Instrukcja obsługi Instalacja Konserwacja Electrolux Efc216v

Instrukcja obsługi Instalacja Konserwacja Electrolux EFC216V zawiera wszystkie informacje dotyczące tego urządzenia. Zawiera instrukcje dotyczące instalacji, konserwacji oraz bezpieczeństwa. Przed rozpoczęciem użytkowania EFC216V należy zapoznać się z instrukcją, aby uniknąć uszkodzenia urządzenia. Instrukcja zawiera informacje na temat właściwego użytkowania urządzenia, jak również szczegółową instrukcję dotyczącą instalacji, konserwacji i naprawy. Zawiera również informacje o bezpiecznym użytkowaniu urządzenia, jak również ostrzeżenia dotyczące możliwych zagrożeń związanych z użytkowaniem urządzenia. Przestrzeganie zaleceń zawartych w instrukcji pozwoli Ci na dłuższe i bezpieczniejsze użytkowanie urządzenia.

Ostatnia aktualizacja: Instrukcja obsługi Instalacja Konserwacja Electrolux Efc216v

Problem

  • Na zmywarce zapala się wskaźnik automatycznego czyszczenia („Machine Care”)
  • Do czego służy program automatycznego czyszczenia?
  • Dlaczego świeci się kontrolka automatycznego czyszczenia?

Dotyczy

  • Zmywarki z funkcją automatycznego czyszczenia (program MACHINE CARE)

Rozwiązanie

Twoje urządzenie jest wyposażone w program samoczyszczący („MACHINE CARE”). 

Machine Care to program, który zapewnia optymalne efekty czyszczenia wnętrza urządzenia. Usuwa osady z kamienia i tłuszczu.

Przed uruchomieniem programu Machine Care należy oczyścić filtry i ramiona spryskujące

Przypomnienie o tym programie czyszczenia jest określane automatycznie przez zmywarkę.

Gdy urządzenie wykryje potrzebę czyszczenia, wyświetli się wskaźnik  

Aby to zrobić, wykonaj następujące czynności:

1. Najpierw wyczyść filtry i ramiona spryskujące. Więcej informacji można znaleźć w instrukcji obsługi urządzenia lub na poniższym filmie instruktażowym

2. Użyj środka do usuwania kamienia lub czyszczenia Clean & Care przeznaczonego specjalnie do zmywarek. Możesz znaleźć polecane produkty w naszym sklepie internetowym.

Postępuj zgodnie z instrukcjami na opakowaniu produktu. NIE UMIESZCZAJ NACZYŃ W KOSZACH

3. Jednocześnie naciśnij i przytrzymaj i  przez około 3 sekundy: zaczną migać i .

Czas trwania programu pojawi się na panelu sterowania.

4. Zamknij drzwi urządzenia, aby uruchomić program

Po zakończeniu programu wskaźnik zgaśnie.


Jeśli powyższe porady nie rozwiążą problemu, zalecamy kontakt z Biurem Obsługi Klienta


Wskazówki dotyczące oszczędzania energii podczas korzystania ze zmywarki

Przy gwałtownie rosnących cenach energii nigdy nie było lepszego czasu, aby zastanowić się, w jaki sposób używasz urządzeń w domu, aby oszczędzać energię i pieniądze. Oprócz wsparcia budżetu domowego, przyniesie to również korzyści naszej planecie, zmniejszając emisję CO2. 

Oto kilka pomocnych wskazówek, jak zmniejszyć zużycie energii podczas korzystania ze zmywarki

  • Używaj programu ECO podczas zmywania naczyń. Trwa to trochę dłużej, ale zmywarka pracuje mniej intensywnie, co oznacza, że zużywa mniej energii. Porównaj to do biegu lub marszu na 1 km. Bieganie jest szybsze, ale zużywasz dużo więcej energii. Jeśli zamiast tego chodzisz, trwa to dłużej, ale zużywasz znacznie mniej energii. Ta sama logika dotyczy programu ECO.
  • Jeśli masz stawkę godzinową za energię elektryczną, zmywaj naczynia, gdy cena jest najniższa.
  • Jeśli posiadasz starą zmywarkę, najczęściej będzie się ona charakteryzować niską klasą energetyczną – możesz zaoszczędzić energię, wymieniając ją na nową, oszczędniejszą.

Zobacz inne przydatne wskazówki dotyczące oszczędzania energii

Skuteczne wskazówki dotyczące oszczędzania energii w Twoim domu

Aby uzyskać najlepszą wydajność i najdłuższą żywotność zmywarki, ważne jest, aby regularnie dbać o urządzenie. Electrolux sprawia, że proces ten jest intuicyjny i łatwy.

Korzystając z aplikacji My Electrolux Kitchen za pośrednictwem QuickSelect z Wi-Fi, możesz między innymi kontrolować zużycie energii, otrzymywać ostrzeżenia o konserwacji lub zapisywać ulubione ustawienia. Kiedy jesteś podłączony, optymalna pielęgnacja urządzenia jest na wyciągnięcie ręki.

Pielęgnacja urządzenia

Powiadomienia o konserwacji urządzenia (nie dotyczy czyszczenia ramienia natryskowego lub filtra) otrzymasz za pośrednictwem aplikacji My Electrolux Kitchen. W takim przypadku wystarczy postępować zgodnie z instrukcjami podanymi na opakowaniu środka czyszczącego, jak pokazano na filmie.

Czyszczenie filtra

Regularne czyszczenie filtra w zmywarce jest niezbędnym i łatwym zadaniem, które zajmuje tylko kilka minut. Obejrzyj wideo, aby zobaczyć kilka niezbędnych kroków do zapewnienia płynnej pracy urządzenia.

Czyszczenie ramion spryskujących

Po zdemontowaniu, oba ramiona spryskujące (górne i dolne) urządzenia można łatwo wyczyścić. Jak pokazano na filmie, kilka prostych kroków zapewni optymalny przepływ wody i wydajność.

Czyszczenie gumowej uszczelki

Czyszczenie gumowej uszczelki wokół drzwiczek zmywarki zajmuje tylko chwilę. Obejrzyj film, aby przekonać się, jak użycie zwykłej ściereczki do usuwania zabrudzeń pozwoli utrzymać urządzenie w doskonałym stanie.

Eco Feedback

Funkcja Eco Feedback to świetny sposób na kontrolowanie zużycia wody i energii w Twojej zmywarce. Aplikacja My Electrolux Kitchen umożliwia dostosowanie każdego cyklu zmywania, co pozwala na dokonywanie bardziej efektywnych i zrównoważonych wyborów. Czytelny wyświetlacz na Twoim smartfonie informuje Cię, ile czasu zajmie każde mycie i jest dynamicznie aktualizowany w miarę przesuwania suwaka QuickSelect.

Zdalne monitorowanie i sterowanie

Po połączeniu zmywarki z aplikacją My Electrolux Kitchen masz nieograniczoną kontrolę nad jej funkcjami. Zdalne monitorowanie i sterowanie pozwala na dostosowanie programów, czasu pracy lub wybranie ulubionych ustawień w swoim smartfonie. Wszystkie funkcje są łatwo dostępne dzięki intuicyjnym ikonom i czytelnemu tekstowi.

Powiadomienia i alarmy

Właściwa opieka nad zmywarką zależy od tego, czy wiesz, kiedy może ona wymagać uwagi. Dzięki łączności Wi-Fi i aplikacji My Electrolux Kitchen proces konserwacji nie jest już tajemnicą. Otrzymasz powiadomienia na smartfonie, gdy zbiornik nabłyszczacza lub soli jest pusty, alerty w przypadku nagłych problemów, takich jak wycieki wody. Uzyskanie najlepszej wydajności zmywarki jest teraz znacznie prostsze.

Usługi Electrolux

Podobnie jak w przypadku każdego urządzenia firmy Electrolux, dalsza pomoc lub akcesoria do zmywarki są dostępne za pośrednictwem usług Electrolux. Za pomocą smartfona i aplikacji My Electrolux Kitchen możesz kupować produkty do pielęgnacji za pośrednictwem sklepu internetowego, rozwiązywać problemy, pobierać instrukcje obsługi lub kontaktować się z nami bezpośrednio.

Znalezione kategorie: 40

Tutaj znajdziesz darmowe instrukcje obsługi ELECTROLUX, natychmiast dostępne do pobrania lub oglądania.
Instrukcje są wymienione alfabetycznie według kategorii produktów.
Znaleźć instrukcje obsługi ELECTROLUX są Państwo zainteresowani, proszę kliknąć na kategorii.

Instrukcja obsługi Instalacja Konserwacja Electrolux Efc216v

Bezpośredni link do pobrania Instrukcja obsługi Instalacja Konserwacja Electrolux Efc216v

Starannie wybrane archiwa oprogramowania - tylko najlepsze! Sprawdzone pod kątem złośliwego oprogramowania, reklam i wirusów

Ostatnia aktualizacja Instrukcja obsługi Instalacja Konserwacja Electrolux Efc216v