Podręcznik dla rodzin Black And Decker V4810 H1

Podręcznik dla rodzin Black and Decker V4810 H1 to kompleksowe narzędzie, które może pomóc w rozwiązywaniu problemów związanych z bezpieczeństwem w domu. Zawiera wskazówki dotyczące zarządzania zasobami i zapewniania bezpieczeństwa w domu oraz informacje na temat prewencyjnych środków bezpieczeństwa, które można podjąć. Podręcznik zawiera również szczegółowe instrukcje dotyczące instalacji, konserwacji i konserwacji urządzeń Black and Decker. Podręcznik dla rodzin Black and Decker V4810 H1 jest niezawodnym narzędziem do zapewniania bezpieczeństwa w domu i zarządzania zasobami.

Ostatnia aktualizacja: Podręcznik dla rodzin Black And Decker V4810 H1

Szlachetny i Starożytny Ród Blacków był jedną z największych, najstarszych i najbogatszych rodzin czarodziejów czystej krwi w Wielkiej Brytanii i jedną z rodzin wspomnianych w Skorowidzu Czystości Krwi. Wiele czarodziejskich rodzin w Wielkiej Brytanii jest daleko spokrewnionych z Domem Blacków. Podobnie jak rodziny Malfoyów i Lestrange, Ród Black jest synonimem wysokiego statusu i bogactwa. Drzewo genealogiczne Blacków jest umieszczone w salonie domu rodzinnego przy Grimmauld Place 12 w Londynie, w Anglii, na skomplikowanym gobelinie, jako ozdobny mural. Rozpoczyna się w średniowieczu i pokazuje dominującą linię rodziny aż po dzień dzisiejszy.Ślady pochodzenia rodziny Blacków prowadzą do średniowiecza. Twierdzą, że mają w pełni magiczne i czyste pochodzenie; potwierdził to Syriusz Black, mówiąc o tym swojemu chrześniakowi, Harry'emu Potterowi. Rodziny czystych krwi, jak Blackowie byli za pozbyciem się mugoli i charłaków z ich drzew genealogicznych. Rodzina Black mierzyła dużą wagę na czystość krwi, zważywszy na to, że rodziny czystej krwi były niczym rodziny królewskie w porównaniu z mugolami, charłakami i mugolakami. Rodzinne motto, które znajdowało się na herbie, brzmi: „Toujours Pur”, co oznacza „Zawsze czysty” w języku francuskim. Wielu członków wzięło to motto bardzo poważnie.Pod koniec dwudziestego wieku Dom Blacków wyginął w linii męskiej ze śmiercią Syriusza i Regulusa Blacka, z których żaden nie miał dzieci. Linia żeńska kontynuowana była przez rodzinę Malfoyów, Teddy'ego Lupina i przez Delphini, która była nieślubną córką Bellatrix.

Sirius Black

Syriusz, którego znamy i kochamy, nie był pierwszym, który istniał w rodzinie Blacków. Inny Syriusz Black istniał jako wczesny przodek. Czy był tak szlachetny i bohaterski jak jego potomek, kto wie?

Phineas Nigellus

Phineas Nigellus jest byłym dyrektorem Szkoły Magii i Czarodziejstwa w Hogwarcie. Miał dwa portrety, jeden mieszkający w biurze Dumbledore'a i drugi mieszkający w Grimmauld Place. Portret Phineasa nie był najbardziej przyjaźnie nastawionym, ale pomagał Harry'emu, gdy o to poprosił.

Ursula Flint

Prawdopodobne jest to, że Ursula Flint była wczesną krewną Marcusa Flinta, kapitana drużyny Slytherinu w Quidditcha podczas nauki Harry'ego. W rzeczywistości nazwisko Flint pojawiało się już wcześniej, Minister Magii Josephina Flint, na przykład. Nazwisko Flint było także częścią Nienaruszalnej Dwódziestki Ósemki.

Elladora Black

"Droga ciocia Elladora", jak ją nazywał Syriusz, zaczęła rodzinną tradycję ścinania głów elfów domowych, kiedy zrobili się za starzy. To była okropna tradycja, dla której Grimmauld Place zdobiły głowy skrzatów domowych. Groteskowy wybór dekoracji.

Iola Black

Iola Black była jedną z pierwszych członków Blacków, którzy zostali spaleni z rodzinnego gobelinu. Jej przestępstwo? Ożenek z mugolem o nazwisku Bob Hitchens. Nie była jedyną wygnaną z rodziny za ślub z niemagiczną osobą.

Bob Hitchens

Bob Hitchens nie pojawiłby się w oryginalnym gobelinie z rodziny Black, z powodu bycia mugolem. Nie wiemy zbyt wiele o Bobie, ale był wyraźnie sympatycznym facetem - Iola została wypalona z rodziny, bo ośmielić się poślubić kogoś, kto nie jest magiczny.

Sirius Black

Kolejny Syriusz! Ten był jednym z dzieci Phineasa Nigellusa. Nie wiemy zbyt wiele o dzieciach Phineasa, ale może wzięli trochę po ojcu, czyli wszyscy byli Ślizgonami i wszyscy byli trochę niegrzeczni.

Hesper Gamp

Hesper była żoną Syriusza, syna Phineasa Nigellusa. Ostatnie nazwisko "Gamp" przywodzi na myśl Ulicka Gampa, pierwszego Ministra Magii i "Prawo Przemienienia Gampa"

Phineas Black

Phineas, prawdopodobnie nazwany na cześć swojego ojca, został wypalony z rodzinnego gobelinu za wspieranie mugolskich praw.

Cygnus Black

Cygnus urodził się jako syn Phineasa i Ursuli Flint, a w końcu był pra-pra dziadkiem Syriusza Blacka. W języku łacińskim "Cygnus" oznacza "łabędź". Czy Cygnus był szczególnie wdzięcznym facetem?

Violetta Bulstrode

Cygnus poślubił Violettę Bulstrode, a para miała czworo dzieci. Jednak jedno z ich dzieci, biedny Marius Black, było charłakiem, co doprowadziło do tradycyjnego wypalenia gobelinu. Nazwisko Bulstrode może być kojarzone Millicentą Bulstrode, szczególnie paskudną dziewczynę ze Slytherinu z roku Harry'ego.

Belvina Black

Belvina był dzieckiem Phineasa i Ursuli Flint. Belvina poślubiła Herberta Burke, a para miała dwóch synów i jedną córkę. Imiona ich potomstwa są jednak zagadką.

Herbert Burke

Herbert Burke był mężem Belwiny Black. Nazwisko Burke przypomina nam Borgina i Burkesa, czarodziejski sklep na Ulica Śmiertelnego Nokturnu.

Arcturus Black

Arcturus Black był synem Fineasa Nigellusa. Jego imię miało być drugim imieniem Regulusa Blacka. Arcturus to również nazwa gwiazdy w gwiazdozbiorze Boötesa, co oznacza "pasterz" po grecku.

Lysandra Yaxley

Arcturus poślubił Lysandrę, a para miała troje dzieci. Ich córka Cedrella Black została wypalona z rodzinnego gobelinu za małżeństwo ze "zdrajcą krwi" Septimusem Weasley'em. Nazwisko Yaxley również jest nam znane. Corban Yaxley był jednym z najbardziej znanych śmierciożerców Lorda Voldemorta, a nazwisko pochodzi od Nienaruszalnej Dwódziestki Ósemki.

Arcturus Black

Inny Arcturus Black urodził się jako syn Syriusza i Hesper Gamp. Ożenił się z Melanią Macmillan i miał dwoje dzieci; Lucretię i Oriona Black: ojciec Syriusza.

Melania Macmillan

Melania jest babcią Syriusza Blacka. Macmillan to nazwisko znane ze spisu Nienaruszalnej Dwódziestki Ósemki, więc prawdopodobne że Ernie Macmillan, Puchon z roku Harry'ego, był jakimś odległym potomkiem.

Lycoris Black

Lycoris był środkowym dzieckiem Syriusza Blacka i Hesper Gamp. O ile nam wiadomo, Lycoris nigdy się nie ożenił ani nie miał dzieci.

Regulus Black

Znamy Regulusa Blacka, tragicznego brata Syriusza. Ale przed tym Regulusem było jeszcze ktoś inny. Byłby wspaniałym wujem Syriusza i Regulusa.

Pollux Black

Pollux Black był jednym z czworga dzieci urodzonych przez Cygnusa Blacka i Violettę Bulstrode. Pollux poślubił Irmę Crabbe i miał troje dzieci.

Irma Crabbe

Irma Crabbe ma bardzo rozpoznawalne nazwisko. Wydaje się całkowicie prawdopodobne, że Blackowie jako obsesyjni w aspiracji do posiadania członków rodziny tylko czarodziejów czystej krwi, nakłonili na to małżeństwo. W końcu wiemy, że ojciec Vincenta Crabbe był Śmierciożercą. Oznacza to, że babcia Syriusza Blacka była Crabbe.

Cassiopeia Black

Cassiopeia była znaną królową z mitologii greckiej, która chwalił się jej pięknem. W mitach była matką księżniczki Andromedy. Co ciekawe, w Drzewie Blacków jest też Andromeda.

Marius Black

Mariusz Black był kolejnym niefortunnym członkiem rodziny, który został bezlitośnie spalony z drzewa za jakie przestępstwo? - po prostu bycie charakiem. Poza tym, że rodzina Blacków nie miała nic wspólnego z mugolami, najwyraźniej nie chciała mieć w rodzinie również żadnego charaka.

Dorea Black

Dorea była najmłodszą z dzieci urodzonych przez Cygnusa i Violettę. Z Charlus'em Potterem mieli jednego syna. Niestety, nie znamy jego imienia.

Charlus Potter

Nazwisko Potter w Drzewie Black! Czy to możliwe, że Harry i Syriusz byli w jakiś sposób spokrewnieni? Widząc, jak rodziny czarodziejów czystej krwi zwykle wpadają na siebie w końcu, nie jest zaskakujące, że istnieje połączenie z rodziną Pottea.

Callidora Black

Callidora, córa Arcturusa i Lysandry, poślubiła Harfanga Longbottoma i mieli jednego syna i jedną córkę.

Harfang Longbottom

Rodzina Neville była jedną z Nienaruszalnej Dwódziestki Ósemki rodzin czarodziejów czystej krwi, więc nie jest zaskakujące, że Black i Longbottomowie zostali połączeni gdzieś w dole.

Cedrella Black

Kolejny ślad palący się na drzewie genealogicznym Blacków. Cedrella ożenił się z czarodziejem o nazwisku Septimus Weasley i wiedząc, że Weasleyowie byli znani jako grupa "zdrajców krwi", ten mały romans wytrącił Cedrella z gobelinu.

Septimus Weasley

Septimus Weasley jest w rzeczywistości łącznikiem, który cementuje rodzinę Black z Weasleyami - chociaż wielu z nich nie było z tego powodu bardzo zadowolonych. W końcu Weasleyowie nazywani są "zdrajcami krwi" - i właśnie dlatego Cedrella wygnano z jej rodziny za małżeństwo z jednym z nich.

Charis Black

Charis, jedno z dzieci Arcturusa i Lysandry, poślubiła Caspara Croucha i miała troje dzieci; jeden syn, dwie córki

Caspar Crouch

Kolejne znane nazwisko w drzewie genealogicznym Blacków. Crouch był rodziną czystej krwi, która należała do Nienaruszalnej Dwódziestki Ósemki, więc naturalnie byli zachęcani do małżeństwa z tą rodziną.

Lucretia Black

Lukrecja była jednym z dwojga dzieci urodzonych przez Arcturusa i Melanię Black. Wyszła za Ignacego Prewetta, ale nigdy nie miała dzieci. Ponieważ byli bezdzietni, bardzo możliwe, że Lucretia była ciotką Molly Weasley, ponieważ Molly była Prewettem, jak Ignacy.

Ignatius Prewett

Ignacy mógł być wujem Molly Weasley. Widząc, że Molly była pierwotnie Prewettem, a drugie imię Percy'ego to Ignacy, wydaje się prawdopodobne. Syriusz wspomniał, że Molly była "kuzynką po ślubie". To ma sens, że małżeństwo Ignacego z Lukrecją było tym, o którym mówił.

Orion Black

Orion Black był ojcem Syriusza Blacka. Dziadek Oriona, Syriusz, był bratem Cygnusa Blacka, wuja Walburgi. Tak, to sprawia, że mama Syriusza i tata będą technicznie spokrewnieni. Coś, co najwyraźniej utrzyma rodzinę w czystej krwi.

Walburga Black

Walburga była matką Syriusza Blacka. Chociaż była dawno martwa, gdy Harry chciał zostać z Syriuszem na Grimmauld Place, jej krzyczący portret był trwale przyklejony do ściany, by przypomnieć Syriuszowi o jego "zdradzie" wobec rodziny.

Alphard Black

Alphard był wujem Syriusza Blacka. Był kolejnym niefortunnym członkiem rodziny, który został spalony z rodzinnego gobelinu, prawdopodobnie dlatego, że dał "przyzwoitą sumę złota" Syriuszowi, gdy uciekł z domu.

Cygnus Black

Inny Cygnus Black istnieje daleko w linii rodziny. Był wujem Syriusza Blacka i ojcem Narcyzy, Bellatrix i Andromedy.

Druella Rosier

Rodzina Rosierów była kolejną częścią Nienaruszalnej Dwódziestki Ósemki. Rodzina Black z pewnością próbowała odhaczyć wiele nazwisk z tego spisu. Druella i Cygnus mieli trzy córki, każda bardzo odmienna na swój własny sposób.

Sirius Black

Syriusz Black spłonął z drzewa swojej rodziny, uciekając jako nastolatek z domu. Porzuciwszy obsesje czystej krwi rodziny, nawiązał przyjaźń z Jamesem Potterem, nauczył się być Animagiem i walczył w Zakonie Feniksa w wojnie czarodziejów. Po śmierci Jamesa, Syriusz został bezprawnie zamknięty w Azkabanie, ale później uciekł, by spotkać się z chrześniakiem, Harrym.

Regulus Black

Regulus był bratem Syriusza i miał wyjątkową historię. Po podążaniu tradycyjną czarną ścieżką bycia dumnym Ślizgonem, Regulus dołączył do partii Voldemorta i stał się Śmierciożercą. Jednak po dowiedzeniu się o horkruksach Voldemorta, Regulus zmienił stronę. Ukradł jeden z horkruksów Voldemorta z jaskini - i stracił za to życie, ciągnąc go do wodnego grobu przez grupę inferiusów.

Bellatrix Black

Bellatrix była jedną z najbardziej przerażających i zdeprawowanych członków jej rodziny. Będąc częstym zabójcą i miłośniczką niewybaczalnych zaklęć, Bellatrix spędziła czas w Azkabanie po tym jak troturowała Franka i Alice Longbottom. Bellatrix był szczególnie zakochany w Lord Voldemort i była jednym z jego najbardziej wiernych naśladowców.

Rodolphus Lestrange

Rodolphus był Śmierciożercą, który poślubił Bellatrix Black. Został skazany na pobyt w Azkabanie za tortury Franka i Alice Longbottom wraz z żoną i bratem.

Andromeda Black

Andromeda była jednym z ostatnich członków rodziny, którzy zostali spaleni z drzewa genealogicznego Black. Jej przestępstwo? Poślubienie mugolskiego mężczyzny, Teda Tonksa i posiadanie córki Nimfadory. Po zabójstwie męża i córki w wojnie czarodziejów, wychowała syna Nimfadory, Teddy'ego Lupina.

Ted Tonks

Nie zobaczymy Teda Tonksa w normalnym gobelinie z rodziny Black, ponieważ czarodziej, taki jak Ted, z pewnością nie byłby tu mile widziany. Niemniej jednak Ted był czarodziejEM ze szczęśliwej rodziny, dumnyM ze swojego statusu krwi, tak jak powinien. Został tragicznie schwytany i zabity podczas drugiego powstania Lorda Voldemorta.

Narcyza Black

Narcyza była postacią konfliktową, ale zdawała się popierać mroczne życie Lorda Voldemorta i jego śmierciożerców. W końcu jej mąż, Lucjusz Malfoy, był wybitnym Śmierciożercą w grupie Voldemorta. Mimo że była nieprzyjemna dla Harry'ego, nigdy nie była Śmierciożercą i kłamała Lordowi Voldemortowi, że Harry nie żyje. To kłamstwo pomogło Harry'emu przechytrzyć Voldemorta i ostatecznie go zabić.

Lucjusz Malfoy

Poślubiając Lucjusza, Narcyza złączyła rodzinę bLACK z rodziną Malfoyów - co oznacza, że ​​Syriusz był technicznie spokrewniony z Malfoyami, ku przerażeniu Harry'ego. Lucjusz był zamożnym czarodziejem, który przez jakiś czas szedł za Lordem Voldemortem, ale w końcu odszed wraz z resztą swojej rodziny, gdy Czarny Pan został zabity.


Tłumaczenie własne na podstawie informacji z Pottermore. Cytując nawet mały fragment opracowania, należy podawać informacje o źródle, czyli tym podręczniku lub twórcy podręcznika - Reny Boursier.

Review: E. Gruszczyk-Kolczyńska (2021). Jak pomóc dziecku pokonać niepowodzenia w nauce matematyki? Podręcznik dla rodziców, terapeutów i nauczycieli z serii „Dziecięca matematyka” [How to Help the Child Overcome Math Failures? A Textbook for Parents, Therapists and Teachers from the Series “Children’s Mathematics”], Kraków: CEBP 24. 12 Sp. z o. o., 270 pp.

 • Katarzyna SzewczukAkademia Ignatianum w Krakowiehttps://orcid. org/0000-0003-1914-6600

Słowa kluczowe:matematyka, edukacja matematyczna

Abstrakt

Mathematics—the word that hides immense emotions. Probably each of us has some memories and associations related to mathematical education at school age. For some it was a pleasure, sometimes, when they delved into solving logical and difficult tasks, ending with pride and success. For others, learning mathematics was a nightmare they would prefer to forget, lost and sad time, marked by a streak of failures, often with a sense of inferiority. And it is the latter experience, which makes some people assume a priori that learning mathematics must be difficult, and perceive it as a cause of failure. The scale of the phenomenon is so large that in the literature we can find such terms as the scourge of mathematical illiteracy (Dąbrowski 2008), mainly blamed on teachers who failed to properly shape mathematical concepts in the minds of children (Karpińska, Remża 2019).

Bibliografia

Czajkowska M., Grochowalska M., Orzechowska M. (2015a). Badania potrzeb nauczycieli edukacji wczesnoszkolnej i nauczycieli matematyki w zakresie rozwoju zawodowego, Warszawa: Instytut Badań Edukacyjnych.
Czajkowska M., Grochowalska M., Orzechowska M. (2015b). Potrzeby nauczycieli edukacji wczesnoszkolnej i nauczycieli matematyki w zakresie rozwoju, Warszawa: Instytut Badań Edukacyjnych.
Dąbrowski M. (2008). Pozwólmy dzieciom myśleć. O umiejętnościach matematycznych polskich trzecioklasistów, Warszawa: Centralna Komisja Egzaminacyjna.
Gruszczyk-Kolczyńska E. (2014). Dzieci ze specyficznymi trudnościami w uczeniu się matematyki, Warszawa: Wydawnictwa Szkolne i Pedagogiczne.
Karpińska A., Remża P. (2019). Niepowodzenia szkolne z matematyki pedagogicznym wyzwaniem dla edukacji, “Zeszyty Naukowe Wyższej Szkoły Humanitas. Pedagogika”, no. 20, pp. 121–132. DOI: 10. 5604/01. 3001. 0013. 2293.

PDF (English)Jak cytować

Szewczuk, K. (2021). (Nie)powodzenia w matematycznej edukacji dziecka: Review: E. o., 270 pp. Edukacja Elementarna w Teorii i Praktyce, 16(3(61), 141-144. https://doi. org/10. 35765/eetp. 2021. 1661. 09

Copyright (c) 2021 Edukacja Elementarna w Teorii i Praktyce

Utwór dostępny jest na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa – Bez utworów zależnych 4. 0 Międzynarodowe.

Autor zgłaszając swój artykuł oświadcza, że:

jest Autorem artykułu (zwanego dalej Utworem) i:
- przysługują mu wyłączne i nieograniczone prawa autorskie do Utworu,
- jest uprawniony/a do rozporządzania prawami autorskimi do Utworu.

Udziela Akademii Ignatianum w Krakowie nieodpłatnej, niewyłącznej, nieograniczonej terytorialnie licencji do korzystania z Utworu na następujących polach eksploatacji: 
- utrwalania utworu w formie papierowej, a także na nośniku cyfrowym lub magnetycznym;
- zwielokrotnienia utworu dowolną techniką, bez ograniczenia ilości wydań i liczby egzemplarzy;
- rozpowszechniania utworu i jego zwielokrotnionych egzemplarzy na jakimkolwiek nośniku, w tym wprowadzenia do obrotu, sprzedaży, użyczenia, najmu;
- wprowadzenia utworu do pamięci komputera;
- rozpowszechniania utworu w sieciach informatycznych, w tym w sieci Internet;
- publicznego wykonania, wystawienia, wyświetlenia, odtworzenia oraz nadawania i reemitowania, a także publicznego udostępniania utworu w taki sposób, aby każdy mógł mieć do niego dostęp w miejscu i czasie przez siebie wybranym;
- w zakresie praw zależnych do Utworu, obejmujących w szczególności prawo do dokonania koniecznych zmian w Utworze, wynikających z opracowania redakcyjnego i metodycznego, a także do dokonania tłumaczenia Utworu na języki obce.

Udzielenie licencji następuje z chwilą przekazania Utworu na rzecz Akademii Ignatianum w Krakowie. Akademia Ignatianum w Krakowie jest uprawniona do udzielania dalszych sublicencji do Utworu, w zakresie udzielonego prawa. Licencja jest ograniczona czasowo i zostaje udzielona na okres 15 lat, licząc od daty jej udzielenia.

Wyraża się zgodę i zachęca autorów do publikacji ich tekstu w Internecie (np. w repozytorium instytucji lub na jej stronie internetowej) przed lub podczas procesu składania tekstu jako, że może to prowadzić do korzystnych wymian oraz wcześniejszego i większego cytowania opublikowanego tekstu (Patrz The Effect of Open Access). Zalecamy wykorzystanie dowolnego portalu stowarzyszeń badawczych z niżej wymienionych:

 • ResearchGate
 • SSRN
 • Academia. edu
 • Selected Works
 • Academic Search
 • Opis

  Interna Szczeklika 2022 

  Interna Szczeklika najchętniej kupowanym podręcznikiem interny!

  "Interna Szczeklika" jest oparta na zasadach EBM co oznacza, że wszystkie informacje na temat diagnostyki, leczenia i prewencji chorób odzwierciedlają aktualne i wiarygodne dane naukowe oraz wytyczne postępowania. Jednak każda decyzja lekarska musi takźże uwzględniać różne uwarunkowania indywidualnej sytuacji klinicznej, przede wszystkim system wartosci pacjenta i jego preferencje.

  Profesor Andrzej Szczeklik wskazywał, byśmy - zapatrzeni w nowoczesną medycynę - nie stracili z oczu humanistycznego wymiaru lekarskiej profesji, której istotą jest "spotkanie lekarza z chorym".

  Podręcznik przeznaczony dla lekarzy specjalizujących się w chorobach wewnętrznych i w dziedzinach wywodzących się z interny, lekarzy specjalistów, lekarzy rodzinnych pragnących pogłębić swoją wiedzę oraz studentów medycyny.

  Dr n. med. Piotr Gajewski

  Tagi:Interna, Choroby wewnętrzne, duży szczeklik, interna szczeklika, interna, choroby wewnętrzne,

  Spis treści

  Uwzględniono najnowsze wytyczne (2021, 2022) dotyczące m. in. następujących zagadnień::

  • ocena ryzyka sercowo-naczyniowego
  • dyslipidemie
  • zapalenie mięśnia sercowego
  • niewydolność serca
  • wady serca
  • komorowe zaburzenia rytmu serca
  • zaburzenia przewodzenia
  • choroba Takayasu
  • olbrzymiokomórkowe zapalenie tętnic
  • omdlenia
  • badania czynnościowe układu oddechowego
  • astma
  • gruźlica
  • choroba refluksowa przełyku
  • pierwotne zapalenie dróg żółciowych
  • rak wątrobowokomórkowy
  • akromegalia
  • zespół Cushinga
  • choroby tarczycy
  • choroby przytarczyc
  • cukrzyca
  • choroby kłębuszków nerkowych
  • niedokrwistość z niedoboru żelaza
  • stany nadkrzepliwości
  • toczeń rumieniowaty układowy
  • łuszczycowe zapalenie stawów
  • reumatoidalne zapalenie stawów
  • ziarniniakowatość z zapaleniem naczyń
  • COVID-19 i inne choroby zakaźne

  Andrzej Szczeklik

  • Interna Szczeklika 2020
  • Katharsis.
  • Słuch absolutny Andrzej Szczeklik w rozmowie z Jerzym Illgiem
  • Nieśmiertelność Prometejski sen medycyny
  Podręcznik dla rodzin Black And Decker V4810 H1

  Bezpośredni link do pobrania Podręcznik dla rodzin Black And Decker V4810 H1

  Starannie wybrane archiwa oprogramowania - tylko najlepsze! Sprawdzone pod kątem złośliwego oprogramowania, reklam i wirusów

  Ostatnia aktualizacja Podręcznik dla rodzin Black And Decker V4810 H1