłaca? Sprawdzamy, jak zamówić okna na wymiar i jakie są ich ceny. 

Okna na wymiar – co to oznacza?

Okna na wymiar to inaczej okna na zamówienie. Przygotowuje się je pod kątem konkretnego zlecenia klienta, mają więc określone przez niego parametry, rozmiar i wygląd. Współcześnie ten styl zamawiania okien uważany jest za podstawowy i pozostaje w kontrze do produkcji masowej i kupowania okien od ręki w markecie. 

Nowoczesne metody wytwarzania okien pozwalają przygotować je w zasadzie w każdej wielkości i kształcie (nie tylko kwadrat czy prostokąt, ale też trójkąt, romb, owal, elipsa, trapez czy wielobok) tak, by jak najbardziej odpowiadały gustom i potrzebom klientów. Idealne dopasowanie do otworów okiennych w budynku, a także perfekcyjne dobranie parametrów przeszkleń do wymogów danego projektu sprawiają, że okna na zamówienie cieszą się rosnącą popularnością. 

Nie można ich jednak kupić ot tak w sklepie – w ich przypadku procedura zakupu wygląda nieco inaczej i niestety trwa dłużej. Najpierw należy zdecydować się na firmę, która wykona nam taką usługę. 

Okna na wymiar – jak i kiedy należy składać zamówienie?

Idealnym momentem na przystąpienie do zamawiania okien jest ten, w którym w budynku mamy już wszystkie otwory okienne. Wówczas musimy wybrać producenta, z którym umówimy się na zlecenie. Jak go wybrać? 

Kierujmy się nie tylko jego cennikiem, ale też renomą – okna powinny nam służyć przez lata, dobrze jest więc stawiać na jakość. Ważne jest też, abyśmy dostali od niego gwarancję na okna. To pozwoli nam w razie czego dokonać naprawy przeszkleń bez dodatkowych kosztów. Pamiętajmy, że gwarancję na okna dostaniemy tylko od sprawdzonych producentów takich jak np. Drutex.

Na początku powinniśmy przedstawić pracownikowi firmy swoje oczekiwania, omówić z nim szczegóły zamówienia i dostać na tej podstawie wstępną wycenę. W dalszej kolejności fachowiec powinien dokonać szczegółowych pomiarów i określić dokładne wymiary okien. Wówczas mamy podstawę do dokładniejszego omówienia zlecenia – specjaliści w dobrym salonie stolarki okiennej na pewno doradzą nam we wszystkich kwestiach. Teraz następuje moment decyzji: wybieramy rodzaj okien, a następnie składamy zamówienie i umawiamy się na montaż. 

Ile kosztuje okno na wymiar?

Cennik okien na wymiar jest trudny do oszacowania, ponieważ zależy od wielu parametrów oraz od ustaleń konkretnego producenta. Może wynosić od kilkunastu tysięcy nawet do miliona złotych za okna do domu jednorodzinnego. Najlepiej skorzystać z narzędzi internetowych, które pozwalają oszacować koszt danego przeszklenia – jednym z nich jest okna konfigurator

Czy warto kupować okna na zamówienie?

Jeśli do naszego domu nie pasują okna o standardowych wymiarach, tzn. 565 x 535, 865 x 535, 65 x 1135, 1165 x 835, 1465 x 1435 lub 1465 x 1135 mm, nie pozostaje nam nic innego, jak tylko zamówić przeszklenia na wymiar. Będą wówczas idealnie dobrane do otworów okiennych w budynku. 

Musimy jednak pamiętać, że na takie okna trzeba zaczekać dłużej niż na te, które można kupić w markecie, są też od nich droższe. Z pewnością jednak będziemy mogli wpłynąć na ich całokształt – od rozmiaru aż po parametry techniczne czy kolor. Jest więc większa szansa na to, że spełnią 100% naszych oczekiwań. 

Właściwy dobór grzejników wymaga znajomości i analizy danych dotyczących wielkości, rodzaju oraz warunków panujących w pomieszczeniu. Istotne są również parametry instalacji i samego urządzenia, takie jak na przykład moc cieplna grzejnika. Jak ważne jest obliczanie mocy grzejnika i na co jeszcze warto zwrócić uwagę przy wyborze kaloryfera?

Moc grzewcza grzejnika

Pierwszym parametrem ważnym przy doborze grzejnika do konkretnego pomieszczenia jest moc cieplna kaloryfera. To wartość, która określa zdolność urządzenia do oddawania ciepła pomieszczeniu. Moc grzewcza grzejnika jest wyrażana w watach [W] i powinna być równa lub wyższa zapotrzebowaniu na ciepło danej przestrzeni.

Warto pamiętać, że przy obliczaniu mocy grzejnika bierze się pod uwagę wielkość, rodzaj i warunki panujące w konkretnym pomieszczeniu, a nie w całym budynku. Inne zapotrzebowanie na ciepło panuje bowiem w łazience, gdzie odnotowuje się najwyższy poziom wilgotności, a inne w kuchni, w której dodatkowym źródłem ciepła jest piekarnik lub płyta grzewcza. Jeszcze inne zapotrzebowanie na ciepło występuje w przedpokoju, sypialni czy salonie (nawet wtedy, gdy pokoje mają podobne wymiary).

Dla przykładu optymalna temperatura powinna wynosić:

 • 22-24°C w łazience,
 • 20-22°C w salonie i jadalni,
 • 18-20°C w kuchni,
 • 16-18°C w sypialni i przedpokoju.

Powyższe zakresy temperatur są określone prawnie. Jednak sama wartość optymalnej temperatury nie zawsze będzie oznaczać, że np. do łazienki należy wybrać grzejnik o najwyższej mocy grzewczej, a do sypialni o najniższej. Warto wziąć pod uwagę dodatkowe warunki, na przykład, czy w łazience znajduje się ogrzewanie podłogowe bądź czy okna w sypialni są szczelne. 

To, jak obliczyć moc grzejnika, zależy również od innych parametrów:

 • panujących warunków zewnętrznych (temperatura i strefa klimatyczna),
 • usytuowania budynku względem stron świata,
 • współczynnika przenikania ciepła ścian, stropu i podłogi,
 • szczelności stolarki okiennej i drzwiowej,
 • rodzaju i przeznaczenia pomieszczenia.

Moc grzejnika jest zależna od temperatury zasilania, czyli temperatury wody, która przepływa przez urządzenie grzewcze. Im większa moc, tym większa temperatura, którą można osiągnąć w pomieszczeniu. Przykładowe parametry różnych instalacji:

 • Miejska sieć ciepłownicza: 75/65/20°C
 • Kotły na paliwa stałe: 75/65/20°C
 • Gazowe kotły standardowe: 65/55/20°C lub 75/65/20°C
 • Gazowe kotły kondensacyjne: 55/25/20°C

Jak obliczyć moc grzejnika – wzór i kalkulator

Moc grzewczą grzejnika często oblicza się metodą szacunkową. Zazwyczaj to iloczyn powierzchni danego pomieszczenia i średniego zapotrzebowania na ciepło. Średnio zapotrzebowanie na ciepło w pomieszczeniu wynosi od 60 do nawet 200 kWh/m2. Im gorsza izolacja budynku, tym współczynnik jest wyższy. W dobrze izolowanych domach straty ciepła są niższe, dlatego do ich ogrzania wystarczy kaloryfer o mniejszej mocy grzewczej. 

Zapotrzebowanie na ciepło budynku szacuje się na wartość:

 • 15 kWh/m2 (budynek pasywny)
 • 20-60 kWh/m2 (budynek energooszczędny)
 • 70-100 kWh/m2 (nowoczesny budynek)
 • powyżej 120 kWh/m2  (budynek bez izolacji)

Dla przykładu można wstępnie obliczyć moc grzejnika do pomieszczenia o powierzchni 15 m2 w budynku energooszczędnym. W tej sytuacji można skorzystać z kalkulatora mocy grzewczej lub wcześniej przytoczonego szacunkowego wzoru:

 • X [kWh/m2] * Y [m2] = Z [W]
 • X – średnie zapotrzebowanie na m2 
 • Y – powierzchnia pomieszczenia
 • Z – wymagana moc grzewcza grzejnika

40 kWh/m2 x 15 m2 = 600 W

Kalkulator mocy grzejnika na m2 w wielu przypadkach pomaga także w obliczeniach strat ciepła danego pomieszczeniu na podstawie charakterystyki przestrzeni bądź zamontowanego już urządzenia (docelowo do wymiany). 

Dobór grzejników – tabela mocy 

Obliczanie mocy grzejnika na podstawie wzoru lub kalkulatora mocy grzejnika ma alternatywę: jest nią tabela mocy grzejnika od konkretnego producenta. Jeżeli kaloryfer ma być głównym źródłem ciepła w pomieszczeniu, do obliczonej mocy grzejnika warto dodać jeszcze około 10-15% wartości.

W sytuacji, gdy nie ma się pewności co do wyników, zawsze warto zwrócić się o pomoc do fachowca. Projektanci i specjaliści od instalacji centralnego ogrzewania mogą wykonać profesjonalny bilans ciepła.

Podsumowanie: co wziąć pod uwagę przy doborze grzejnika?

Obliczanie mocy grzejnika nie jest jedynym parametrem, który warunkuje wybór kaloryfera. Ważne są również: technologia grzewcza w budynku, oczekiwana temperatura, indywidualne oczekiwania, a nawet kwestie wizualne. W końcu grzejnik pełni nie tylko funkcję praktyczną, ale również estetyczną. 

Kolejnym wskaźnikiem doboru grzejnika jest określenie jego wymiarów. Wysokość najczęściej jest uzależniona od odległości podłogi i parapetu, bo to właśnie w tym miejscu najczęściej montuje się kaloryfery. Należy zachować 10 cm wolnej przestrzeni od podłogi do grzejnika oraz tyle samo od grzejnika do parapetu.

O tych i innych parametrach oraz wartościach powinni poinformować specjaliści od instalacji grzewczych. Odpowiednio dobrany i zamontowany grzejnik zagwarantuje optymalną pracę oraz ogrzanie pomieszczenia. Warto w tej kwestii zgłosić do fachowców, którzy pomogą w wyborze najlepszych grzejników.

Wymiary i montaż Ge Jk3500df3bb

Bezpośredni link do pobrania Wymiary i montaż Ge Jk3500df3bb

Starannie wybrane archiwa oprogramowania - tylko najlepsze! Sprawdzone pod kątem złośliwego oprogramowania, reklam i wirusów

Ostatnia aktualizacja Wymiary i montaż Ge Jk3500df3bb