Przegląd techniczny Brother Intellifax 1550mfc

Brother Intellifax 1550MFC to wielofunkcyjna drukarka laserowa do użytku domowego i biurowego. Została zaprojektowana z myślą o wysokiej wydajności i niezawodności. Przegląd techniczny Brother Intellifax 1550MFC zapewnia wspaniałe cechy, takie jak wydajność druku w kolorze i w czerni, szybkie drukowanie, wielofunkcyjne skanowanie, kopiowanie i faksowanie. Drukarka jest również łatwa w użyciu, dzięki czemu można ją szybko włączyć i wyłączyć. Brother Intellifax 1550MFC oferuje również wsparcie dla sieci bezprzewodowych, pozwalając drukować z dowolnego miejsca. Przegląd techniczny Brother Intellifax 1550MFC jest pozytywny, ponieważ zapewnia wysoką wydajność, niezawodność i łatwość użycia.

Ostatnia aktualizacja: Przegląd techniczny Brother Intellifax 1550mfc

Jak sprawdzić do kiedy jest przegląd samochodu? Dziś to niezwykle proste. Wystarczy telefon z dostępem do sieci i kilka informacji o aucie.

Jak sprawdzić do kiedy jest przegląd samochodu? Dziś to proste!

Jeszcze kilka lat temu jedyną metodą sprawdzenia do kiedy jest przegląd samochodu było zajrzenie do dowodu rejestracyjnego, ewentualnie przeczytanie zaświadczenia o odbytym przeglądzie technicznym. To w tych dwóch dokumentach znajdowała się data ważności badania. Dziś spektrum możliwości jest jednak dużo szersze. A to sprawia, że zarówno właściciel samochodu, jak i potencjalny kupujący mogą sprawdzić historię pojazdu i dane o przeglądzie w bezpłatnym raporcie z Centralnej Ewidencji Pojazdów. I to szersze spektrum jest o tyle ważne, że nie zawsze da się sprawdzić ważność przeglądu w dowodzie. Kierowca nie musi go bowiem wozić ze sobą.

Raport jest dostępny w serwisie: historiapojazdu. gov. pl. Sprawdzenie przeglądu w tym przypadku jest bezpłatne. Jeżeli zatem kierujący po wpisaniu w wyszukiwarkę hasła "jak sprawdzić przegląd techniczny auta", trafi na stronę wymagającą płatności, może być pewny, że jest to oszustwo. Co ważne, termin ostatniego badania technicznego można podejrzeć na komputerze lub np. komórce. Sprawdzenie przeglądu technicznego odbywa się za pośrednictwem bazy centralnej ewidencji pojazdów. A to oznacza, że kierujący może sprawdzić jednocześnie np. na jakiej stacji kontroli pojazdów wykonano badanie oraz dane techniczne samochodu.

Jakie dane trzeba podać, aby sprawdzić do kiedy jest przegląd samochodu?

Aby kierowca mógł sprawdzić do kiedy jest przegląd samochodu, musi wskazać trzy parametry. Po pierwsze musi podać numer rejestracyjny pojazdu. Po drugie powinien podać numer VIN. Po trzecie zostanie poproszony o wskazanie daty pierwszej rejestracji. Informacje takie znaleźć można m. in. w dowodzie rejestracyjnym pojazdu, ewentualnie karcie pojazdu.

Jak sprawdzić czy auto ma przegląd? W przypadku własnego pojazdu to proste. Wystarczy sprawdzić dane. W przypadku auta z drugiej ręki, wszystkie informacje powinien podać obecny właściciel. Centralna Ewidencja Pojazdów udostępni bowiem wyłącznie informację w sprawie tego, przez jaki czas obowiązuje badanie okresowe, a do tego wskaże np. dane techniczne pojazdu i wymagania ochrony środowiska spełniane przez silnik.

Jak sprawdzić do kiedy jest przegląd samochodu? Raport pokaże wszystko!

Raport wygenerowany z CEP na pierwszej karcie pokaże jedynie czy badanie techniczne pojazdu jest aktualne. Jeżeli kierowca postanowi poznać dokładną datę obowiązywania przeglądu, powinien przejść do sekcji, która nazywa się osią czasu. Tam wskazane zostaną najważniejsze wydarzenia w historii pojazdu - w tym nie tylko przeglądy, ale też zmiany właścicieli czy powstanie szkód komunikacyjnych oraz zgłoszenia o kradzieży pojazdu.

Czemu informacja mówiąca o tym do kiedy ważny przegląd samochodu może być tak ważna? Przyda się np. w czasie spisywania oświadczenia dotyczącego kolizji drogowej. Poza tym ma kluczowe znaczenie podczas zakupu auta używanego. Dlatego np. każdy handlarz doskonale wie jak sprawdzić do kiedy ważny przegląd samochodu online.

Przegląd samochodu: informacje w aplikacji mPojazd

Od niedawna za sprawą funkcjonalności aplikacji mObywatel, a konkretnie zakładki mPojazd, kierowca może sprawdzić do kiedy jest przegląd techniczny samochodu. Opcja ta została wprowadzona wraz z wykasowaniem obowiązku wożenia ze sobą dokumentów pojazdu. Tym samym odpowiedź na pytanie jak sprawdzić czy samochód ma przegląd można znaleźć już we własnej komórce. A to dopiero połowa informacji. mObywatel przynosi jeszcze jedną korzyść. Jeżeli kierowca zastanawiał się jak sprawdzić ubezpieczenie i przegląd samochodu w jednym miejscu, to aplikacja rządowa właśnie na to pozwala.

Reklama

Chcesz dowiedzieć się więcej, sprawdź »

Jak przygotować się do zmian 2023
  • Skontaktuj się z nami
  • Rejestracja produktów
  • Odwiedź witrynę www. pl

Ogólne

ModelDCP-1510 (E)DCP-1512 (E)MFC-1810 (E)MFC-1815
Typ drukarki LaserowaMetoda drukowania Elektrofotograficzna drukarka laserowaŹródło zasilania 220–240 V AC 50/60 HzPobór mocy (Średni)Wartość szczytowaOkoło 1080 W przy 25 ° CKopiowanieOkoło 380 W przy 25 ° CDrukowanieGotowośćOkoło 40 W przy 25 ° CGłębokie uśpienieOkoło 0, 8 WOkoło 1, 3 WZasilanie wyłączoneOkoło 0, 28 WWymiary (Szer. x Głęb. x Wys. )385 x 340 x 255 mm385 x 340 x 283 mm456 x 340 x 283 mmWaga (z materiałami eksploatacyjnymi)7, 0 kg8, 0 kg8, 3 kgPoziom szumu Ciśnienie dźwiękuLpAm = 51 dB (A)Moc akustycznaLWAd = 6, 47 B (A)LWAd = 6, 50 B (A)Temperatura PracaOd 10 do 32. 5 ° CPrzechowywanieOd 0 do 40 ° CWilgotność Od 20 do 80% (bez kondensacji)Od 10 do 90% (bez kondensacji)Interfejs USBHi-Speed USB 2. 0
Zaleca się korzystanie z kabla USB 2. 0 (typu A/B) o długości nie przekraczającej 2 metrów.
Uwaga dotycząca laseraAby uzyskać więcej informacji kliknij tutaj.

Rozmiar dokumentu

ADF (automatyczny podajnik papieru) —Do 10 stronSzyba skanera Jeden arkusz na razRozmiar dokumentu Podajnik ADFA4, Letter, Legal, FolioSzyba skaneraDługość: Do 300, 0 mm
Szerokość: Do 215, 9 mmCiężar Od 65 do 90 g/m2Do 2, 0 kg

Nośniki druku

Podawanie papieru Taca papieruRodzaj papieruPapier zwykły, papier ekologicznyRozmiar papieruA4, Letter, Legal, FolioGramatura papieruOd 65 do 105 g/m2Maksymalna pojemność papieruDo 150 arkuszy 80 g/m2 Papier zwykłyOdbiór papieru Taca wydruku kładzionego stroną zadrukowaną w dółDo 50 arkuszy 80 g/m2 Papier zwykły (stroną zadrukowaną w dół do tacy wydruku kładzionego stroną zadrukowaną w dół)

Faks

Szybkość modemu 14 400 b/s (z automatycznym przejściem do trybu zastępczego)Szerokość skanowania Maks. 208 mmSzerokość drukowania Skala szarości 8-bitowy/256 poziomówRozdzielczość Poziomo8 punktów/mmPionowoStandardowa: 3, 85 linii/mmWysoka: 7, 7 linii/mmFoto: 7, 7 linii/mmSuperwysoka: 15, 4 linii/mmWybieranie skrócone 99 stacjiAutomatyczne wybieranie ponowne 3 razy na 5 minutPamięć transmisji Do 400 stronOdbiór po wyczerpaniu papieru

Kopiowanie

Szerokość kopii Maks. 210 mmKopie wielokrotne Układa lub sortuje do 99 stronZmniejszenie/powiększenie 25% do 400% (co 1%)Rozdzielczość Do 600 × 600 dpiCzas wykonania pierwszej kopii Mniej niż 16 s w temperaturze 23 ° C / 230 V

Skaner

Kolor TAKZgodny z TWAIN Tak (Windows ® XP / Windows Vista ® / Windows ® 7 / Windows ® 8 / Mac OS X v10. 6. 8, 10. 7. x, 10. 8. x)Zgodny z WIA Tak (Windows ® XP / Windows Vista ® / Windows ® 7 / Windows ® 8)Zgodny z ICA Tak (Mac OS X v10. x)Głębia koloru Kolor24-bitowe przetwarzanie kolorów (Wejście)24-bitowe przetwarzanie kolorów (Wyjście)Skala szarości8-bitowe przetwarzanie kolorów (Wejście)8-bitowe przetwarzanie kolorów (Wyjście)Rozdzielczość Do 19200 × 19200 dpi (interpolowana)Do 600 × 1200 dpi (optyczna) (z szyby skanera)Do 600 × 600 dpi (optyczna)(z podajnika ADF)

Drukarka

Do 2400 × 600 dpi (technologia HQ1200)Prędkość drukowania Do 20 stron na minutę (rozmiar A4)Do 21 stron na minutę (rozmiar LTR)Czas do pierwszego wydruku Mniej niż 10 s w temperaturze 23 ° C / 230 V

Przegląd techniczny pojazdu to jedna z najważniejszych kwestii, o której powinien pamiętać każdy kierowca. Warto pilnować, by zrobić go w wyznaczonym terminie. To gwarancja bezpieczeństwa — nie tylko dla nas, ale i dla innych uczestników ruchu drogowego. Co powinieneś zrobić, gdy z jakiegoś powodu zapomnisz wykonać badanie techniczne? Czy takim pojazdem można poruszać się po drogach publicznych? Wreszcie, co grozi za brak pieczątki w dowodzie rejestracyjnym pojazdu? O tym przeczytasz w tym artykule.

Badanie techniczne pojazdu, nazywane też przeglądem rejestracyjnym, ma na celu dopuszczenie auta do ruchu na określony czas - najczęściej na rok. Przegląd wykonywany jest przez diagnostów w przystosowanych do tego stacjach kontroli pojazdów.

Przegląd samochodu to obowiązkowe badanie techniczne, które musi przejść każdy pojazd, którym kierowca będzie chciał podróżować po drogach publicznych. W czasie badania oceniany jest aktualny stan techniczny auta. Wyłapuje się też ewentualne mankamenty, które mogłyby na przykład doprowadzić do wypadku: niedziałające światła, problemy z zawieszeniem itp.

Pierwszy etap przeglądu technicznego to identyfikacja samochodu, czyli sprawdzenie numeru VIN i jego zgodności z numerem rejestracyjnym. W dalszej części badania ocenia się stan kluczowych układów i podzespołów, w które wyposażony jest pojazd, w tym:

  • toksyczność spalin,
  • hamulców i układu jezdnego,
  • oświetlenia.

Całość trwa około pół godziny. Warto zwrócić też uwagę na to, że za przegląd płacimy przed rozpoczęciem badania, "bez gwarancji" pomyślnego przejścia auta przez całą procedurę. Kierowcy, którzy mają instalację LPG, muszą liczyć się z nieco wyższymi kosztami. O ile tradycyjne badanie techniczne to wydatek 99 PLN, tak właściciel pojazdu z instalacją gazową zapłaci 162 złote.

Jeżeli kierowca jeździ samochodem bez ważnego przeglądu technicznego dłużej niż 30 dni, to za tak duże opóźnienie zapłaci podwójną stawkę podczas jego wykonania. W przypadku, gdy pojazd nie przeszedł pozytywnie badań albo minął termin ważności przeglądu, nie można poruszać się nim po drogach, czyli jest on wyłączony z ruchu. 

W związku z tym, aby dokonać badania technicznego, należy najpierw dostarczyć samochód do stacji kontroli pojazdów, np. przewożąc go na lawecie. Zgodnie z literą prawa, takim autem nie wolno się przemieszczać, bez względu na to, czy jest to tylko krótka wyprawa do sklepu, czy wakacyjna trasa do odległego o kilkaset kilometrów punktu docelowego.

Gdy kierowca jeździ autem bez przeglądu technicznego, musi liczyć się z konsekwencjami finansowymi. Bardzo istotne jest to, że od 1 stycznia 2022 roku zaostrzono przepisy dotyczące przeglądów technicznych aut. Między innymi znacznie podwyższono wysokość kar finansowych za jazdę pojazdem niedopuszczonym do ruchu. W porównaniu z rokiem ubiegłym, w którym kary wynosiły od 20 do 500 złotych, aktualnie kierowca może otrzymać nawet kilka tysięcy złotych mandatu.

Zgodnie z art. 94 § 2 Kodeksu wykroczeń prowadzenie pojazdu mimo braku dopuszczenia do ruchu obarczone jest karą w wysokości co najmniej 1500 złotych. Na konto kierowcy trafia też wtedy 1 punkt karny.

Utrata dowodu rejestracyjnego to kolejna kara za takie wykroczenie. Aby móc odblokować dokument, należy dokonać przeglądu w stacji kontroli pojazdów. Wtedy, w bazie CEPIK status dokumentu znów zmieni się na aktywny.

Istotne jest również to, że od 1 września 2022 roku mają wejść w życie nowe przepisy, za sprawą których badanie będzie dokumentowane na zdjęciach. Ustawodawca zapowiedział też częstsze kontrole stacji diagnostycznych.

Jeśli ubezpieczyciel udowodni, że stan techniczny pojazdu miał wpływ na zdarzenie drogowe, sprawca będzie musiał zwrócić koszty wypłaconego odszkodowania w ramach tzw. regresu. Dodatkowo zapłaci on mandat za brak przeglądu technicznego, a jego dowód rejestracyjny zostanie zatrzymany. Stanie się tak tylko wtedy, gdy zakład ubezpieczeniowy wykaże, że brak badania technicznego przyczynił się do powstania zdarzenia drogowego.

W razie takiego niekorzystnego dla kierowcy rozstrzygnięcia, sprawca wypadku musi liczyć się z tym, że za wyrządzone ze swojej winy szkody będzie odpowiadał całym majątkiem, który posiada. W tym miejscu trzeba zaznaczyć, że mowa jest o niemałych kwotach, szczególnie gdy poszkodowany wymaga wieloletniego leczenia albo rehabilitacji ze względu na odniesione w wypadku obrażenia.

Należy również pamiętać o tym, że ofiara kolizji czy wypadku drogowego otrzyma konieczną pomoc z OC sprawcy wypadku, bez względu na to czy sprawca posiada ważny przegląd techniczny pojazdu.

Przegląd techniczny Brother Intellifax 1550mfc

Bezpośredni link do pobrania Przegląd techniczny Brother Intellifax 1550mfc

Starannie wybrane archiwa oprogramowania - tylko najlepsze! Sprawdzone pod kątem złośliwego oprogramowania, reklam i wirusów

Ostatnia aktualizacja Przegląd techniczny Brother Intellifax 1550mfc