Montaż podzespołów Ge Jb620dr2bb

Montaż podzespołów GE JB620DR2BB stanowi doskonały wybór dla osób, które szukają trwałego i wytrzymałego sprzętu. Montaż podzespołów JB620DR2BB jest łatwy, a szeroka gama funkcji i dodatków sprawia, że jest to idealne rozwiązanie dla domów i mieszkań. Urządzenie zostało wyposażone w wiele przydatnych funkcji, w tym wyświetlacz LCD, tryb oszczędzania energii, regulację temperatury, funkcję szybkiego nagrzewania, a także zabezpieczenie przed przegrzaniem. Montaż podzespołów GE JB620DR2BB jest trwały, a jego łatwa obsługa sprawia, że jest to idealne rozwiązanie dla wszystkich, którzy szukają wygodnej i wytrzymałej kuchni.

Ostatnia aktualizacja: Montaż podzespołów Ge Jb620dr2bb

@SirckTest obudowy Zalman S2 TG05. 10. 2022 11:37

Przyjrzę się obudowie Zalman S2 TG, którą można nabyć w okolicach 200pln. W tym przedziale cenowym nie brakujekonkurencji, począwszy od marki Krux a kończąc na SilentiumPC.Przekonajmy się, jak na ich tle wypada koreańska propozycja. Jednocześnie wrazz obudową na test trafił zasilacz MegaMax 700W V2.

Pierwsze wrażenia

Wymiary obudowy S2 TG wynoszą 462 x 196 x 424 mm. Waga wd.producenta oscyluje w granicach 5, 0 kg, ale wydaje się ona jednak lżejsza. Doprodukcji użyto metalu, tworzywa sztucznego i kawałka hartowanego szkła, gdzieto właśnie przezroczysty panel stanowi większość wagi. Samo wykonanie obudowymożna ocenić na dobre. Nie straszy ostrymi krawędziami ani szpetnymi szparami.

Przedni panel, wyposażony w metalową siatkę mesh, wykonano ztworzywa sztucznego i można go dowolnie zdejmować, acz stawia przy tym niemałyopór i trzeba użyć większej siły. Za panelem od razu mamy dwa wiatraki 120 mmZA1225ASL zasilane przez molex. Na górze obudowy zanjdziemy filtr (przyczepiany magnetycznie) i pod zasilaczem w formie prostejsiatki.

Z tyłu obudowy mamy jeszcze jeden wentylator 120 mmZA1225ASL, tym razem z końcówką 3-pin. Na górze producent umieścił dwa gniazda USB2. 0, jedną wtyczkę USB 3. 2 Gen. 1, wyjście słuchawkowe i wejście mikrofonowe. 

Zasilacz Zalman MegaMax 700w V2, w standardzie ATX, marozmiary 86 x 150 x 140 mm i waży 1. 79 kg. Jest to prosta, niemodularnajednostka z certyfikatem 80 Plus (deklarowana sprawność na poziomie ok. 87%). Konstrukcja ma uwzględnione większość najważniejszych zabezpieczeńw postaci OPP, OVP, SCP i UVP. Za aktywne chłodzenie odpowiada wentylator 120mm z łożyskiem HDB (hydrodynamiczne). pl/OWJmLkpQYDYrDzpYXyptI2hXbgIZc2N1P092SV8yYGZ9X3wTXyUqNCJDOxsTNSF5OgFjAh02YDF-WX1ZE2R2enlfdVNdZXdheUAuWUZmYm8vCXxSQzR8Y3MPKkU6AQh1Nw" data-gallery="separateImagesLightbox" data-description="" data-type="image" target="_blank" rel="noopener nofollow">

Z przewodów PSU oddaje do dyspozycjim. in. jeden CPU z parą złącz 4+4 pin, dwa PCI-e z podwójną końcówką 8-pin oraz łącznie sześćw tyczek SATA i cztery Molex. Wszystkie przewody, poza głównym ATX 24-pin,cechuje płaski profil i duża elastyczność.

Montaż podzespołów

Obudowa Zalman S2 TG została przystosowana do płyt głównychw standardzie ATX, m-ATX oraz Mini-ITX. Maksymalna długość kartygraficznej nie powinna przekraczać 330 mm a chłodzenia CPU 156 mm, acz bezproblemu zmieściłem tower o specyfikacji 156, 8 mm.

Producent deklaruje, że z tyłu zamontujemy radiator 120mm. Z przodu mamy kompatybilność także ze 120-tką, radiator 240 mm też teoretycznie powinien wejść. Góra nie pozwala na montażchłodnicy ze względu na bliskie położenie płyty głównej. pl/ZDljLkpQdSUNCDpYXyp4ME5QbgIZc3ZmGUh2SV8ydXVbWHwTXyU_JwREOxsTNTRqHAZjAh02dX1UWXxdFWlvaVoLKlNdZWhxDkctX0djd3FUCHtfRzRpdAhTL0U6AR1mEQ" data-gallery="separateImagesLightbox" data-description="" data-type="image" target="_blank" rel="noopener nofollow">

Maksymalna liczba miejsc na wentylatory wynosi łącznie osiem. Opcjemontażu są następujące: 3x 120 mm (przód), 1x 120 mm (tył), 2x 120 mm (góra), 2x120 mm (dół). 

Jeśli idzie o montaż dysków to mamy jedno miejsce na SSD 2, 5" w głównej komorze obudowy orazna rewersie ściany, na której montujemy płytę główną. Jeśli idzie o HDD 3, 5” tow piwnicy obudowy tradycyjnie mamy odpowiedni stelaż z wyciąganymi dwiema tackamiz tworzywa sztucznego.

Cable management jest jedną ze słabszych stron S2 TG.Obudowa zostawia bardzo mało miejsca na prowadzenie przewodów a do tegoposkąpiono uchwytów na opaski zaciskowe. Gdy w piwnicy zamontowane są dyskirobi się dość ciasno w przypadku niemodularnego zasilacza. Zresztą ciasnotapanuje w paru newralgicznych punktach obudowy – np. najpierw należy przeciągnąćkabel CPU a potem montować płytę główną, bo w przeciwnym wypadku czeka nasdemontaż i powtórka. pl/MzE0LkpQYhskUjpYXypvDmcKbgIZc2FYMBJ2SV8yYktyAnwTXyUoGS0eOxsTNSNUNVxjAh02Yk91An1dQGN_V31Vfl5dZXRPdB0tCkBoYEh3CX8IFDB7S3YBeEU6AQpYOA" data-gallery="separateImagesLightbox" data-description="" data-type="image" target="_blank" rel="noopener nofollow">

Platforma testowa

 • Procesor: i7-9700K
 • Płyta główna: Gigabyte Z390 Gaming X
 • Chłodzenie procesora: Cooler Master Hype 212 BE
 • Pamięć RAM: iChill 16GB 3600MHz CL17
 • Karta grafiki: KFA2 RTX 2060 Super
 • Dysk SSD: SATA Corsair MX500 250GB
 • Zasilacz: Zalman MegaMax 700w V2
 • System: Windows 10 21H2

Rezultaty testów

Test został przeprowadzony przy fabrycznych ustawieniachpodzespołów. Nie bawiłem się ani w OC oraz nie stosowałem undervoltingu. Jedyne,co zostało uruchomione z poziomu płyty głównej to profil XMP. Testyrealizowałem podczas ostatnich upałów, dlatego temperatura pomierzenia wpomieszczeniu wynosiła 26 stopni.

Powyższy test pokazuje porównanie między zamkniętą budąZalman S2 TG a otwartym test benchem bez udziału dodatkowych wentylatorów. W IDLE widzimy korzyść po stronie obudowy dla kartygraficznej, która w spoczynku przechodzi w tryb pasywny. Bliskie położeniedwóch wentylatorów pozwoliło lepiej kontrolować temperaturę. pl/NzdkLkpQYRsFCTpYXypsDkZRbgIZc2JYEUl2SV8yYUtTWXwTXyUrGQxFOxsTNSBUFAdjAh02YUNSUy5bSGB_V1Fbe1NdZXcYU0YuUxI0Y0IGXXwJFmcvGFNcKEU6AQlYGQ" data-gallery="separateImagesLightbox" data-description="" data-type="image" target="_blank" rel="noopener nofollow">

W spoczynku głośność komputera wynosiła od 35-36dB. Wentylator na tyle obudowy pracował wzakresie od 800 do 1050 RPM i nie przeszkadzał on podczas użytkowania PC. Charakteryzujego średni przepływ powietrza na poziomie 1. 29 m/s a odpowiedniki z przodu 1. 43m/s. Słowem jest poprawnie. pl/ZmZjLmpwdQw7CDpeXwx4GXhQbgQZVXZPL0h2T18UdVxtWHwVXwM_DjJEOx0TEzRDKgZjBB0QdVk5U35YRxVuQDteeA9dQz8JaEctC0YUdwhqWS8JQkZuCzwML0MaBz1PJw" data-gallery="separateImagesLightbox" data-description="" data-type="image" target="_blank" rel="noopener nofollow">

Dla ciekawości porównałem zasilacz Zalman z PSU z certyfikatem 80 Plus Gold o zbliżonej mocy 750W. Była to jednostka DeepcoolDQ 750-M-V2L WH, którą używam w testach od dość dawna. Jak widać na powyższym wykresie różnica w pobieranej energii z gniazdka nie jest podobna.

Podsumowanie

Finałowe rozważania należy podzielić na dwa osobne segmenty– obudowę i PSU. Zacznijmy od zasilacza. Jego ogólna moc 700W mogłaby świadczyć,że nadaje się do wymagających zestawów PC, np. z RTX 3070 Ti oraz i7 12. Gen napokładzie.. Jegoprzeznaczanie widzę na polu komputerów o mniejszym apetycie na prąd oraz przy próbie odświeżenia starszych konfiguracji. Swoje PSU Zalman wycenił na ok. 300 zł.

Koszt obudowy Zalman S2 TG to około 220 zł. Powyższe testy pokazują, obudowa będzie dobrym wyborem dla prostych, ekonomicznych PC. Ma wszsytko czego potrzeba w rozsądnej cenie.

Najnowszy podręcznik do nauki zawodu technik mechatronik z zakresu kwalifikacji ELM. 03 (Montaż, uruchamianie i konserwacja urządzeń i systemów mechatronicznych).

Publikacja przedstawia najważniejsze wiadomości dotyczące podstaw rysunku technicznego, w tym rzutowania prostokątnego i rzutowania aksonometrycznego, widoków, przekrojów, wymiarowania, rysunków wykonawczych, złożeniowych, montażowych, schematycznych, operacyjnych i zabiegowych, a także systemów CAD. Podręcznik szczegółowo opisuje klasyfikację materiałów, w tym metali i ich stopów, stopów żelaza z węglem, metali nieżelaznych i ich stopów, polimerów, materiałów ceramicznych i kompozytowych.

Omawia pomiary warsztatowe i kwestie związane z podstawami technologii, takie jak: odlewnictwo, walcowanie, ciągnienie, kucie, tłoczenie, toczenie, frezowanie, struganie i dłutowanie, wiercenie i szlifowanie. Skrupulatnie charakteryzuje elementy, podzespoły i zespoły mechaniczne, np. wały i osie, łożyska, sprzęgła, hamulce i przekładnie.

Dzięki podręcznikowi przyszły technik pozna zasady montażu i obsługi elementów, podzespołów i zespołów mechanicznych, a także wykonywania połączeń części maszyn, w tym m. in. połączeń nitowych, spawanych, zgrzewanych, lutowanych.

Wiadomości teoretyczne są wsparte przykładami, ćwiczeniami i ilustracjami przybliżającymi praktyczne zastosowanie wiedzy. Dzięki wykorzystaniu kodów QR uczeń może skorzystać z dodatkowych materiałów, m. ilustracji i zdjęć.

Podręcznik, ze względu na swoje atuty, stanowi obowiązkową pozycję w przygotowaniach do egzaminu zawodowego.

Rodzaj umowy

Umowa o pracę

Branża / kategoria

Monterzy, serwisanci,

Pracownicy produkcji,

Produkcja

Poziom stanowiska

Pracownik fizyczny

Charakter pracy

Stacjonarna

Wymagane doświadczenie

Tak

Aktualizacja: 9 dni temu

Opis stanowiska:

 • Montaż podzespołów i urządzeń elektronicznych
 • Przygotowanie podzespołów montażowych
 • Wykonywanie zabiegów i operacji montażowych zgodnych z dokumentacją technologiczną
 • Inspekcja jakościowa oraz wykonywanie testów
 • Kontrola jakości (samokontrola)

Wymagania:

 • Umiejętności obsługi przyrządów montażowych i pomiarowych
 • Zdolności odczytywania technologii
 • Zdolności manualne
 • Dobra organizacja pracy
 • Umiejętności integracji i pracy zespołowej
 • Umiejętność lutowania elementów THT i SMD mile widziana
 • Uprawnienia SEP mile widziane

Oferujemy:

 • Pracę w szybko rozwijającej się firmie o ugruntowanej linii produktów
 • Elastyczne, stabilne warunki zatrudnienia,
 • Pracę w rodzinnej atmosferze ponieważ znamy się od lat i stale rośniemy:)
 • Pracę w stałych godzinach od. 7. 30 do 15. 30 od poniedziałku do piątku, w końcu nie samą pracą człowiek żyje;)
 • Współtworzenie i odpowiedzialność za sukces firmy,
 • Grupowe ubezpieczenie na życie oraz grupowe ubezpieczenie zdrowotne
 • Pyszną kawę i owoce

Informacje o firmie

Rewolucja już się zaczęła, dołącz do jej współtworzenia razem z Enelion!
 
Enelion powstał, aby wspomóc ogólnoświatową rewolucję elektromobilności. Naszą misją jest stworzenie globalnej firmy wspierającej społeczności zaangażowane w transformację energetyczną.
Chcemy to osiągnąć dostarczając innowacyjne rozwiązania umożliwiające w najbardziej przyjazny sposób korzystanie z zielonej energii. Dlatego dostarczamy łatwe w instalacji i przyjazne dla użytkownika urządzenia oraz oprogramowanie, które pozwalają na pełną kontrolę, magazynowanie i dzielenie się energią.

Prosimy o dodanie klauzuli:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu rekrutacji zgodnie z art. 6 ust. 1 lit. a Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych).

zobacz klauzulę

Montaż podzespołów Ge Jb620dr2bb

Bezpośredni link do pobrania Montaż podzespołów Ge Jb620dr2bb

Starannie wybrane archiwa oprogramowania - tylko najlepsze! Sprawdzone pod kątem złośliwego oprogramowania, reklam i wirusów

Ostatnia aktualizacja Montaż podzespołów Ge Jb620dr2bb