Wymiary i informacje dotyczące instalacji Frigidaire Ffc07c4aw2

Instalacja Frigidaire FFC07C4AW2 zajmuje niewiele miejsca, ponieważ ma tylko 28 cali szerokości, 30 cali głębokości i 33 cali wysokości. Lodówka ma wystarczająco dużo miejsca, aby pomieścić wszystkie produkty spożywcze, których potrzebujesz. Jest to również produkt energooszczędny, który pomaga Ci zaoszczędzić pieniądze, zużywając tylko 265 kWh energii elektrycznej rocznie. Frigidaire FFC07C4AW2 jest także wyposażony w wiele udogodnień, w tym elektroniczne sterowanie, chłodzony system wentylatora, dolny kosz na warzywa i owoce oraz funkcję automatycznego odmrażania.

Ostatnia aktualizacja: Wymiary i informacje dotyczące instalacji Frigidaire Ffc07c4aw2

Łazienki i toalety publiczne to miejsca, których prawidłowe wyposażenie musi sprostać wysokim wymaganiom zarówno pod kątem higieny, jak i komfortu i bezpieczeństwa użytkowania. Sprawne drzwi, odporne na częstą eksploatację umywalki i sedesy, suszarki oraz ręczniki papierowe do rąk, a także dozowniki mydła to elementy, których nie może zabraknąć w publicznej toalecie. Jeszcze do niedawna łazienki w miejscach publicznych kojarzyły się z przykrym zapachem i niskim poziomem czystości. Obecnie publiczne przestrzenie łazienkowe projektowane są z dbałością o najmniejsze szczegóły, a względy higieniczne są niezwykle ważne.

fot. : Faneco

Oznakowanie toalety publicznej

Odpowiednie oznakowanie publicznego pomieszczenia sanitarnego jest niezwykle ważne. W obiektach takich jak galerie handlowe czy porty lotnicze, strzałki, które wskażą kierunek toalety, powinny być dobrze widoczne i czytelne również dla osób starszych i słabowidzących. Także oznakowanie toalety damskiej, męskiej, dla osób niepełnosprawnych oraz matek z dziećmi nie powinno wzbudzać wątpliwości. Proste, znane wszystkim symbole, na kontrastowym tle są proste do odczytania.

Oświetlenie publicznego sanitariatuPubliczne toalety to miejsca, które są szczególnie narażone na nadmierne zużycie energii elektrycznej. Bardzo często wychodząc z publicznej łazienki, zapominamy o zgaszeniu światła. Już na etapie projektowania publicznego sanitariatu warto zadbać, aby oświetlenie było maksymalnie energooszczędne. Czujniki, które wykrywają ruch czy urządzenia zarządzające czasem oświetlenia, wyłączają światło w momencie, w którym w pomieszczeniu nie będzie już osób i pozwolą znacząco zredukować ilość zużytej energii.


I-Valo - przysufitowe oświetlenie do publicznej toalety

fot. : Pawbol - oprawy oświetleniowe sufitowe i ścienne

Oświetlenie w publicznej toalecie, oprócz kwestii praktycznych, może pełnić także funkcje estetyczne. Oświetlenie o ciepłej barwie sprawdzi się zdecydowanie lepiej niż ostre, zimne, białe światło. Taki typ światła zalecany jest zarówno do oświetlenia głównego, jak również miejscowego. push(['_trackEvent', 'powiększ zdjęcie', 'art Łazienka publiczna - wyposażenie, wymiary, przepisy']);" alt="" src="https://www. pl/obrazki4/oprawa_odporna_na_wilgoc_do_pirola_regiolux_140521. : Regiolux - oprawa Pirola odporna na wilgoć

W publicznych toaletach komfort i poczucie intymności są szczególnie ważne. Osoby odpowiedzialne za projektowanie przestrzeni łazienkowej bardzo często decydują się na zastosowanie dekoracyjnego, funkcjonalnego oświetlenia już w strefie korytarza prowadzącego do toalety. Lekko przyciemniane, klimatyczne światło ma za zadanie stworzyć atmosferę prywatności i spokoju. push(['_trackEvent', 'powiększ zdjęcie', 'art Łazienka publiczna - wyposażenie, wymiary, przepisy']);" alt="Oświetlenie w miejscu publicznym" src="https://www. pl/obrazki3/oswietlenie_dekoracyjne_w_miejscu_publicznym_e-technologia_071019. : E-technologia - dekoracyjne oświetlenie gwieździste niebo z powodzeniem może być wykorzystywane w publicznych toaletach

Przepisy dotyczące publicznych toaletPrzepisy dotyczące publicznych toalet reguluje Rozporządzenie Ministra Infrastruktury z dnia 12 kwietnia 2002 r. w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie. Warunki techniczne określają z kolei minimalne wymiary pomieszczeń, a także informacje dotyczące liczby toalet, pisuarów oraz umywalek, która zależna jest od ilości osób, które z nich korzystają.

WAŻNE!

1. W miejscach pracy toaleta powinna znajdować się w odległości maksymalnie 75 m od stanowiska pracy lub miejsca przebywania ludzi.

2. Posadzka w toalecie publicznej powinna być wykonana z materiału zmywalnego, nieśliskiego i nienasiąkliwego.

3. W ogólnodostępnych łazienkach nie dopuszcza się montażu drzwi przesuwnych ani składanych.

4. Drzwi prowadzące do toalety publicznej powinny zamykać się samoczynnie.

5. W toalecie publicznej musi znajdować wejściowe pomieszczenie izolujące wyposażone w umywalkę z dostępem do ciepłej i zimnej wody. Co najmniej jedna umywalka powinna przypadać na trzy miski WC i trzy pisuary.


fot. e-skala. push(['_trackEvent', 'linki wychodzące', 'e-skala']);" target="_blank">E-skala - umywalka wandaloodporna

6. W toaletach publicznych powinna przypadać co najmniej jedna umywalka na 20 osób, co najmniej jedna miska WC i jeden pisuar na 30 mężczyzn oraz jedna miska ustępowa na 20 kobiet.

Schell - natynkowe spłuczki do pisuaru SCHELLTRONIC na podczerwień umożliwiają bezdotykową i higieniczną obsługę

7. Ściany pomieszczenia sanitarnego powinny mieć do wysokości co najmniej 2 metrów powierzchnie zmywalne i odporne na wilgoć.

8. Toalety powinny być wyposażone w instalacje i urządzenia do utrzymania wymagań higieniczno-sanitarnych (zawór czerpalny z wężem i wpust podłogowy z syfonem).

9. W publicznych pomieszczeniach sanitarnych należy zapewnić wymianę powietrza w ilości nie mniejszej niż
50 m³ na godzinę na miskę WC
i 25 m³ na 1 pisuar.

10. Pomieszczenie higieniczno-sanitarne powinno mieć wysokość w świetle co najmniej 2, 5 m, z wyjątkiem łaźni ogólnodostępnej, której wysokość powinna wynosić co najmniej 3 m. pl/obrazki3/umywalki_z_fotokomorka_kmb_steel_220520. jpg" title="Powiększ zdjęcie"/>

fot. : KMB STEEL PRODUCT - umywalki do profesjonalnego zastosowania
Łazienka w budynku publicznym dla osób z niepełnosprawnością – wymaganiaKwestie łazienki bez barier w przestrzeni publicznej regulują przepisy prawa budowlanego z 7 lipca 1994 r., które wskazują jakie budynki powinny być wyposażone w łazienki przystosowane do potrzeb osób poruszających się na wózkach oraz jakie warunki powinny być w nich spełnione. Do takich miejsc należą obiekty gastronomiczne, placówki oświatowe (szkoły, przedszkola i inne), urzędy, kina i teatry, ale także ośrodki wypoczynkowe. Każda placówka powinna posiadać indywidualny projekt łazienki dla niepełnosprawnych, który będzie zgodny z przepisami BHP i ppoż. Bardzo ważne jest również zachowanie ergonomii w takich miejscach. push(['_trackEvent', 'powiększ zdjęcie', 'art Łazienka publiczna - wyposażenie, wymiary, przepisy']);" alt="Łazienka w budynku publicznym dla osób z niepełnosprawnością? wymagania" src="https://www. pl/obrazki4/lazienka_publiczna_przystosowana_dla_osib_niepelnosprawnych_akcjum_070521. : Akcjum - specjalistyczne wyposażenie łazienek
Co powinno znaleźć się w toalecie publicznej? Wyposażenie publicznej toalety powinno być systematycznie uzupełniane. Papier toaletowy, ręczniki papierowe czy mydło to produkty, których nie może zabraknąć w toalecie. Co zatem powinno jeszcze znaleźć się w publicznej toalecie?

 • pojemnik na ręczniki papierowe
 • ręczniki papierowesuszarka do rąkdozownik mydłamydło w płynie lub w pianceszczotki WCkosze na śmieciśrodki dezynfekująceodświeżacze powietrzaprzewijaki dla niemowląt
Faneco - kosz na śmieci

fot. : Faneco - przewijak dla dzieci i niemowląt oraz suszarka do rąk


fot. : Faneco - pojemnik na papier toaletowy fot. jet-towel. com/pl/" onclick="_gaq. push(['_trackEvent', 'linki wychodzące', 'mitsubishi']);" target="_blank">Mitsubishi - suszarka do rąk Jet Towel Mini
Suszarki do rąk Stiebel Eltron - HTT 5 AM Turbotronic i Ultronic W

Wskazówki odnośnie montażu

W Twojej kuchni w planach jest modernizacja. Czy chcesz wymienić zlewozmywak, czy może bateria ma pierwszeństwo? W hansgrohe znajdziesz produkty kuchenne pasujące do wszystkich indywidualnych potrzeb i warunków architektonicznych. Przeczytaj tutaj nasze rekomendacje: Oto jakie możliwości masz do wyboru i o czym należy pamiętać w przypadku montażu zlewozmywaka i kuchennej baterii.

Wskazówki odnośnie montażu nowego zlewozmywaka kuchennego

Z pewnością masz indywidualne preferencje odnośnie tego, w jaki sposób Twój kuchenny zlewozmywak ma być zaaranżowany w kuchni. Aby kuchenny zlewozmywak w stu procentach harmonizował ze stylem Twojej kuchni i Twoimi potrzebami komfortu, marka hansgrohe przygotowała dla Ciebie trzy warianty zabudowy do wyboru, z których każdy posiada odrębne zalety. Możesz wybrać:

Montaż na blacie to najbardziej popularne rozwiązanie. Zlewozmywak umieszcza się od góry w wycięciu kuchennego blatu i uszczelnia bardzo cienką warstwą sylikonu.

Montaż na blacie

Zlewozmywak montowany jest od góry w pasującym wycięciu i przyklejony. Montaż na blacie jest odpowiedni w przypadku wszystkich materiałów, a rekomendowany jest szczególnie dla blatów z drewna lub laminatu. W ten sposób woda nie dostanie się do otwartej szczeliny w wycięciu blatu.

W przypadku montażu w jednej linii z blatem, wycięcie pod brzeg zlewozmywaka jest frezowane w blacie, po dokładnym wycięciu kształtu pod zlewozmywak.

Montaż w jednej linii z blatem

Warunkiem koniecznym w tym przypadku jest absolutnie precyzyjne wycięcie w blacie, co umożliwi bezfugowy montaż kuchennego zlewozmywaka. Zalety: Gładka powierzchnia powiększa miejsce pracy w jednym poziomie i jest łatwa do utrzymania w czystości. Montaż w jednej linii z blatem sprawdza się w przypadku masywnych materiałów, takich jak kamień naturalny lub kwarc. Taki homogeniczny materiał pozwala na bezproblemowe wyfrezowanie minimalnego obniżenia, w który można idealnie wpasować brzeg kuchennego zlewu, po to aby zintegrować go bezfugowo z powierzchnią do pracy. com/celum/web/installation-sink_undermounted_4x3. 33vw" alt="Montaż zlewozmywaka z podbudową" data-srcset="https://assets. jpg? format=HBW29 570w" loading="lazy" title="Montaż zlewozmywaka z podbudową" src="https://assets. jpg? format=HBW29"/>

W przypadku montażu z podbudową zlewozmywak kuchenny mocowany jest do blatu od dołu i uszczelniany. Wycięcie w blacie zależy od wymiarów wewnętrznych kuchennego zlewozmywaka.

Montaż z podbudową

Zlewozmywak montuje się pod wycięciem, przez co jest on niemal niewidoczny. Dzięki temu kuchnia wygląda na bardziej przestronną, a blat można łatwo utrzymać w czystości. Po prostu zetrzyj pozostałości płynów i zabrudzeń do wnętrza zlewozmywaka. Montaż z podbudową wymaga blatów odpornych na wodę i wywiercenia dodatkowego otworu na baterię w kuchennym blacie. Chyba, że wybierzesz baterię kuchenną w wersji do montażu na ścianie.

Montaż może być łatwy: Osprzęt w hansgrohe jest w komplecie w przypadku zlewozmywaków kuchennych w wersji combi

hansgrohe ułatwia Ci prace renowacyjne dzięki ofercie "All inclusive": kombinacji zlewozmywakowej. Tutaj oprócz zlewozmywaka i baterii, także komplet odpływowy, węże przyłączeniowe, klamry oraz opcjonalna osłona odpływu, a także sBox zawarte są w zestawie.

Wskazówki odnośnie optymalnego montażu baterii kuchennej hansgrohe

Bateria kuchenna to z pewnością najczęściej użytkowany sprzęt w gospodarstwie domowym. Odpowiednio priorytetowe stają się w tym przypadku bezpieczny montaż i optymalny komfort obsługi. Wybierz spośród pomocy kuchennych marki hansgrohe optymalną dla siebie konfigurację. Taką, która ułatwi Twoją pracę w kuchni.

 • Uchwyt umieszczony, tak jak tego potrzebujesz: Zgodnie z osobistymi upodobaniami i potrzebami, w niektórych bateriach marki hansgrohe można wybrać umiejscowienie uchwytu z prawej lub lewej strony.
 • Elementy obsługi z opcją elastycznego umiejscowienia: U nas znajdziesz baterie kuchenne z oddzielnymi elementami obsługi strumienia i temperatury wody. Jeżeli zdecydujesz się na wariant 2-otworowy Serii M 71 z opcją elastycznego umiejscowienia elementu regulacji strumienia wody, będziesz potrzebować drugiego otworu w blacie na ten element regulacji. Możesz przewidzieć także trzeci otwór na element obsługi zaworu odcinającego.
 • Przyłącza Flex i stabilność: Wszystkie baterie kuchenne hansgrohe oferują prosty i bezpieczny montaż z elastycznymi przyłączami węża oraz zintegrowaną płytę stabilizującą. Na tych przyłączach możesz polegać.
 • Stabilny montaż: Na zlewozmywaku kuchennym marki hansgrohe bateria kuchenna opiera się stabilnie w pozycji zapobiegającej poluzowaniom przez długi czas. Gwarantuje to wzmocnienie elementu, do którego przymocowana jest bateria.
 • Swoboda podczas instalacji: Długie, elastyczne węże baterii kuchennych hansgrohe ułatwią Ci wybór pozycji montażowej na zlewozmywaku kuchennym w dopasowaniu do Twoich potrzeb.

W taki sposób przebiega instalacja kuchennego zlewozmywaka i baterii

Kiedy zlewozmywak znajduje się przed oknem

Twoja bateria jest umieszczona bezpośrednio przed kuchennym oknem? Nie ma problemu. Dzięki baterii do montażu przed oknem możesz otworzyć okno na oścież.

W niektórych kuchniach miejsce na zlewozmywak zaprojektowane jest bezpośrednio pod oknem. A co, jeśli chcesz je otworzyć do mycia lub przewietrzenia? Wówczas potrzebujesz szczególnej baterii kuchennej. Zwłaszcza wtedy, gdy zlewozmywak kuchenny zaaranżowany jest na wysokości, która odpowiada indywidualnym potrzebom, lecz blokuje swobodny dostęp do okna na wysokości ramion. Wiele spośród modeli baterii kuchennych marki hansgrohe nadaje się wspaniale do montażu pod oknem. Wówczas baterię można po prostu złożyć, aby otworzyć okno. Jej korpus można pionowo pociągnąć w górę z elementu mocującego i położyć na bok. Można to zrobić nawet jedną ręką. Elastyczne, długie węże przyłączeniowe oferują do tego wygodny zakres swobody.

Wszystkie baterie kuchenne do montażu przed oknem

Zawsze fachowe doradztwo

Salon partnerski w Twojej okolicy

Jakie wymiary powinno mieć miejsce parkingowe?

Znalezienie dogodnego miejsca do zaparkowania auta to problem wielu kierowców. Często zdarza się bowiem, że mimo wysokich umiejętności manewrowania pojazdem, posiadania systemów wspomagających oraz znajomości zasad ruchu drogowego zwyczajnie nie ma takiej możliwości. Przyczyną jest najczęściej zbyt wąskie miejsce parkingowe, które uniemożliwia swobodne wyjście z samochodu, a także stwarza ryzyko jego uszkodzenia. Właściwe wymiary miejsca parkingowego tonie tylko kwestia wygody kierowców, ale także ich bezpieczeństwa.

O zapewnienie odpowiedniej ilości miejsc postojowych, a także ich przepisową szerokość i długość muszą troszczyć się nie tylko właściciele osobnych parkingów, ale także inwestorzy planujący budowę osiedli mieszkalnych, centrów handlowych oraz innych obiektów związanych z obecnością dużych skupisk ludzkich.

W poniższym artykule przedstawimy najważniejsze informacje dotyczące przepisów oraz warunków technicznych, jakie muszą spełniać określone miejsca parkingowe.

Wymiary miejsca parkingowego reguluje Rozporządzenie Ministra Infrastruktury i Budownictwa w sprawie warunków technicznych, którym muszą odpowiadać budynki i ich usytuowanie. Kwestie te określone są przepisami prawa. Narzuca je Ustawa: prawo budowlane oraz Ustawa: prawo o ruchu drogowych. (W obu przypadkach obowiązują nowelizacje z 2020 roku). Istotny jest też kodeks drogowy — to on określa m. in. zasady korzystania z miejsc postojowych, takie jak np. wymagana szerokość miejsca parkingowego.

Zgodnie z obowiązującymi przepisami, miejsce postojowe dla samochodów osobowych powinno posiadać długość 5 m i szerokość co najmniej 2, 5 m. W przypadku garażu podziemnego lub nadziemnego odległość miejsca postojowego od ścian lub słupów musi wynosić minimum 0, 5 m. Jeśli chodzi natomiast o wymiar miejsca postojowego zlokalizowanego wzdłuż jezdni, to powinno mieć ono co najmniej 6 m długości oraz 3, 6 m szerokości z możliwością jej ograniczenia do 2, 5 m, jeśli zajdzie potrzeba zapewnienia dojścia lub ciągu pieszo-jezdnego/ pieszo-rowerowego.

Minimalna szerokość miejsca parkingowego dla osób niepełnosprawnych wynosi co najmniej 3, 6 m szerokości oraz minimum 5 m długości. Niezwykle istotne w tym wypadku jest zapewnienie obszaru do swobodnego poruszania się wózkiem inwalidzkim. Długość miejsca parkingowego w przypadku samochodów ciężarowych wyniesie 8 m, a szerokość 3, 5 m. (wzdłuż jezdni 15 m/ 3 m). Dla autobusów będzie to: 10 m długości i 4 m szerokości (wzdłuż jezdni: 19 m/ 3 m).

Wymiary miejsca postojowego lub parkingowego to nie jedyne zasady, jakimi muszą kierować się inwestorzy, planując budowę obiektów. Zobowiązani są również zadbać o zapewnienie wymaganej liczby miejsc oraz ich właściwe usytuowanie.

Wymiary miejsca parkingowego w garażu podziemnym lub na zewnątrz budynku muszą być zawsze uwzględnione na planie zagospodarowania przestrzennego — wymagają tego przepisy.

Niezwykle istotne jest także przygotowanie odpowiednich warunków parkowania dla osób niepełnosprawnych — tutaj kluczowe znaczenie ma zwiększona długość i szerokość miejsc parkingowych.

Niezwykle istotnym kryterium w planowaniu parkingu jest uwzględnienie specyfiki danej lokalizacji. Powierzchnia miejsca postojowego w garażu podziemnym powinna wynosić 11, 5 m kwadratowego dla jednego stanowiska — do tego należy pamiętać o dojeździe i windach awaryjnych.

Zgodnie z przepisami miejsce postojowe przy ścianie musi dzielić z nią odległość minimum 0, 5 m. W przeciwnym razie mogłoby dojść do uszkodzenia drzwi przy wysiadaniu z samochodu. Warto o tym pamiętać, ponieważ ma to istotny wpływ na szerokość wszystkich miejsc parkingowych w garażu.

Ważnym kryterium technicznym w przypadku organizacji miejsc dla samochodów jest nie tylko wymagana powierzchnia miejsca parkingowego, ale też jego nawierzchnia. Zgodnie z przepisami regulującymi tę kwestię wszelkie stanowiska postojowe i dojazdy manewrowe dla aut muszą mieć nawierzchnię utwardzoną lub przynajmniej gruntową stabilizowaną posiadającą spadek umożliwiający spływ wody. To kryterium muszą spełnić też wszelkie stanowiska dedykowane myciu i przeglądom aut na parkingach.

Posiadanie orzeczenia o niepełnosprawności czy legitymacji OZN nie jest wystarczającym warunkiem do korzystania z miejsc parkingowych dedykowanych dla osób niepełnosprawnych. Potrzebna jest do tego specjalna karta parkingowa. Te miejsca postojowe spełniają bowiem określone warunki techniczne, które poniekąd ułatwiają parkowanie — właśnie dlatego tak często zostają bezprawnie przywłaszczane przez osoby ku temu nieupoważnione. Posiadanie odpowiedniego dokumentu rozwiązuje problem.

Ilość miejsc postojowych dla niepełnosprawnych także regulują przepisy. Muszą one spełniać też pewne warunki techniczne, takie jak odpowiednie wymiary i oznakowanie. Na każdym parkingu musi znaleźć się też odpowiednia liczba „niebieskich kopert”. Dzięki temu każda osoba z niepełnosprawnością, a także ta, która ją transportuje, może zaparkować auto na specjalnie przystosowanym do swoich potrzeb stanowisku.

Miejsce parkingowe dla OZN musi mieć wymiary: 3, 6 m szerokości i min. 5 m długości (wzdłuż jezdni co najmniej 6 m) oraz znajdować się w odległości nie mniejszej niż 5 metrów od okien budynku. Podstawą prawną, która odpowiada za regulacje dotyczące parkingów dla niepełnosprawnych, jest treść Rozporządzenia Ministra Infrastruktury. W większości polskich miast postój na miejscach dla osób niepełnosprawnych jest bezpłatny, o ile za przednią szybą znajduje się wymagana karta parkingowa.

 • 1 miejsce — gdy liczba wszystkich miejsc parkingowych wynosi od 6 do 15;
 • 2 miejsca — gdy liczba stanowisk wynosi od 16 do 40;
 • 3 miejsca — gdy liczba stanowisk wynosi od 41 do 100;
 • 4% łącznej liczby stanowisk — gdy ogólna liczba miejsc parkingowych wynosi więcej niż 100.

Miejsca parkingowe w garażu podziemnym także podlegają regulacjom prawnym. Przede wszystkim oczywiste jest, że tego typu lokalizacja wymaga większej precyzji ze strony projektantów — nie sposób bowiem powiększyć przestrzeni już zbudowanego obiektu tak, jak ma to miejsce w przypadku parkingów na otwartej przestrzeni. Należy wziąć także pod uwagę odrębne standardy, takie jak pomiar odległości stanowiska względem ściany lub słupa. Przepisy odnoszące się do garażu podziemnego mówią o tym, że w świetle konstrukcji musi mieć on wysokość co najmniej 2, 2 m. Do spodu przewodów i urządzeń instalacyjnych – 2 m.

W przypadku wykonania pod stanowiskiem postojowym instalacji na wysokość 190 cm przestrzeń w obrębie tego obniżenia nie może być zaliczona do powierzchni garażu. Takie stanowisko nie spełnia wymogów warunków technicznych zarówno przez niedopuszczalną wysokość instalacji nad posadzką, jak i niewłaściwą długość stanowiska postojowego (wyłączony jest wówczas fragment powierzchni). Powinno mieć ono bowiem 5 m długości oraz 2, 5 m szerokości (auta osobowe).

Wymiary miejsca parkingowego w przypadku obszarów przydomowych to ważna kwestia nie tylko dla samych mieszkańców osiedla. Z normami technicznymi muszą zapoznać się zwłaszcza inwestorzy planujący nowe nieruchomości na danym terenie. Istotne jest to, ile miejsc postojowych powinno się tam znaleźć, jaka ma być ich długość i szerokość oraz gdzie dokładnie mają zostać zlokalizowane.

Każda działka budowlana musi mieć zapewnione miejsca postojowe dla samochodów osobowych. Wymiary stanowisk to nie jedyna kwestia, o którą musi zatroszczyć się w tym wypadku architekt. Ilość miejsc postojowych dla działki określana jest przez jeden z dwóch dokumentów prawa miejscowego — Miejscowy Plan Zagospodarowania Przestrzennego. Jeżeli działka nie jest objęta Decyzją o Warunkach Zabudowy i Zagospodarowania Terenu, wtedy inwestor musi złożyć do UM lub UG wniosek o wydanie dokumentu zawierającego możliwe parametry projektowe.

Biorąc pod uwagę powyższe regulacje, na jeden dom/lokal przypada zazwyczaj jedno lub dwa miejsca postojowe. W związku z tym, że samochodów osobowych na jedno gospodarstwo domowe statystycznie wciąż przybywa, często już na etapie projektowania domu uwzględnia się więcej miejsc garażowych lub postojowych — zwykle minimum dwa lub trzy.

Miejsca postojowe dla aut na działce powinny być usytuowane w odległości nie mniejszej niż 3 metry od granicy tejże działki, jeśli ilość stanowisk wynosi do 10 włącznie. Wymiary miejsca parkingowego na działce to standardowo: 2, 5 m szerokości i 5 m długości — w przypadku aut osobowych oraz 3, 6 m / 5 m — w przypadku aut osobowych użytkowanych przez osoby niepełnosprawne. Miejsca postojowe na działce oraz dojazdy manewrowe również w tym wypadku muszą mieć nawierzchnię utwardzoną lub gruntową stabilizowaną, ze spadkiem zapewniającym spływ wody.

Wymiary i informacje dotyczące instalacji Frigidaire Ffc07c4aw2

Bezpośredni link do pobrania Wymiary i informacje dotyczące instalacji Frigidaire Ffc07c4aw2

Starannie wybrane archiwa oprogramowania - tylko najlepsze! Sprawdzone pod kątem złośliwego oprogramowania, reklam i wirusów

Ostatnia aktualizacja Wymiary i informacje dotyczące instalacji Frigidaire Ffc07c4aw2