Instrukcja techniczna dla właściciela Asus P3b 1394

Instrukcja techniczna dla właściciela Asus P3b 1394 jest doskonałym narzędziem do korzystania z laptopa Asus. Instrukcja zawiera wszystkie informacje potrzebne do konfigurowania, instalowania, aktualizowania i konserwacji laptopa Asus. Instrukcja zawiera szczegółowe instrukcje dotyczące wszystkich komponentów i funkcji laptopa, w tym systemu operacyjnego, sterowników, narzędzi i aplikacji. Instrukcja zawiera również informacje dotyczące technicznych cech laptopa Asus, w tym systemu BIOS, portów, narzędzi diagnostycznych, kontrolek stanu, akcesoriów i możliwości. Instrukcja techniczna dla właściciela Asus P3b 1394 jest niezbędnym narzędziem dla właścicieli laptopa Asus, aby uzyskać pełną funkcjonalność laptopa.

Ostatnia aktualizacja: Instrukcja techniczna dla właściciela Asus P3b 1394

Opublikowano: sierpień 2021 r.

Ten artykuł jest przeznaczony dla użytkowników, którzy nie mogą przeprowadzić uaktualnienia do Windows 11 ponieważ ich komputer nie jest obecnie włączony z modułem TPM 2. 0 lub ich komputer może korzystać z modułu TPM 2. 0, ale nie jest w tym celu skonfigurowany. Jeśli nie znasz tego poziomu szczegółów technicznych, zalecamy zapoznanie się z informacjami pomocy technicznej producenta komputera, aby uzyskać więcej instrukcji dotyczących danego urządzenia.

Większość komputerów, które zostały wysłane w ciągu ostatnich 5 lat, może korzystać z modułu Trusted Platform Module w wersji 2. 0 (TPM 2. 0). Moduł TPM 2. 0 jest wymagany do uruchamiania Windows 11 jako ważnego bloku konstrukcyjnego dla funkcji związanych z zabezpieczeniami. 0 jest używany w Windows 11 dla wielu funkcji, w tym Windows Hello ochrony tożsamości i funkcji BitLocker w celu ochrony danych.

W niektórych przypadkach komputery z obsługą modułu TPM 2. 0 nie są skonfigurowane w tym celu. Jeśli rozważasz uaktualnienie do Windows 11, sprawdź, czy moduł TPM 2. 0 jest włączony na urządzeniu. Większość płyt głównych komputerów detalicznych używanych przez ludzi tworzących własny komputer, na przykład domyślnie jest dostarczana z wyłączonym modułem TPM, mimo że jest prawie zawsze dostępna do włączenia.

Opcja 1: Korzystanie z aplikacji Zabezpieczenia Windows

 1. Uruchamianie ustawień > aktualizacji & zabezpieczeń> Zabezpieczenia Windows > zabezpieczenia urządzenia

   Jeśli nie widzisz sekcji Moduł zabezpieczeń na tym ekranie, komputer może mieć wyłączony moduł TPM. zobacz Jak włączyć moduł TPM, aby uzyskać więcej informacji, lub sprawdź informacje pomocy technicznej producenta komputera, aby uzyskać instrukcje. w celu włączenia modułu TPM. Jeśli możesz włączyć moduł TPM, wykonaj następną czynność, aby sprawdzić, czy jest to moduł TPM 2. 0.

   Jeśli widzisz opcję Szczegóły modułu zabezpieczeń w obszarze Moduł zabezpieczeń, wybierz tę opcję i sprawdź, czy wersja Specyfikacja to 2. Jeśli jest ona mniejsza niż 2. 0, urządzenie nie spełnia Windows 11 wymagań.

  Opcja 2. Korzystanie z programu Microsoft Management Console

  Naciśnij klawisze [Klawisz Windows] + R lub wybierz pozycję Start > Uruchom.

  Wpisz "tpm. msc" (nie używaj cudzysłowów) i wybierz przycisk OK.

  Jeśli zostanie wyświetlony komunikat "Nie można odnaleźć zgodnego modułu TPM", być może komputer ma wyłączony moduł TPM. Zobacz Jak włączyć moduł TPM, aby uzyskać więcej informacji, lub sprawdź informacje pomocy technicznej producenta komputera, aby uzyskać instrukcje dotyczące włączania modułu TPM.

  Jeśli zostanie wyświetlony komunikat potwierdzający, że moduł TPM jest gotowy do użycia, sprawdź wersję specyfikacji w obszarze Informacje o producencie modułu TPM, aby sprawdzić, czy jest to 2. Jeśli urządzenie ma wartość mniejszą niż 2. 0, nie spełnia Windows 11 wymagania.

Jak włączyć moduł TPM

Jeśli chcesz włączyć moduł TPM, te ustawienia są zarządzane za pośrednictwem systemu BIOS UEFI (oprogramowania układowego komputera) i różnią się w zależności od urządzenia. Aby uzyskać dostęp do tych ustawień, wybierz pozycję Ustawienia> Aktualizuj & >Odzyskiwania > > Teraz uruchom ponownie.

Na następnym ekranie wybierz pozycję Rozwiązywanie problemów > Opcje zaawansowane > Ustawienia oprogramowania układowego UEFI > uruchom ponownie, aby wprowadzić zmiany. Te ustawienia są czasami zawarte w podmenu w biosie UEFI oznaczonym jako Zaawansowane, Zabezpieczenia lub Zaufane obliczenia. Opcja włączenia modułu TPM może mieć etykietę Urządzenie zabezpieczające, Obsługa urządzeń zabezpieczających, Stan modułu TPM, przełącznik AMD fTPM, AMD PSP fTPM, Intel PTT  lub Intel Platform Trust Technology.

Jeśli nie masz pewności, jak wprowadzić wymagane zmiany w ustawieniach modułu TPM, zalecamy sprawdzenie informacji pomocy technicznej producenta komputera lub skontaktowanie się z jego organizacją pomocy technicznej. Poniżej zamieszczono linki do informacji od niektórych producentów komputerów, które pomogą Ci rozpocząć pracę:

AsusDellHPLenovoMicrosoft Surface

Instrukcje obsługi i przewodniki użytkownika Laptopy ASUS

YMożesz pobrać za darmo instrukcje PDF dla Laptopy ASUS.
Mamy 573 darmowych instrukcji użytkowania PDF dla 572 produktów ASUS w kategorii Laptopy.

 • 7
 • adefgiknpqrstuxyz

Instrukcja techniczna dla właściciela Asus P3b 1394

Bezpośredni link do pobrania Instrukcja techniczna dla właściciela Asus P3b 1394

Starannie wybrane archiwa oprogramowania - tylko najlepsze! Sprawdzone pod kątem złośliwego oprogramowania, reklam i wirusów

Ostatnia aktualizacja Instrukcja techniczna dla właściciela Asus P3b 1394