Podręcznik najlepszych praktyk Electrolux 318 201 017

Electrolux 318 201 017 to podręcznik najlepszych praktyk dla produktów i usług firmy Electrolux. Zawiera on wytyczne dotyczące projektowania, produkcji, instalacji i serwisu wszystkich produktów i usług firmy. Podręcznik zawiera wytyczne dotyczące bezpieczeństwa, wydajności, jakości i środowiska, a także zalecenia dotyczące instalacji i serwisu. Podręcznik jest przydatny dla wszystkich klientów, producentów i dostawców firmy Electrolux.

Ostatnia aktualizacja: Podręcznik najlepszych praktyk Electrolux 318 201 017

Biała Księga. Blockchain

Na czym polega „rewolucja blockchain” i kogo konkretnie dotyczy? Jak zmieni modele biznesowe, finanse firm i jak wpłynie na życie pojedynczych ludzi? Będzie ułatwieniem czy zagrożeniem?

Technologia blockchain wymusza liczne zmiany w sposobach zawierania, rozliczania i zapisywania transakcji. To system, który zaczyna wpływać na oblicze wielu branż. Z technologiami blockchain eksperymentują już nie tylko instytucje finansowe. Coraz bardziej interesują się nimi przedstawiciele branż związanych z cyberbezpieczeństwem, ubezpieczeniami, medycyną, logistyką, energetyką, FMCG, a także administracja państwowa i samorządowa.

W książce zaprezentowano nie tylko wady i zalety nowej rewolucji, ale też wypowiedzi wybitnych ekspertów, pionierów i realnych użytkowników pracujących z technologią blockchain. Są wśród nich: Salvatore Babones, Grant Blasidell, Jacek Czarnecki, Maciej Jędrzejczyk, Katarzyna Kamińska, Rafał Kiełbus, Przemysław Kwiecień, Filip Pawczyński, Krzysztof Piech, Łukasz S. Zgiep.

Ich wypowiedzi są nie tylko podsumowaniem tego, co wydarzyło się do tej pory, ale też wyjaśniają wiele wątpliwości m. in. :

 • kto dziś używa blockchain i w jakim celu?
 • jak wyglądają prawne regulacje w zakresie blockchain w Polsce? gdzie technologia blockchain może zostać zastosowana w najbliższym czasie? czy system kryptowalutowy może być bardziej stabilny niż system bankowy? czy banki powinni obawiać się kryptowalut? jak wytłumaczyć zmienność ceny bitcoinów? czy dla polskiego biznesu, który ma ambicje działać na poziomie międzynarodowym, rozwiązania z zastosowaniem nowej technologii staną się konieczne?

BLOCKCHAIN»

Kategorie:
  Ebooki i Audiobooki » Ebooki » Ekonomia, biznes
Język wydania:polskiISBN:978-83-01-20209-5ISBN druku:978-83-01-20183-8Liczba stron:218

Sposób dostarczenia produktu elektronicznego

Produkty elektroniczne takie jak Ebooki czy Audiobooki są udostępniane online po opłaceniu zamówienia kartą lub przelewem na stronie Twoje konto > Biblioteka.

Pliki można pobrać zazwyczaj w ciągu kilku-kilkunastu minut po uzyskaniu poprawnej autoryzacji płatności, choć w przypadku niektórych publikacji elektronicznych czas oczekiwania może być nieco dłuższy.

Sprzedaż terytorialna towarów elektronicznych jest regulowana wyłącznie ograniczeniami terytorialnymi licencji konkretnych produktów.

Ważne informacje techniczne

Minimalne wymagania sprzętowe:

procesor: architektura x86 1GHz lub odpowiedniki w pozostałych architekturach

Pamięć operacyjna: 512MB

Monitor i karta graficzna: zgodny ze standardem XGA, minimalna rozdzielczość 1024x768 16bit

Dysk twardy: dowolny obsługujący system operacyjny z minimalnie 100MB wolnego miejsca

Mysz lub inny manipulator + klawiatura

Karta sieciowa/modem: umożliwiająca dostęp do sieci Internet z prędkością 512kb/s

Minimalne wymagania oprogramowania:

System Operacyjny: System MS Windows 95 i wyżej, Linux z X. ORG, MacOS 9 lub wyżej, najnowsze systemy mobilne: Android, iPhone, SymbianOS, Windows Mobile

Przeglądarka internetowa: Internet Explorer 7 lub wyżej, Opera 9 i wyżej, FireFox 2 i wyżej, Chrome 1. 0 i wyżej, Safari 5

Przeglądarka z obsługą ciasteczek i włączoną obsługą JavaScript

Zalecany plugin Flash Player w wersji 10. 0 lub wyżej.

Informacja o formatach plików:

 • PDF - format polecany do czytania na laptopach oraz komputerach stacjonarnych.
 • EPUB - format pliku, który umożliwia czytanie książek elektronicznych na urządzeniach z mniejszymi ekranami (np. e-czytnik lub smartfon), dając możliwość dopasowania tekstu do wielkości urządzenia i preferencji użytkownika.
 • MOBI - format zapisu firmy Mobipocket, który można pobrać na dowolne urządzenie elektroniczne (np. e-czytnik Kindle) z zainstalowanym programem (np. MobiPocket Reader) pozwalającym czytać pliki MOBI.
 • Audiobooki w formacie MP3 - format pliku, przeznaczony do odsłuchu nagrań audio.
 • Rodzaje zabezpieczeń plików:

 • Watermark - (znak wodny) to zaszyfrowana informacja o użytkowniku, który zakupił produkt. Dzięki temu łatwo jest zidentyfikować użytkownika, który rozpowszechnił produkt w sposób niezgodny z prawem. Ten rodzaj zabezpieczenia jest zdecydowanie bardziej przyjazny dla użytkownika, ponieważ aby otworzyć książkę zabezpieczoną Watermarkiem nie jest potrzebne konto Adobe ID oraz autoryzacja urządzenia.
 • Brak zabezpieczenia - część oferowanych w naszym sklepie plików nie posiada zabezpieczeń. Zazwyczaj tego typu pliki można pobierać ograniczoną ilość razy, określaną przez dostawcę publikacji elektronicznych. W przypadku zbyt dużej ilości pobrań plików na stronie WWW pojawia się stosowny komunikat.
 • Wstęp 701 Co się wydarzyło do tej pory 1702 Skaner – świat blockchainu i kryptowalut 11603 Kraj bez piaskownicy 18704 Zakończenie. Spodziewany rozwój 211Źródła pomocnicze 217

  Sprawdzając białą listę podatników, okazuje się, że jestem wpisana jako czynny podatnik VAT, natomiast zauważyłam, że zgłoszony przeze mnie rachunek bankowy nie widnieje w wykazie. Co powinnam zrobić, jeśli numeru rachunku nie ma na białej liście?

  Kamila, Łódź

  Na białej liście podatników VAT wykazane zostały informacje o numerach rachunków rozliczeniowych oraz imiennych rachunkach w SKOK-u, które zostały otwarte w związku z prowadzoną działalnością gospodarczą, tj. rachunki przeznaczone dla osób prawnych, jednostek organizacyjnych niemających osobowości prawnej, o ile posiadają zdolność do czynności prawnych, osób fizycznych prowadzących działalność zarobkową na własny rachunek, w tym osób będących przedsiębiorcami. Rachunki te powinny zostać wskazane w zgłoszeniu identyfikacyjnym lub zgłoszeniu aktualizacyjnym i potwierdzone przy wykorzystaniu STIR (potwierdzenia dokonuje KAS).

  Na białej liście podatników nie są wykazywane numery rachunków kont osobistych, tzw. rachunki ROR. Przedsiębiorcy, którzy wykorzystują w działalności taki rachunek i dokonują sprzedaży powyżej 15 tys. złotych, aby nie mieć problemów z płatnościami od nabywców, będą musieli założyć firmowe konto bankowe.

  Należy mieć na uwadze, że w sytuacji gdy zawiera Pani transakcje z firmami na kwoty powyżej 15 tys. zł brutto, a Pani rachunek bankowy nie widnieje na białej liście to nabywcy mogą mieć problem z uregulowaniem takiego zobowiązania. Wynika to z tego, że taka płatność pozbawia nabywcę ujęcia w kosztach takiego zakupu, jeśli ten był uregulowany na rachunek spoza białej listy. Przy czym warto wiedzieć, że złożenie druku ZAW-NR chroni przed taką konsekwencją. Więc jeśli nabywca dokonał płatności na rachunek spoza białej listy to może on ten druk złożyć aby móc ująć koszt podatkowy. 

  Wspomnieć należy, że rachunek bankowy zgłasza się w zależności od rodzaju podmiotu na właściwym formularzu:

  • za pośrednictwem rządowej strony www. biznes. gov. pl we wniosku CEIDG-1 (w przypadku jednoosobowej działalności gospodarczej) w części 21 „Informacja o rachunkach bankowych/rachunkach w SKOK” wprowadza się dane rachunku firmowego w poz. 21. 1, a w przypadku rachunku osobistego w części 21. 2.

  Wniosek CEIDG-1 można złożyć w urzędzie gminy lub miasta osobiście, za pomocą listu poleconego z podpisanym drukiem oraz elektronicznie za pomocą własnego podpisu kwalifikowanego lub profilem zaufanym na stronie www. pl.

  • w urzędzie skarbowym (właściwy ze względu na siedzibę spółki) na formularzu:

   • NIP-8 (podmiot wpisany do KRS), w części C. 1. druku lub 

  • NIP-2 (np. spółka cywilna) w części C. druku lub 

  • NIP-7 (osoba fizyczna niepodlegająca rejestracji w CEiDG) w części D. 1 druku.

  Tak więc jeśli numeru rachunku nie ma na białej liście, to może oznaczać, że:

  • w rozliczeniach firmowych korzysta Pani z rachunku oszczędnościowo-rozliczeniowego, tj. ROR (rachunek bankowy prywatny - założony na osobę fizyczną) lub

  • nie zgłosiła Pani swojego konta w formularzu zgłoszeniowym CEIDG/NIP.

  Jeśli rachunku nie ma w wykazie, należałoby dokonać aktualizacji wniosku CEIDG-1 (w przypadku jednoosobowej działalności) lub dokonać aktualizacji zgłoszenia w urzędzie skarbowym (właściwym ze względu na siedzibę spółki).

  Po aktualizacji danych należy mieć na uwadze, że dane w wykazie aktualizowane są automatycznie raz na dobę, w każdy dzień roboczy. Po zaktualizowaniu danych należy, więc odczekać z reguły 2 dni robocze. 

  Konkludując, w wykazie udostępniane są wyłącznie rachunki rozliczeniowe oraz imienne rachunki w SKOK, które zostały otwarte w związku z prowadzoną działalnością gospodarczą. Wykaz nie zawiera rachunków osobistych typu ROR. Więc jeśli numeru rachunku nie ma na białej liście, należałoby zaktualizować dane, aby w przyszłości nie mieć problemów z nabywcami usług/dostawy towarów.

  Przejdź do głównej treści

  EUR-Lex Baza aktów prawnych Unii Europejskiej

  Ten dokument pochodzi ze strony internetowej EUR-Lex

  Prawo UE

 • Traktaty
  • Obecnie obowiązujące traktaty
  • Traktaty założycielskie
  • Traktaty o przystąpieniu
  • Inne traktaty i protokoły
  • Układ chronologiczny
 • Akty prawne
 • Skonsolidowane wersje tekstów
 • Umowy międzynarodowe
 • Dokumenty przygotowawcze
 • Dokumenty EFTA
 • Procedury stanowienia prawa
 • Streszczenia aktów prawnych UE
 • Instytucje UE
  • Parlament Europejski
  • Rada Europejska
  • Rada Unii Europejskiej
  • Komisja Europejska
  • Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej
  • Europejski Bank Centralny
  • Europejski Trybunał Obrachunkowy
  • Europejski Komitet Ekonomiczno-Społeczny
  • Europejski Komitet Regionów
  • EuroVoc
  • Informacje

  • Aktualności
  • Najnowsze zmiany w EUR-Leksie
  • Statystyki
  • Rejestr ELI
   • Informacje o ELI
   • Informacje techniczne
   • Przegląd stanu wdrożenia ELI
   • Zasoby potrzebne do wdrażania ELI
   • Aktualności dotyczące ELI
   • Opinie użytkowników
   • Legislation in schema. org
   • Budżet on line
   • Aby wyszukać „konkretne wyrażenie”, umieść je w cudzysłowach. Dodaj gwiazdkę (*) w wyszukiwanym terminie, aby znaleźć jego warianty (np. transp*, 32019R*). Użyj pytajnika (? ) zamiast konkretnego znaku w wyszukiwanym terminie, aby znaleźć jego warianty (np. „ka? a” umożliwia wyszukanie słów „kara”, „kasa”, „kawa” itp. )

 • Podręcznik najlepszych praktyk Electrolux 318 201 017

  Bezpośredni link do pobrania Podręcznik najlepszych praktyk Electrolux 318 201 017

  Starannie wybrane archiwa oprogramowania - tylko najlepsze! Sprawdzone pod kątem złośliwego oprogramowania, reklam i wirusów

  Ostatnia aktualizacja Podręcznik najlepszych praktyk Electrolux 318 201 017