II Turniej Bitwy Falenickiej 1939 r. za nami…

II Turniej Bitwy Falenickiej 1939 r. za nami…

11 grudnia, 2018 06:45

Emocje, piękne bramki, strefa rozrywki i pyszne jedzenie to wszystko było udziałem zawodników, kibiców i zaproszonych gości II Turnieju Bitwy Falenickiej 1939, który odbył się w dniach 8-9 grudnia 2018 r. w Hali Sportowej przy SP 76. Nazwa turnieju nawiązuje do ważnych wydarzeń historycznych dla falenickiej społeczności lokalnej. Zamiarem organizatorów było ukazanie młodym adeptom futbolu, którzy sprawiają obecnie tyle radości swoim opiekunom, a za kilka lat mogą stać się naszą dumą narodową, jak ważna jest historia, pamięć o tamtych wydarzeniach i tożsamość narodowa.

Organizowany przez TS Falenica turniej zgromadził  drużyny: Olimp Ciechanów, Delta Warszawa,PKS Radość,Advit Wiązowna,Królewscy Płock,MKS Piast Piastów,AS Wesoła,UKS Żagle Warszawa.

Wszystkie zespoły zaprezentowały wysoki poziom gry, zaangażowanie, wolę walki w duchu „fair play”, nie zabrakło więc emocjonujących spotkań. Ostatecznie najlepszą ekipą na turnieju rocznika 2007/2008 okazała się drużyna UKS Żagle Warszawa na drugim miejscu MKS Piast Piastów. Miejsce III zajął PKS Radość

W niedzielę rozgrywki rozpoczęli piłkarze z rocznika 2011/2012. Od pierwszego gwizdka rywalizacja była zacięta, a młodzi zawodnicy wkładali całe serca w grę. Choć wiele dzieci dopiero niedawno rozpoczęło przygodę z piłką nożną, to mecze stały na bardzo dobrym poziomie. Padało wiele bramek, a niekiedy losy meczów ważyły się w ostatnich sekundach. Budziło to wiele emocji. Grze i umiejętnościom młodych piłkarzy przyglądali się najlepsi kibice – rodzice, rodzeństwo i przyjaciele, którzy zagrzewali okrzykami swoich faworytów do walki. Ostatecznie rywalizację w tej kategorii wiekowej wygrał zespół Olimp Ciechanów drudzy zawodnicy WS Wesoła a na trzecim Warszawska Delta. Po rozegraniu wszystkich meczów przyszedł czas na dekoracje zwycięzców oraz wspólne odśpiewanie „ Mazurka Dąbrowskiego”.

Po nagrodzeniu zawodników został jeszcze rozegrany mecz Retro czyli TS Falenica ( trenerzy i rodzice ) vs Śmigły Wilno ( gracze z Retro Ligi )

 

Celem nadrzędnym całego turnieju była dobra zabawa oraz zadowolenie z możliwości rywalizacji i gry w piłkę. Radość i uśmiech na twarzach młodych

piłkarzy wskazywał, że tak było. Do zobaczenia za rok na kolejnej edycji rozgrywek.