Krótka instrukcja obsługi i informacje serwisowe Ge Gld4150mcs

Ge Gld4150mcs to wysokiej jakości pralka firmy GE, która jest wyposażona w szereg funkcji, w tym programy zaprojektowane specjalnie do prania każdego rodzaju tkanin. Pralka wyposażona jest w wyświetlacz LCD, który wyświetla informacje o aktualnie wykonywanym programie i wskaźnik poziomu wody. Pralka jest łatwa w użyciu dzięki jasnym instrukcjom, które są dostarczane wraz z urządzeniem. Instrukcja obsługi obejmuje wszystkie kroki od włączenia urządzenia do wyjęcia wypranej odzieży. Pralka jest również wyposażona w szereg zabezpieczeń, aby zapobiec uszkodzeniu odzieży, w tym zabezpieczenie przed przeciążeniem oraz zabezpieczenie przed zalaniem. Pralka jest łatwa w czyszczeniu i konserwacji, dzięki czemu możesz cieszyć się niezawodnym działaniem przez wiele lat.

Ostatnia aktualizacja: Krótka instrukcja obsługi i informacje serwisowe Ge Gld4150mcs

Wrocław i aglomerację wrocławską zamieszkuje dziś kilka tysięcy Koreańczyków. Jak grzyby po deszczu wyrastają koreańskie restauracje i zakłady usługowe. 15 sierpnia obywatele Korei Południowej obchodzili uroczyście Dzień Wyzwolenia – święto upamiętnia zwycięstwo aliantów nad Japonią. Rozpoczynamy cykl publikacji przybliżających kulturę i styl życia naszych koreańskich sąsiadów, które z pewnością ułatwią wzajemne zrozumienie i codzienne kontakty. 

Choć Polskę i Koreę dzieli 8000 kilometrów możemy być bliżej siebie. Wystarczy poznać kilka podstawowych zasad wzajemnej komunikacji i zrozumieć niektóre różnice w naszych kulturach. Jestem Koreanką mieszkającą od lat w Polsce i wiem, że możemy rozumieć się lepiej!

Podejdź albo… odejdź. O co tu chodzi?

Taka sytuacja. Po drugiej stronie ulicy spaceruje moja koleżanka Agnieszka. Wołam do niej przez ulicę: (ja-Koreanka): „Agnieszko! Chodź tutaj” Wyciągam rękę (wierzch dłoni skierowany ku górze) w stronę koleżanki i wykonuje ruch góra-dół. Zupełnie odwrotnie niż zrobiłby to Polak.

Polak/Polka może poczuć tu urazę. W Polsce taki gest oznacza po prostu: „idź sobie, nie chcę z tobą rozmawiać”. Tak panowie w szlacheckich dworach odprawiali służbę. Nie należy się jednak zrażać się, gdyż gest ten w kulturze koreańskiej oznacza zawsze „podejdź”. 

Ale i polski gest działa na Koreańczyka zupełnie odwrotnie.

Gdy Koreańczycy wołają kogoś takim polskim sposobem, wyrażają swoje niezadowolenie w stosunku do osoby odbierającej ten sygnał. Koreańczycy posługują się tym gestem także przy wydawaniu komendy „do nogi” dla psa!

A więc: Polaku, nie uciekaj kiedy woła Cię Koreańczyk! Koreańczyku, nie obrażaj się kiedy woła Cię Polak!

Na zdrowie – oburącz!

Uprzejmość i szacunek odgrywają ogromną rolę w kulturze koreańskiej. Dotyczy to także spożycia alkoholu. Dla Koreańczyków to sposób nawiązywania nowych więzi. Kulturę picia i odpowiedniego zachowania się Koreańczycy nazywają „DZUDO”. Jest ona przekazywana z pokolenia na pokolenie i starannie kultywowana. Z upływem czasu „DZUDO” uległo pewnym zmianom, ale do dzisiaj większość Koreańczyków stara się przestrzegać starodawnych zasad i przekazywać je swoim dzieciom.

Jest kilka ważnych zasad „DZUDO” których należy koniecznie przestrzegać. Jedna z nich mówi o spożywaniu alkoholu w obecności starszych. W Korei młodzi najpierw nalewają alkohol dla starszych i życzą zdrowia. Kiedy nalewamy alkohol, robimy to prawą ręką, a lewa jakby podtrzymuje prawą. Zwyczaj ten pochodzi z dawnych czasów, gdy Koreańczycy ubrani w tradycyjny strój z szerokimi rękawami podtrzymywali sobie lewą ręką prawy rękaw tak, by nie dotykał jedzenia na stole. Gdy starszy nalewa alkohol młodszym, młodsza osoba trzyma kieliszek obiema rękoma i pije obracając swoje ciało albo głowę w stronę gdzie nie ma starszych.

Koreańczycy często piją alkohol w grupie posługując się jednym kieliszkiem. Może i nie jest to higieniczne ani zrozumiałe dla ludzi innych kultur – Koreańczycy czują jednak wobec siebie większą więź i wspólnotę, kiedy podaje się kieliszek na którym ślina jeszcze nie wyschła.

Koreańczycy, tak jak Polacy, piją do dna, krzycząc przy tym „GONBE! ”, czyli „na zdrowie! ”.

Koreańczycy lubią czuć wspólnotę, więc spotykają się często popijając alkohol –
Polakom wydaje się czasem, że w Korei ludzie nie wiedzą czym jest wódka i nie potrafią jej pić. A to nieprawda. Jeśli choć raz wypijesz z Koreańczykami przekonasz się jak wiele drzemie w nich energii!

foto: Hana Lee z mężem Piotrem. Różnice w gestykulacji nie muszą oznaczać braku porozumienia

Hana Lee

Artykuł opublikowany w ramach współpracy redakcyjnej z Gazetą Sąsiedzką 이웃을 위한 신문.

Chcesz uzyskać dostęp do instrukcji obsługi? Tutaj znajdziesz całą dokumentację Twojego urządzenia, włącznie z instrukcją obsługi i montażu. Możesz przeglądać i pobrać instrukcję obsługi oraz inne dokumenty dotyczące Twojego urządzenia.

 • E-numer
 • Zaloguj się w My Siemens...

  Wyszukaj swoje urządzenie wpisując numer modelu (E-Nr)

  Wpisz numer modelu (E-Nr) urządzenia. Informacje te są niezbędne do zidentyfikowania Twojego urządzenia, aby baza danych mogła skierować Cię do właściwej dokumentacji. Numer E-Nr znajduje się na tabliczce znamionowej urządzenia. Numer składa się z dwóch liter na początku, po których następuje sekwencja cyfr i liter. Siemens Nr modelu zawsze zaczynają się od dwóch liter. Na końcu znajduje się „/”, a po nim jeszcze dwie cyfry jako dwa ostatnie znaki.

  Użytkownicy telefonów komórkowych: należy wykonać zdjęcie tabliczki znamionowej

  Jeśli korzystasz z telefonu komórkowego, możesz kliknąć ikonkę aparatu w polu poniżej, a następnie wykonaj zdjęcie tabliczki znamionowej a nasz system zidentyfikuje numer E-Nr i prześle prawidłowe dane. Inni użytkownicy mogą zapisać zdjęcie tabliczki znamionowej w komputerze, a następnie wybrać odpowiedni plik, aby system mógł rozpoznać numer E-Nr.

  więcej

  Jak mam znaleźć moje urządzenie?Jak mogę zlokalizować tabliczkę znamionową?

  Wybierz grupę, a następnie rodzaj swojego urządzenia.

  Zobaczysz kilka rysunków, na których została zaznaczona lokalizacja tabliczki znamionowej.

  Wybierz grupę urządzenia

  Serwisowe Centrum Wsparcia

  Oferujemy profesjonalne doradztwo. Dzięki nam masz pewność, że otrzymasz najlepszą opiekę.

 • Serwisowe Centrum Wsparcia
 • Jesteśmy do Twojej dyspozycji

  Nasz wykwalifikowany zespół specjalistów jest do Twojej dyspozycji i odpowie na wszystkie Twoje pytania. com/pl/serwis/kontakt">Skontaktuj się z nami.

  Skontaktuj się z nami w sprawie części zamiennych i akcesoriów

  Przyjazny zespół specjalistów marki Siemens jest do Twojej dyspozycji pod numerem 42 271 5555.

  Centrum Kontaktu pracuje od poniedziałku do piątku 8:00 - 20:00, w weekendy w godzinach 8:00 - 17:00. com/pl/sklep/wyszukaj-czesci">Wyszukaj części zamienne

  Serwis marki Siemens

  Odkryj nowe sposoby obsługi swojego urządzenia AGD marki Siemens dzięki Centrum Wsparcia. Internetowe Centrum Wsparcia marki Siemens oferuje szeroki zakres opcji, zapewniając przy tym najwyższy poziom obsługi.

  Dowiedz się więcej

  Innowacja

  Przełomowe technologie stają się tak intuicyjne, że zaczynają odmieniać Twój dom. Uprość swoją codzienność, inspirując się nowym sposobem życia. Innowacje marki Siemens – ciesz się przyszłością już dziś. com/pl/inspiracje/innowacja">Dowiedz się więcej

  Domowe inspiracje

  Poznaj fascynację miejską przestrzenią życiową, gdzie najnowsze wzornictwo łączy nowoczesność z tradycja i zaawansowaną technologią. Innowacja i wzornictwo: związek, który wciąż jest interpretowany na nowo przez wpływowych architektów. com/pl/inspiracje/wzornictwo/home-stories">Dowiedz się więcej

  Czy wiesz, że dziennie dodajemy kilkanaście instrukcji obsługi całkowicie bezpłatnie?Dlatego jeśli szukasz instrukcji do produktu, wpisz jego nazwę w wyszukiwarce, a następnie kliknij enter.

  Pamiętaj, że zawsze możesz zamówić instrukcję do każdego produktu zporównywarki produktów.Za darmo!

  Rozwiń

  Krótka instrukcja obsługi i informacje serwisowe Ge Gld4150mcs

  Bezpośredni link do pobrania Krótka instrukcja obsługi i informacje serwisowe Ge Gld4150mcs

  Starannie wybrane archiwa oprogramowania - tylko najlepsze! Sprawdzone pod kątem złośliwego oprogramowania, reklam i wirusów

  Ostatnia aktualizacja Krótka instrukcja obsługi i informacje serwisowe Ge Gld4150mcs