Falenica CUP IV im.Bartłomieja Urbanowicza

Falenica CUP IV im.Bartłomieja Urbanowicza

10 stycznia, 2019 06:33

4 edycja Falenica Cup za nami!

 

W dniach 19-20.01.2019 r. w hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 76 w Falenicy odbyła się czwarta odsłona turnieju piłkarskiego Falenica Cup , która zgromadziła blisko 170 piłkarzy w wieku od 5 do 11 lat.

Wydarzenie to dedykowane było  pamięci byłego trenera TS Falenica i przyjaciela dzieci – Bartłomieja Urbanowicza.

 

W sobotę do rywalizacji przystąpiło 8 zespołów z roczników 2008/2009. Po wielu emocjonujących spotkaniach, pięknych bramkach i grze w duchu fair play

zwyciężyła ekipa Delty Warszawa, która pokonała drużyny TS Falenica, Victorii Zerzeń, Mazura Karczew, Delty Słupno, Widzewa Łódź oraz UKS Młodzik Radom.

W niedzielę rozgrywki rozpoczęli piłkarze z rocznika 2012/2013.Tu zobaczyliśmy zawodników: Olimp Ciechanów, Delty Warszawa, Mazura Karczew, KS Halinów, KS Ursynów, Polonia Warszawa oraz gospodarze TS Falenica. Od pierwszego gwizdka rywalizacja była zacięta, a młodzi zawodnicy wkładali całe serca w grę. Choć wiele dzieci dopiero niedawno rozpoczęło przygodę z piłką nożną, to mecze stały na bardzo dobrym poziomie. Padało wiele bramek, a niekiedy losy meczów ważyły się w ostatnich sekundach. Budziło to wiele emocji. Grze i umiejętnościom młodych piłkarzy przyglądali się najlepsi kibice – rodzice, rodzeństwo i przyjaciele, którzy zagrzewali okrzykami swoich faworytów do walki. Tego dnia nie było przegranych – wszyscy otrzymali pamiątkowe medale, dyplomy i puchary.

 

Każdy  mecz rozegrany w ciągu tych dwóch dni był wielkim sukcesem i potwierdzeniem wspaniale rozwijających się umiejętności młodych piłkarzy i piłkarek. Turniej pokazał trenerom, kibicom i samym zawodnikom jak piękny jest futbol.

Falenica Cup IV im. Bartłomieja Urbanowicza

Rocznik 2008/09

1-Delta Warszawa

2-Młodzik Radom

3-Mazur Karczew

4-Widzew Łódź

Najlepszy zawodnik-Damian Fałek (Młodzik Radom )

Najlepszy strzelec-Bratysław Briniecki (Delta Warszawa)

Najlepszy bramkarz- Dawid Żyła ( Młodzik Radom)

Najlepszy obrońca- Wojciech Horyń ( Delta Warszawa)

 

 

K. Grabowska