Instrukcja demontażu Bosch 5000 Series

Instrukcja demontażu Bosch 5000 Series jest wyjątkowo przydatna dla tych, którzy chcą usunąć lub zmodyfikować swoją myjkę Bosch. Instrukcja szczegółowo opisuje kroki, które należy wykonać, aby prawidłowo rozmontować myjkę. Instrukcja zawiera również szczegółowe informacje na temat części zamiennej i części zastępczych, które należy wymienić w razie uszkodzenia. Instrukcja jest łatwa w obsłudze i zawiera wszystkie informacje potrzebne do usuwania lub zmiany części myjki Bosch 5000 Series.

Ostatnia aktualizacja: Instrukcja demontażu Bosch 5000 Series

Sanusel

Czytanie 12 minWidoki 24Opublikowane Przez

Punkty artykuły

 1. Przygotowanie do pracy
 2. Badanie demontażu
 3. Ogólne zalecenia

Dobrze znana marka Bosch stała się znana z nienagannej jakości urządzeń gospodarstwa domowego. Wielu konsumentów daje dziś preferencje do pralek tego producenta. Są one prezentowane w szerokim zakresie. W pewnych sytuacjach te urządzenia wymagają demontażu. Można to zrobić za pomocą własnych rąk – przeanalizujemy ten przepływ pracy w dzisiejszym artykule.

Przygotowanie do pracy

Prowadzenie absolutnie każdej pracy nie jest konieczne bez etapu przygotowawczego. W przypadku demontażu markowej pralki Boszy, główny główny pierwszy będzie musiał znaleźć wszystkie informacje dotyczące jego urządzenia i projektowania. Wyraźnie prezentując, gdzie znajduje się jeden lub inny przedmiot, praca demontażowa jest znacznie łatwiejsza i szybsza.

Tak więc BOSCH MAXX6, CLASIXX, MAXX 5, MAXX4, WOP 2050 i wiele innych popularnych modyfikacji znanego producenta są zdemontowane przez jednego schematu.

Przed demontażu pralki musisz przygotować szereg niezbędnych narzędzi. Pożądane jest, aby są pod ręką podczas przepływu pracy, aby w odpowiednim momencie nie musiałem szukać pożądanego urządzenia, na próżno utraty czasu. Aby przenikać urządzenie, twój dom macierzysty będzie potrzebny:

 • Klucze – Klucze i regulowane, różne rozmiary (idealnie zaleca się zanurzenie całego zestawu kluczy);
 • młotek – Wskazane jest przygotowanie kilku różnych młotek wymiarowych (który będzie potrzebował do demontażu, będzie zależał od konkretnego rodzaju usterki i modyfikacji jednostki);
 • Wkrętaki – Ponieważ konstrukcja bieżących maszyn zawiera elementy zarejestrowane za pomocą różnych śrub, konieczne będzie użycie śrubokrętów kilku gatunków, a mianowicie: Hex, Crusad, z bezpośrednim szczeliną;
 • szczypce;
 • młot.

Urządzenie będzie musiała wyciągnąć wolną przestrzeń, gdzie nie będzie hałasu. Często ludzie są demontażami maszynami w garażu lub warsztacie, ale nie wszyscy użytkownicy mają taką okazję. Jeśli możesz zdemontować sprzęt gospodarstwa domowego tylko w domu, musisz przede wszystkim usunąć wolne miejsce na wygodną realizację wszystkich planowanych prac.

Badanie demontażu

Po zakończeniu wszystkich procedur przygotowawczych, można bezpiecznie przełączyć się na zdemontaczkę krok po kroku urządzeń BOSCH.

 • Pierwszy etap pracy jest najłatwiejszy. Zajmie to wyłączenie pralki iz siatki energetycznej oraz z systemu zasilania wodą i z kanalizacji. Nie zapomnij o tych procesach. Dopiero po tym możesz przejść do innych, bardziej radykalnych kroków.

 • Następnie musisz usunąć pokrywę agregatu. Aby to zrobić, możesz użyć krucjaty lub śrubokręta sześciokątnego. Konieczne będzie odkręcić 2 śruby z tyłu. Przesuń górny panel do siebie, a następnie lekko podnieś go. Bądź ostrożny. W przeciwnym razie możesz kruszyć o nierównych krawędziach pokrywy. Opublikuj przesłuchane elementy z boku, aby nie zakłócać ciebie.

 • Usuń zbiornik, w którym detergenty (proszki, klimatyzacja). Aby to zrobić, musisz kliknąć centralny zatrzask. Dokonywanie, zdobądź dozownik.

 • Zanim pojawi się do dozownika. Spać zatrzask śrubokręt. Usuń panel sterowania maszyny. Z maksymalną dokładnością odłącz wszystkie okablowanie, które następuje.

Ale wcześniej zaleca się uchwycić wszystko widziane na zdjęciu, a następnie dołączyć wszystkie elementy później. Przewody nie można odłączać – panel może spędzać czas na specjalnym haczyku usługowym.

 • Teraz konieczne będzie usunięcie dolnej ściany elewacji. Jest to część maszyny do pisania, który jest załączony dzięki zatrzaskom. Usuń dolną pokrywę jest bardzo łatwe – po prostu rozpakuj zatrzaski.

 • Następny krok będzie musiał usunąć panel przedni jednostki. Aby to zrobić, otwórz drzwi włazu. Przed demontażem tego elementu odkręć wszystkie śruby i wyjmij go. Drzwi zwykle trzymają się pętli.

Działaj jak ostrożnie i ostrożnie, aby nie uszkodzić szklanego elementu. Odbijając mankiet do wewnętrznej jamy, przechodząc po zacisku śrubokrętem, możesz obsługiwać maszyny do klapy.

 • Odkręć śruby łączące, z którymi zamek jest naprawiony. Uncall. Odłączanie przewodów z UBR, wyciągnij urządzenie blokujące z projektu.

 • Odkręć śruby, z którymi stały się ściana elewacji. Następnie ostrożnie usuń i odłóż na bok.

 • Odkręć wszystkie tylne połączenia ścienne przymocowane przez śruby. Po tym wszystkie wewnętrzne elementy urządzenia otworzą się przed tobą. Teraz możesz odkręcić bar, który jest odpowiedzialny za połączenie częściowej części szafy. Pracując jako odpowiedni rozmiar, usuń przeciwwagi na górze. Podobnie zrobić z saldami znajdującymi się obok włazu ładowania.

 • Teraz musisz dostać zbiornik urządzenia. Jest to nieporęczna część zamienna, więc musisz ostrożnie usunąć wewnętrzną przestrzeń techniki i zdemontować elementy podłączone do zbiornika.

 • Wyjmij kuweta, odkręć odpowiednią dyszę. Zawór wejściowy, również rozłączyć się od dyszy. Następnie pojawia się kolej części filtrowania i usługi prasowej. Usuń z ostatniej rury. Wszystkie elementy, które odłączasz, muszą być przełożone. W górnej połowie nic nie uniemożliwia usunięcie węzła.

 • Następny jest demontaż z tyłu sprzętu. Tutaj musisz usunąć wszystkie elementy złączne i części zamienne, takie jak pasek napędowy, przewody, które prowadzą do silnika, śruby, które utrzymują silnik na zawiesinie. Starannie kołysząc maszynę silnikową, usuń go z projektu.

Uważaj – ten przedmiot zwykle ma dużą wagę.

 • Usuń pompę. Można to zrobić, przesuwając zespół na lewą stronę. Wyjmij spód maszyny, jeśli jest obecny w konstrukcji.

 • Weź Passatię i ustaw ich zacisk dyszą odpływową. Wyjmij przewody dołączone do pompy. Odkręć śruby mocujące pompę, a następnie.

 • Odkryj okablowanie z elementu grzejnego (TENA). W maszynach Bosch znajduje się w przedniej połowie, na dole zbiornika. Dziesięć nie dostarczaj nie łamać gumowej uszczelki – nie będzie w stanie przywrócić.

Okablowanie można przymocować do ścian, które żywi – Muszą jeść sutki. Usuń amortyzatory. Wyjmij zbiornik urządzenia i wyjmij go przez przód.

 • W Pralce Bosch znajduje się składalny bęben – jest bardzo dobry. Odłącz koło pasowe i zablokuj obrót tej części zamiennej za pomocą kopii zapasowej. Odkręć śrubę w centrum. Następnie przejdź do śrub podłączonych do połowy zbiornika. Usuń górę.

 • Obracając dolną połowę, można zobaczyć pręt – Nie uderzaj zbyt wielu młotek, aby usunąć bęben z projektu. Wyciągając to, zobaczysz łożyska. Muszą go tak uzyskać: najpierw konieczne jest usunięcie uszczelki, nadużywania ich za pomocą śrubokręta. Następnie, używając dłuto i młotek, łożyska zostaną znokautowane.

 • Po złamaniu agregatu, Ostrożnie sprawdź wszystkie elementy kompozytowe.

Jeśli niektóre części były silnie zużyte, lepiej je wymienić, bez czekania na awarie później.

Wyglądać, Ile skali montowane na elemencie grzewczym i ścianach zbiornika. Jeśli nie jesteś zaangażowany w sprzątanie zapobiegania, będzie wystarczającą ilość depozytów w tych obszarach. Muszą się ich pozbyć – Zanim odwrotna instalacja wszystkich przedmiotów powinna być oczyszczona.

Ogólne zalecenia

Obecnie Bosch Pralki są uważane za jedną z najbardziej popularnych i poszukiwanych. Słynna marka od dawna wygrała rynek, więc w wielu mieszkaniach można znaleźć sprzęt gospodarstwa domowego do produkcji. Jeśli planowałeś się zdemontować do pisania Bosch w domu, Powinieneś wysłać jakieś przydatne wskazówki i zalecenia.

 • Szczególnie starannie musi usunąć Maszyna Bosch panelu sterowania. Krótkie wiązki przewodów są narysowane do tego szczegółu. Jeśli szarpiesz części zamienne z nadmierną gorliwością, po prostu pękają.

 • Odpowiednie okablowanie nadaje się do urządzenia blokującego włazu pralki, Do którego należy również traktować maksymalną uwagę. Spróbuj zrobić demontaż, aby nie przypadkowo złamać. Ostrożnie usuń UBED.

 • Nowe modele Bosch Machines Element grzejny znajduje się z przodu, a nie za zbiornikiem, jak w większości innych automatycznych urządzeniach.

 • Na wszystkich etapach możesz zrobić zdjęcia swojej akcji. Niektórzy użytkownicy wolą szkicować schemat ich urządzeń domowych i świętują wszystkie ważne węzły na rysunku. Więc ułatwiasz proces montażu tylnego sprzętu odwrotnego, ponieważ możesz spojrzeć na zdjęcie lub szkicować, aby dowiedzieć się, co dokładnie jest przedmiotem, w którym powinno być.

 • Jeśli zdemonienujesz maszynę, aby zmienić pewne części urządzenia, Powinieneś wybrać je z odpowiednią wymianą. Aby to zrobić, możesz wziąć stary przedmiot i przejść do niego do wyspecjalizowanego sklepu lub znaleźć numer identyfikacyjny elementów jednostki, aby kupić odpowiednie analogi. Cały zestaw naprawczych należy przechowywać wraz z narzędziem demontażu.

 • Wszystkie usunięte części należy usunąć na bok. W przeciwnym razie będzie się z tobą zakłóci, możesz zostać zdezorientowany w węzłach, z którymi pracujesz. Często w takich warunkach domowej roboty mistrzowie tracą niezbędne elementy. Spać je w jednym miejscu, aby następnie wziąć i odłożyć.

 • Uważaj na małe szczegóły i elementy złączne. Często, podobne rzeczy są stracone wzdłuż demontażu lub utknęły, wpadając w demontowany projekt maszyny.

 • Będzie bardzo dobry, jeśli znajdziesz instrukcję obsługi dla naszych urządzeń domowych Bosch przed rozpoczęciem pracy. Często jest tutaj, że główne cechy urządzenia urządzenia, a także niezbędne schematy, co wskazują na lokalizację różnych ważnych elementów.

  • Nie bij własnymi rękami, aby zdemontować technikę marki, jeśli przestraszony opisany instrukcja. Jeśli boisz się poważny błąd podczas montażu lub demontażu maszyny, lepiej powierzyć wszystkie prace pracowników serwisowych lub doświadczonych naprawczych. Jeśli urządzenie jest nadal na gwarancji, nie można go naprawić niezależnie – musisz udać się do centrum serwisowego Bosch, w przeciwnym razie stracisz usługę gwarancyjną.

  Dzięki niektórych funkcjach demontażu pralki Bosch można zapoznać się z następującym filmem.

  Elektryczne przepływowe podgrzewacze wody

  Tronic 5000

  Łatwe i komfortowe przygotowanie ciepłej wody

  • Sterowanie elektroniczne
  • Komfort stabilnej temperatury wody
  • Dwie moce w jednym urządzeniu
  • CLICKFIX plus - szybki montaż w 3 krokach

  Oszczędność wody i energii elektrycznej

  Elektroniczne sterowanie urządzeniem to najbardziej oszczędne i efektywne wykorzystanie urządzenia, które pozwala zaoszczędzić do 30%* wody i energii w porównaniu z podgrzewaczami sterowanymi hydraulicznie.

  * ekspertyza TU Berlin

  CLICKFIX plus® – montaż w 3 krokach

  Szybki montaż w 3 krokach CLICKFIX plus® oszczędza czas i pieniądze. Instalacja podgrzewacza jest niezwykle szybka, łatwa i wygodna.

  Zabezpieczenie przed zalaniem wodą

  Ochrona przed strugą wody zapewnia łatwość instalacji oraz możliwość montażu w miejscu narażonym na bezpośredni kontakt z wodą, np. wewnątrz kabiny prysznicowej lub nad wanną (stopień ochrony IP25).

  Sprawdzone bezpieczeństwo

  Bezpieczeństwo pracy z urządzeniem zostało potwierdzone przez niezależną instytucję kontrolną VDE.

  Elektroniczne rozpoznawanie pęcherzyków powietrza

  Dzięki wykrywaniu pojawiających się pęcherzyków powietrza nie trzeba martwić się o przypadkowe zmiany temperatury wody, ciesząc się komfortem stabilnej temperatury wody. Specjalna konstrukcja grzałki ze stali szlachetnej zapewnia niewrażliwość na pęcherzyki powietrza, odporność na odkładanie się kamienia oraz długą żywotność urządzenia.

  Wskaźnik optymalnych ustawień

  Tronic 5000 posiada lampkę LED, która, gdy świeci na zielono, informuje o optymalnych ustawieniach, a gdy zaczyna migać, informuje o osiągnięciu górnej granicy mocy.

  Elastyczność wyboru mocy

  Większa elastyczność wyboru mocy dzięki zintegrowanemu przełącznikowi mocy 2w1 oraz płynna regulacja temperatury w zakresie od ok. 30° do ok. 60°C, wybór ustawień za pomocą symboli.

  Dane techniczne i dokumenty

  Typ produktu, dla danego rynku

  TR5000 11/13 EB

  ERP

  Etykieta efektywności energetycznej

  Pobierz

  Karta danych produktu

  Roczne zużycie energii elektrycznej

  471 kWh

  Zabezpieczenie elektryczne

  20 A

  Max. ciśnienie po stronie wody pitnej

  10 bar

  Stopień ochrony (EN 60529)

  IP25

  Przyłącze/podłączenie elektryczne

  400 V

  Instrukcja montażu

  Instrukcja obsługi

  Instrukcja montażu/obsługi

  Numer katalogowy

  7736504696

  Znajdź Autoryzowanego Partnera w Twojej okolicy

  Szukasz urządzenia najlepszego dla siebie? Skontaktuj się ze sprawdzonym profesjonalistą.

  Instrukcje poszczególnych urządzeń można łatwo pobrać korzystając z wyszukiwarki dokumentacji technicznej

  Przejdź do wyszukiwarki

  Linki do instrukcji są również dostępne w danych technicznych urządzenia w zakładce "Produkty".

  Instrukcja demontażu Bosch 5000 Series

  Bezpośredni link do pobrania Instrukcja demontażu Bosch 5000 Series

  Starannie wybrane archiwa oprogramowania - tylko najlepsze! Sprawdzone pod kątem złośliwego oprogramowania, reklam i wirusów

  Ostatnia aktualizacja Instrukcja demontażu Bosch 5000 Series