Podręcznik dla pracowników Asus Vg28uql1a Series

Podręcznik dla pracowników Asus VG28UQL1A Series to szczegółowe wytyczne dotyczące konfiguracji i użytkowania monitorów Asus VG28UQL1A Series. Podręcznik jest przeznaczony dla wszystkich pracowników, którzy zamierzają używać tych monitorów do pracy. Podręcznik zawiera wskazówki dotyczące instalacji i konfiguracji monitorów, a także wskazówki dotyczące bezpieczeństwa i ergonomii. Podręcznik zawiera również szczegółowe informacje o funkcjach i ustawieniach monitora oraz instrukcje dotyczące jego używania. Podręcznik jest dostępny w wersji elektronicznej, dzięki czemu pracownicy mogą szybko i łatwo uzyskać dostęp do informacji, których potrzebują.

Ostatnia aktualizacja: Podręcznik dla pracowników Asus Vg28uql1a Series

Asus TUF Gaming VG28UQL1A 28"

Asus TUF Gaming VG28UQL1A 28"

Dlaczego Asus TUF Gaming VG28UQL1A 28" jest lepszy od przeciętnej?

 • Czas reakcji?
  1msvs3. 69ms
 • Rozdzielczość ekranu?
  3840 x 2160pxvs3. 34MP
 • Gęstość pikseli?
  157ppivs101. 2ppi
 • Jasność?
  350 nitsvs303. 06 nits
 • Liczba wyświetlanych kolorów?
  1073. 7mvs234. 18m
 • Zużycie energii?
  33W vs37. 65W
 • Częstotliwość odświeżania?
  144Hzvs110. 25Hz
 • Liczba portów HDMI?
  4vs1. 5

Wyświetlacz

Rodzaj technologii zastosowanej w wyświetlaczu.

Czas odświeżenia opisuje jak długo trwa zmiana stanu pikseli, aby wyświetlić nową zawartość. Im krócej trwa zmiana, tym mniejsza szansa na rozmycie obrazu.

Im większy jest rozmiar ekranu, tym lepsze wrażenia użytkownika.

Rozdzielczość wskazuje maksymalną liczbę pikseli, którą można wyświetlić na ekranie, wyrażoną jako ilość pikseli na poziomej i pionowej osi.

Gęstość pikseli to miara rozdzielczości ekranu, wyrażona jako liczba pikseli na cal (PPI) na ekranie. Większa gęstość pikseli przekłada się na większą przejrzystość i ostrość obrazów renderowanych na ekranie, poprawiając w ten sposób jakość oglądania.

Powłoka przeciwodblaskowa redukuje zewnętrzne odbicia światła pochodzącego spoza wyświetlacza.

Częstotliwość z jaką odświeżany jest ekran. Wyższa częstotliwość powoduje mniejsze migotanie (mniej szumów) i bardziej naturalny ruch w scenach akcji.

Poziomy kąt widzenia to maksymalny kąt przy którym obraz jest widziany w akceptowalnej jakości.

Pionowy kąt widzenia to maksymalny kąt przy którym obraz jest widziany w akceptowalnej jakości.

Informacje ogólne

Nachylenie to możliwość wychylenia monitora w górę i w dół. Nachylenie pozwala użytkownikom zmianę pozycji patrzenia na wyświetlacz, tworząc bardziej komfortowe warunki oglądania obrazu.

Obracana podstawa pozwala na obracanie monitora w lewo i w prawo, możesz więc ustawić go pod żądanym kontem.

VESA to standard uchwytu stosowany przez wielu producentów. Urządzenie wspierające VESA może być zamontowane na wielu podpórkach, od wsporników do uchwytów ściennych.

Wysokość reprezentuje pionowy wymiar produktu.

Szerokość reprezentuje poziomy wymiar produktu.

Grubość (lub głębokość) produktu.

Uważamy, że mniejsza waga jest lepsza, ponieważ lżejsze urządzenia są wygodniejsze do przenoszenia. Niższa waga jest również zaletą dla urządzeń gospodarstwa domowego, ponieważ ułatwia transport.

Ekran może pracować w trybie pionowym, który jest lepszy do oglądania pionowych obrazów takich jak dokumenty, zdjęcia, itp.

Kolory

Nit jest miarą światła emitowanego przez wyświetlacz, równą jednej kandeli na metr kwadratowy. Jaśniejsze wyświetlacze zapewniają czytelność zawartości ekranu, nawet w słonecznych warunkach.

Odpowiednio skalibrowany ekran reprezentuje kolory takie jak są w rzeczywistości, n. p. możesz przeprowadzić sesję zdjęciową i weryfikować zdjęcia w czasie rzeczywistym. Czujnik wewnętrzny lub/i kolorymetr jest zwykle zamontowany aby kalibracja byłaby bezproblemowa.

Liczba kolorów jakie ekran jest w stanie dokładnie wyświetlić.

Głębia bitowa (głębia kolorów) to liczba bitów używanych do określenia koloru pojedynczego piksela. Im więcej bitów, tym większa gama kolorów wyświetlanych przez panel. Panel 8-bitowy używa 256 poziomów na kanał i wyświetla 16, 7 miliona kolorów, podczas gdy panel 10-bitowy osiąga 1024 poziomy i wyświetla 1, 07 miliarda kolorów.

Standardowy współczynnik kontrastu urządzenia, to współczynnik luminancji najjaśniejszej barwy do najciemniejszej barwy obrazu. Wysoki współczynnik kontrastu jest pożądanym elementem każdego wyświetlacza, ponieważ zapewnia głębsze odcienie czerni i bardziej wyraziste barwy obrazu.

Prezentuje procent pokrycia Adobe RGB przez urządzenie.

Łączność

Więcej portów HDMI oznacza możliwość podłączenia większej liczby urządzeń, takich jak konsole, dekodery satelitarne, odtwarzacze.

Apple Thunderbolt to charakterystyczny dla produktów Apple kabel, który przesyła zarówno dane i wyświetla sygnały za pomocą jednego przewodu, podczas równoczesnego zasilania urządzenia.

Umożliwia podłączenie wyświetlacza poprzez złącze DisplayPort.

Standardowe złącze mini-jack pozwala na korzystanie z większości słuchawek.

Urządzenia, które mają złącze DVI (zazwyczaj komputery i notebooki) mogą być podłączone do zestawu TV.

Posiadając więcej portów USB, możesz podłączyć więcej urządzeń.

Nowsza wersja USB jest szybsza i lepiej zarządza energią.

USB Typu-C ma odwracalną orientację wtyczki i kierunku kabla.

Nowsze wersje HDMI obsługują większą przepustowość, co pozwala na wyższą rozdzielczość i liczbę klatek na sekundę.

Zasilanie

Ile mocy zużywa urządzenie kiedy jest włączone.

Ile mocy zużywa urządzenie kiedy jest wyłączone, ale jest nadal podłączone do prądu w trybie czuwania.

Im więcej mocy na rok zużywa urządzenie, tym jest mniej energooszczędne, powodując wzrost kosztów z upływem czasu.

Funkcje

Urządzenia wspierające PiP i PaP - Picture in Picture mogą wyświetlać dwa obrazy z różnych źródeł w tym samym czasie, poprzez dzielenie obrazu lub wyświetlanie mniejszego okna wewnątrz większego obrazu.

Urządzenia z głośnikami stereo odtwarzają dźwięk, który otacza użytkownika z lewej i prawej strony, tworząc bogatszy dźwięk i lepsze wrażenia.

Urządzenia z wbudowanymi funkcjami smart TV (takie jak Android TV lub webOS) umożliwiają dostęp do popularnych aplikacji streamingowych bez konieczności zakupu/podłączania osobnego urządzenia smart TV.

Moc wyjściowa audio zależy od ilości głośników oraz ich mocy. Wysoka moc wyjściowa audio skutkuje w głośnym i czystym dźwiękiem.

Pilot pozwala na zdalne kontrolowanie urządzenia. Może być dołączony do urządzenia lub występować jako opcjonalne akcesorium.

Jeżeli urządzenie wspiera Dolby Digital potrafi przesłać do sześciu różnych kanałów audio (stron systemu dźwięku 3D) dla lepszych wrażeń dźwiękowych.

Jeżeli urządzenie wspiera Dolby Digital Plus potrafi przesłać do czternastu różnych kanałów audio (stron systemu dźwięku 3D) z ulepszonym kodowaniem, dla lepszej jakości dźwięku.

DTS Surround to wysokiej jakości kodek audio, który wspiera do sześciu kanałów audio, z dobrą przepływnością i jakością audio.

Czujnik światła otoczenia dostosowuje jasność obrazu w zależności od ilości naturalnego światła otoczenia.

Inne

Urządzenia z portami HDMI lub mini HDMI mogą transmitować pliki wideo i audio w wysokiej rozdzielczości.

Wyświetlacz obsługuje HDR10, czyli technologię wideo HDR (high dynamic range). W porównaniu ze standardowym zakresem dynamicznym (SDR) wideo HDR10 ma większy kontrast i głębię kolorów, co skutkuje otrzymaniem bardziej realistycznych obrazów.

Zakrzywiony ekran lepiej wypełnia pole widzenia użytkownika, dając widzowi poczucie zanurzenia się w obrazie. Ponieważ nasze oczy mają naturalną krzywiznę, wyświetlacze te mogą również pomóc zmniejszyć zmęczenie oczu.

Urządzenie z regulacją wysokości posiada pełny zakres regulacji wysokości powodujący maksymalny komfort pracy.

Może automatycznie wykonywać zdjęcia w technice higher dynamic range (HDR).

Urządzenia SRS tworzą przestrzenny dźwięk 3D, używając tylko dwóch głośników, symulując odbiór audio dostarczany przez urządzenia wspierjące Dolby Digital.

Porty USB umieszczone z boku są łatwiej dostępne niż te z tyłu, mogą być użyteczne do szybkiego podłączania i rozłączania urządzeń.

Bezprzewodowe 802. 11ac pracuje w zakresach częstotliwości 5GHz i 2. 4GHz (dwupasmowe WiFi). Oferuje wyższą prędkość transferu, lepszą niezawodność i niższe zużycie energii. Pozytywnie wpływa na granie i przesyłanie strumieniowe filmów HD.

802. 11n to bezprzewodowy standard wprowadzony w 2009 roku. Zapewnia szybszą prędkość transferu i wzmożoną ochronę w porównaniu do swoich poprzedników - a, b i g.

Najlepszy/najlepsza w kategorii monitory?

Asus TUF Gaming VG28UQL1A 28"

Asus ProArt PA32UCX-PK 32"

Asus ProArt PA32UCX-K 32"

MSI MPG Artymis 343CQR 34"

Pokaż wszystko

Witam,
mam do sprzedania świetny monitor ASUS TUF VG28UQL1A 4K HDR. Monitor kupiony na początku czerwca, właściwie jak nowy, sprawdzony, w 100% sprawny. Gwarancja 33 miesiące. Sprzedaję razem z fv zakupu i całym oryginalnym zestawem. Przed zakupem jest możliwość sprawdzenia.
Wystawiam fakturę VAT.

Przekątna ekranu
28"
Powłoka matrycy
Matowa
Rodzaj matrycy
LED, IPS
Typ ekranu
Płaski
Monitor bezramkowy
Tak
Rozdzielczość ekranu
3840 x 2160 (UHD 4K)
Format obrazu
16:9
Częstotliwość odświeżania ekranu
144 Hz
Odwzorowanie przestrzeni barw
DCI-P3: 90%
Liczba wyświetlanych kolorów
1, 07 mld
HDR
HDR 10
Certyfikat Display HDR 400
Czas reakcji
1 ms (GTG)
Wbudowany kalibrator
Nie
Technologia synchronizacji
FreeSync Premium
NVIDIA G-SYNC Compatible
Technologia ochrony oczu
Redukcja migotania (Flicker free)
Filtr światła niebieskiego
Wielkość plamki
0, 160 x 0, 160 mm
Jasność
450 cd/m²
Kontrast statyczny
1 000:1
Kontrast dynamiczny
100 000 000:1
Kąt widzenia w poziomie
178 stopni
Kąt widzenia w pionie
Złącza
HDMI 2. 0 - 2 szt.
HDMI 2. 1 - 2 szt.
DisplayPort 1. 4 - 1 szt.
Wyjście słuchawkowe - 1 szt.
USB 3. 1 Gen. 1 (USB 3. 0) - 2 szt. 1 Type-B (USB 3. 0) - 1 szt.
DC-in (wejście zasilania) - 1 szt.

TUF Gaming VG28UQL1A

Wszystkie niezbędne funkcje do rozgrywki na sprzęcie najnowszej generacji

Monitor gamingowy TUF Gaming VG28UQL1A 4K UHD wyposażony w 28-calową matrycę Fast IPS, kompatybilny z technologią NVIDIA® G-SYNC®, umożliwiający superszybką rozgrywkę z częstotliwością odświeżania 144 Hz. Inteligentne połączenie technologii kompresji strumienia wyświetlania (DSC), ASUS Extreme Low Motion Blur Sync (ELMB Sync) oraz AMD FreeSync™ Premium umożliwia płynną rozgrywkę na komputerach PC. Gracze konsolowi również będą zadowoleni, ponieważ TUF Gaming VG28UQL1A obsługuje obraz w rozdzielczości do 4K 120 Hz przez HDMI® 2. 1 bez podpróbkowania chrominancji. Ponadto monitor jest zgodny ze standardem DisplayHDR™ 400 i oferuje 90% pokrycie przestrzeni barw DCI-P3, co gwarantuje wyjątkową jakość kolorów i wysoki kontrast.

Obejrzyj film

ROZGRYWKA NA PC I KONSOLACH

Rozgrywka na komputerach PC najnowszej generacji

 • 4K przy 144 Hz na komputerach z najnowszymi kartami graficznymi

 • Technologia DSC umożliwia wyświetlanie obrazu w rozdzielczości 4K za pośrednictwem jednego połączenia DisplayPort 1. 4


Rozgrywka na konsolach najnowszej generacji

Natywna rozdzielczość 4K przy 120 Hz za pośrednictwem HDMI 2. 1 z pełną przepustowością 48 Gb/s

Zmienna częstotliwość odświeżania

Automatyczna niska latencja

Częstotliwość odświeżania 144 Hz

Częstotliwość odświeżania 60 Hz

Najważniejsze funkcje gamingowe

144 Hz CZĘSTOTLIWOŚĆ ODŚWIEŻANIA I CZAS REAKCJI 1 MS (OD SZAREGO DO SZAREGO)

W wyświetlaczach ASUS Fast IPS elementy ciekłokrystaliczne przełączają się do 4 razy szybciej niż w przypadku konwencjonalnych matryc IPS. Zapewnia to szybsze reakcje, a w efekcie pozwala cieszyć się najnowszymi grami o szybkiej akcji przy doskonałym, wyjątkowo płynnym obrazie i bez opóźnień – nawet przy najwyższych ustawieniach grafiki.

Monitor TUF VG28UQL1A jest kompatybilny z technologią NVIDIA G-SYNC i obsługuje technologię AMD FreeSync Premium, zapewniając bardzo płynne i pozbawione efektu rozrywania klatki efekty wizualne przy niskich opóźnieniach.

Adaptive-Sync WŁ.

Adaptive-Sync WYŁ.

Wydajność w zakresie kolorów

TUF Gaming VG28UQL1A wykorzystuje technologię HDR do zapewniania bardziej żywych kolorów i wyższego poziomu kontrastu w porównaniu do konwencjonalnych monitorów. com/files/media/662144ff-5e5a-45a3-b1a0-e1c8f9e6236c/v1/img/hdr/vesa-certified-DisplayHDR-400. png" alt="VESA CERTIFIED DisplayHDR 400"/>

90% DCI-P3

Kilka trybów HDR

 • Ekskluzywne funkcje gamingowe

  Technologia Adaptive-Sync gwarantuje najbardziej płynne, najszybsze i zapierające dech w piersiach efekty wizualne w czasie gry poprzez wyeliminowanie efektów „tearingu” i wahań w liczbie klatek animacji wyświetlanych na sekundę, jak również dzięki zminimalizowaniu zacinania obrazu i opóźnień pomiędzy źródłem sygnału a wyświetlaniem.

  Technologia ASUS Extreme Low Motion Blur (ELMB) zapewnia czas reakcji na poziomie 1 ms (od szarego do szarego) dla uniknięcia problemu zniekształcenia obrazu oraz rozmycia ruchu. Dzięki temu poruszające się obiekty są jeszcze ostrzejsze, a rozgrywka zyskuje na płynności i responsywności.

  TUF Gaming VG28UQL1A posiada zainstalowane oprogramowanie ELMB Sync*, które umożliwia równoczesne wykorzystywanie technologii ELMB i Adaptive-Sync w celu wyeliminowania powidoków i efektu „tearingu” (rozrywania klatki). Zapewnia to graczom wyjątkowo ostry obraz podczas rozgrywki przy wysokiej liczbie klatek wyświetlanych na sekundę.

  *Idealny monitor do gier o szybkiej akcji, dla których 85 Hz jest korzystne.
  Podręcznik dla pracowników Asus Vg28uql1a Series

  Bezpośredni link do pobrania Podręcznik dla pracowników Asus Vg28uql1a Series

  Starannie wybrane archiwa oprogramowania - tylko najlepsze! Sprawdzone pod kątem złośliwego oprogramowania, reklam i wirusów

  Ostatnia aktualizacja Podręcznik dla pracowników Asus Vg28uql1a Series